Jsou dva a jsou opravdu nebezpeční

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Ano, jsou zpátky. Dva bratři Damon a Stefan. Jeden touží po pomstě, ten druhý zase po klidném životě. Jedno mají ale oba společné – chtějí žít, i když každý po svém.

V prvním díle Stefanových deníků se z bratrů stávají upíři bojující o svůj život. V díle druhém se Stefan spřátelí se skupinkou upírů, kteří ho naučí, jak má přežít a přitom nezabíjet lidi. Podaří se mu zachránit Damona ze spárů majitele cirkusu. Bohužel se zamiluje a jeho lásku mu bratr zabije. Proto odchází z New Orleans.

Nakladatelství Fragmen vydává další díl Stefanovy deníky – Prokletí

Damon se stále nesmířil s tím, že z něj Stefan udělal upíra, ale protože se živí lidskou krví, je opravdu silný a stále touží po pomstě. Sleduje Stefana až do New Yorku. Ten o tom neví a myslí si, že bratr je někde hodně daleko.

Stefan zachrání život dívce jménem Bridget  Sutherlandová tím, že jí vyléčí její zranění. Sice se tím připraví o sílu, která mu ještě zbývala, ale nevadí mu to. Všichni jsou mu za to zavázaní a přijmou ho mezi sebe. Všechno probíhá až moc hladce. Skoro by se zdálo, že jim někdo ovládá mysl.

Přestože je Stefan upír a nemá žádné pocity, díky péči paní domácí se začíná cítit jako člověk. Je oholený, upravený a má zase čisté spravené oblečení. Ví, že mezi lidmi zůstat nemůže. Může se totiž  stát, že nezadrží moc, která v něm je. A rodinu Sutherlandovou si oblíbil a nechce jim ublížit.
Jenomže se v roli snoubence prostřední dcery se objevuje Damon a začne Stefana vydírat „Udělej co chci a všichni budou v pořádku“. Nejde mu jenom o pomstu, ale také o peníze, které chce od rodiny získat aby mohl bezstarostně žít. Přitom se dobře baví tím, jakou moc nad bratrem má.

Jenomže, co když je zde něco mocnějšího než si oba bratři umí představit? Pomůžou Stefanovi jeho upíří přátelé? Podaří se mu zachránit rodinu Sutherlandovou, kterou si tak oblíbil?  A čím nás překvapí nejstarší dcera Sutherlandová?

Tento díl Stefanových deníků mě opravdu mile překvapil. Tak, jak běží čas, mění se také hlavní postavy Damona a Stefana. Zatímco v prvním díle byl Stefan neuvěřitelný sobec, být upírem ho úplně změnilo. Přestal myslet jenom na sebe. Chce být užitečným a pomáhat lidem. Jinak by asi nezachránil Bridget. Stal se z něho upír vegetarián, což má bohužel vliv na jeho sílu. Proto je také slabší než jeho bratr a nedokáže se mu vzepřít. Ví, co je to přátelství a dokázal by pro to obětovat i svůj vlastní život, což také bude mít možnost dokázat.

Damon je stále plný nenávisti, ale když má možnost se definitivně pomstít, neudělá to. Proč? Je v něm stále kousek člověka? Dokázal by zkrotit toho lovce uvnitř?  Těžko říct, možná někdy v budoucnu ano.
Oba bratři budou muset společně čelit ještě větší síle, než znají. Síle, které se každý bojí. Můžou jí přemoct nebo nemají šanci? Dokáží spolu vůbec spolupracovat?

Každý díl Stefanových deníků je napínavější a napínavější.  A Prokletí je toho důkazem.
Děj je plný překvapivých obratů. A díky tomu najdete v knize dokonalou souhru napětí, doprovázené škálou lidských pocitů.
Tento díl mě opravdu nezklamal, jenom jsem napnutá, co bude dál, ale to si musím počkat na další díl Stefanových deníků. Ale vy, kteří jste jim propadli, rozhodně neváhejte a Prokletí si přečtěte.


Upíří deníky – Stefanovy deníky: Prokletí

Vydalo nakladatelství Fragment

Autorka : L.J. Smith
Počet stran
: 224
Provedení
: brožovaná
ISBN
: 978-80-253-1359-6
Formát:
115×183
Rok vydání
: 2012

Knihu Upíří deníky – Stefanovy deníky: Prokletí si můžete objednat například zde.


Nakladatelství Fragment se zaměřuje zejména na knihy pro děti a mládež, leporela, slovníky, učebnice a turistické průvodce. Mezi bestsellery patří ERAGON, Letopisy Narnie, Maturita v kostce.

Produkce se pyšní díly Václava Čtvrtka, Zdeňka Svěráka nebo Pavla Kantorka.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • johana

    Upíří deníky jsou pěkné a napínavé knihy. Nečtu je já, ale snacha Libuška a ona mě je vypravuje na pokračování, když spolu na zahradě hlídáme vnoučata. Čte díl , kde Stefan zachránil život Bridget. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist