Knihy od žen nejen pro ženy

Rubrika: Kulturní a literární tipy

knihaMám tu pro vás další článek plný tipů, čím doplnit domácí knihovny. Tentokrát jsem vybrala osm různých titulů, jejichž autorkami jsou ženy. Pět z nich můžete tento měsíc vyhrát v soutěži Hledej, čti a vyhraj, další bude možné získat v aukcích na serveru Akce-Novinky.cz.


Záběr co do žánrů je poměrně široký, takže věřím, že každá z vás si najde alespoň jednu knihu, která ji zaujme.

Gejša se smaragdovýma očima (Jina Bacarr)
Mladičká Kathlene se ocitne ve vážném ohrožení, protože její otec je obviněn v souvislosti se smrtí japonského prince. Má-li nevinná dívka přežít, musí okamžitě zmizet beze stopy. Jedinou nadějí je ukrýt se ve škole pro budoucí gejši. Tam se Kathlene pod černou parukou učí umění dokonalé slasti. Její výjimečná krása však vzbudí nechtěnou pozornost…

 

Dcera Afriky (Ilona Maria Hilliges)
Lékařka Amélie se konečně může ujmout vedení nemocnice, kterou její bratr vybudoval v africké divočině. Odvážnou a houževnatou ženu však nečeká jen nekonečné zápolení s exotickými chorobami chudých domorodců, ale také tvrdý boj s koloniálními předsudky. Nejtěžší bitvu bude muset svést s vlastním otcem, který nesnese pomyšlení, že se jeho děti sblíží s někým pod jejich úroveň.

Kousek nebe (Sherryl Woodsová)
Druhý příběh trojice nerozlučných přítelkyň…
Majitelka vyhlášené restaurace Dana Sue tvrdí, že svého bývalého muže Ronnieho nechce už nadosmrti vidět. On ale učiní zásadní rozhodnutí: vrátí se a bude o ženu svých snů bojovat.
Dana Sue má však i bez něho starostí nad hlavu, zvlášť když se její dcera Annie ocitne ve vážném stavu nemocnici, kam ji dovedla její anorexie. Největší boj však musí Dana Sue svést se svým vlastním srdcem. A jak si s tím poradí, to už uvidíte už sami.

Normální (Julie Cattová)
Do uhlazené představy otce, matky a dvou a půl dětí se v dnešní době vejde opravdu jen málokterá rodina. Rozvody, rozluky, nevlastní děti — to jsou v „moderní“ společnosti po celém světě běžné pojmy. Ale ať už je vaše představa „normální“ rodiny jakákoli, rodina Julie Cattové by do ní pravděpodobně stejně nespadala.
Otevřená a zábavná kniha, která možná vyděsí maloměšťáky a potěší všechny čtenáře uznávající neortodoxní přístup k životu. Má skvělé recenze na stránkách předních světových deníků.

S tebou nebo bez tebe (Carole Matthewsová)
Lyssa Allenová pracuje v nakladatelství a už čtyři roky žije s přítelem Jakem. Mají hezký dům, pohodlný život a zdá se, že jim nic nechybí. Jenže Lyssa touží po dítěti, které ne a ne přijít. Dělá pro to všechno možné. Když jí Jake řekne, že jejich vztah nefunguje, netuší, že se zapletl s jinou ženou. Ani, když odejde z domova, Lyssa neztrácí naději. Doufá, že jejich vztah zlepší, že to je chvilková záležitost, že se Jake záhy vrátí domů a všechno bude jako dřív. Jenže Jake se nevrací… A tak se Lyssa rozhodne vyrazit do Nepálu, aby přišla na jiné myšlenky. Netuší, že tam na ni čeká ta pravá láska, která ji přiměje změnit od základu celý život.

Skoro Francouzka (Sarah Turnbull)
Příběh Australanky, která se stala „skoro“ Francouzkou. Australská novinářka Sarah se při cestě po Evropě seznámí s francouzským právníkem Frédérikem, zamiluje se do něj a přijme jeho pozvání na týdenní návštěvu Paříže.
Podaří se bezprostřední Australance začlenit do francouzské společnosti? Jaká jsou úskalí vztahu lidí z různých kultur? Kolik ústupků a komplikací přináší kulturní rozdíly? Nalezne pracovní uplatnění, po kterém touží? Nalezne Sarah přátele?

Olive Kitteridgeová (Elizabeth Stroutová)
Městečko Crosby v Maine se může jevit jako zcela bezvýznamné. Pro učitelku na penzi však představuje střed světa. Lidé zde prožívají svá dramata – touhu, zoufalství, žárlivost, naději i lásku.
Jak se lidé z městečka potýkají se všemi svými problémy, Olive dospívá k pochopení sebe sama a svého života; někdy bolestně, ale vždy s nelítostnou upřímností. Kniha Olive Kitteridgeová skýtá hluboký vhled do okolností a podmínek lidského života, do jeho tragédií i radostí a ukazuje, jaké trpělivosti je v něm třeba.
Elizabeth Stroutová, nejčtenější spisovatelka novin New York Times, spojila třináct pronikavých příběhů do uceleného románu prostřednictvím nezapomenutelné hrdinky Olive Kitteridgeové.
Autorka získala za tuto knihu v roce 2009 Pulitzerovu cenu.

Pekelný spasitel (Hana Kavurová)
Žiletky. Lahodný zvuk odkapávající krve, přinášející vytoužené uvolnění. Tělo poseté perleťovými jizvami, úzkostlivě zahalované. Bujné tmavé vlasy. To je Klaudie, hrdinka dechberoucího příběhu mladé české autorky.
Klaudie vše prožívá naplno tak, jak by to nikdo z nás nedokázal a ani nechtěl – naplno miluje, naplno nenávidí, naplno trpí. A trpí tolik, že sebepoškozování se pro ni stává jediným útěkem před nenaplněnou láskou, před smutkem ze smrti milované maminky, před vlastní jinakostí. Ale pak se objevuje Sam. Krásný, sexy, neodolatelný. S purpurovýma očima upíra. Nenasytně toužící po krvi, zároveň však dokonale se ovládající…

Našli jste mezi těmito knihami tu pravou pro sebe?
Je-li vaším šálkem kávy Kousek nebe, Gejša se smaragdovýma očima, Skoro Francouzka, Pekelný spasitel nebo Olive Kitteridgeová, zkuste od 13. do 23. září najít alespoň 50 článků, které jsme zveřejnili v uvedeném období v kterémkoli roce existence těchto stránek. Pak totiž budete zařazeni do slosování. Pokud si z uvedených titulů chcete sami vybrat, hledejte dál, najděte většinu článků zveřejněných v tomto období (alespoň 95 %) a budete-li mít při losování štěstí, 3 z knih zařazených do soutěže dle vašeho vlastního výběru budou vaše.
V případě, že jste se nechali nalákat ke čtení některého ze zbývajících tří titulů, přejděte na aukce na serveru Akce-Novinky.cz, kde je můžete získat za velmi příjemné ceny.

Článek s knižními tipy byl připraven ve spolupráci se serverem Akce-Novinky.cz, kde najdete informace o knižních novinkách, které můžete získat v aukcích i soutěžích.

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist