Humor, napětí, romantika, erotika i užitečné tipy do života v nových knihách i obnovené soutěži

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Když začátkem června neodstartovalo nové kolo soutěže Hledej, čti a vyhraj, slíbila jsem, že soutěž jako taková z VD nezmizí, jen ji čekají větší úpravy. Slib se stává skutečností a můžete opět začít pátrat po starších článcích. A protože se blíží dovolené, ráda bych vám představila pár knižních novinek, které by se mohly stát vašimi společníky na cestách. Všechny můžete vyhrát v obnovené soutěži.
Snažila jsem se, aby si každá z vás vybrala aspoň něco a výhry byly lákavé. Nejúspěšnější soutěžící dostane balíček pěti knih, zbývajících pět výherců obdrží po jednom titulu. Protože knížek k představování je hodně, vynechám tentokrát všechny další „omáčky“ a pustíme se do představování…

hcv_1Virginiin monolog

Proč je stárnutí skvělé
Britská novinářka a spisovatelka Virginia Ironsideová považuje období po šedesátých narozeninách za vůbec nejšťastnější léta svého života. Ráda se o toto poznání dělí se svými čtenáři. Že dokáže o stárnutí psát s nadhledem a humorem, nás přesvědčila už v knize Stárnu a užívám si, a neméně kouzelný je i Virginiin monolog. I v něm objevuje na stáří spíše jeho přednosti než nedostatky a představuje nám ho s takovým zaujetím, až máme chuť rychle stárnout s ní. Virginiin monolog nás inspiruje, jak v době, která je posedlá kultem věčného mládí a krásy, přijmout pokročilý věk se vším všudy a vytěžit z něj maximum příjemného.
Napsala Virginia Ironsideová (autorka bestselleru Stárnu a užívám si). Vydala Jota.

hcv_2Jezero naděje

Aby po smrti rodičů uživila sebe i svou mladší sestru, přijme Nona práci v loveckém kempu u jezera. Místo zrovna nekypí životem, a tak to vypadá na poklidné léto. O vzruch se postará problémový host, z něhož se vyklube nový majitel kempu Simon. Navíc to mezi ním a Nonou nebezpečně zajiskří. Jenže pak si Nona všimne, že Simon hlídá každý její krok…
Napsala Dorothy Garlock. Vydal Alpress.

hcv_3Pavilon z oblaků

Sano pátrá po své ztracené sestřenici a nalezne ji brutálně znásilněnou.
Podobných obětí už bylo víc, takže soudí, že jde o stejného pachatele. Je to však jisté? A co s tím má společného podivné oblačné místo, které všechny unesené popisují? Mezi podezřelými se ocitá bohatý obchodník, správce šógunova psince a dokonce vymítač duchů.
A do toho všeho jako blesk z čistého nebe udeří další únos. Tentokrát však není oběť ledajaká. Je to šógunova žena!
Napsala Laura Joh Rowlandová. Vydala Metafora.

hcv_4Nahoře bez … a dole taky

Erotické povídky pro čtenáře od 15 let.
Lechtivé čtení z per nových, nadějných autorů. Svými představami, názory či dokonce vlastními zážitky, prostě vším, co vyvolává to správné erotické dusno, přispěli studenti Literární akademie Josefa Škvoreckého.Texty doprovází patřičně peprné ilustrace, jejichž autory jsou taktéž studenti LA.
Kolektiv autorů. Vydalo Nakladatelství XYZ.

hcv_5Doktorka z domu Trubačů

Literární zpracování životního příběhu české doktorky Vlasty Kálalové-Di Lottiové, která se ve dvacátých letech tohoto století vydala sama do Orientu a založila v Bagdádu československou nemocnici. Literárním zpracováním osudů této lékařky připomněla a přiblížila Ilona Borská osobnost výjimečné ženy, jež se celým svým životem, pohledem na svět a nezměrným odhodláním stala velikým příkladem a ovlivnila nejen své současníky.
Napsala Ilona Borská. Vydalo Motto.

hcv_7Pevné pouto

Smrt Susie byla zbytečná a především brutální. Teď je v nebi, kde jí nic nechybí, má vše, nač si pomyslí… Až na jediné! Už nikdy nemůže být s těmi, které má ráda, nedospěje a neprožije to, co její dřívější kamarádi. Její pozemskou cestu přetrhl krutý osud. Susie však pozoruje, co se na Zemi dál děje. Vidí, jak se rodina snaží vyrovnat s její tragickou smrtí, jak všichni hledají cestu zpět k sobě. Pozoruje detektiva, který šetří její případ. Sleduje i toho, kdo jí přivodil smrt – svého vraha.
Příběh o nejhorší věci, která se může v rodině stát, je napínavý, děsivý, a přesto se v něm místy objevuje humor. Román o krutosti i lásce, hledání, paměti, spravedlnosti a smiřování se stal předlohou stejnojmenného filmu.
Napsala Alice Seboldová. Vydalo Nakladatelství XYZ.

hcv_6Báječný únik

Simon, Garance a Lola, bratr a dvě sestry, se mají velmi rádi a drží při sobě, byť už mají svůj dospělý život. Téměř se nevídají – příležitostí ke společné výpravě je po dlouhé době svatba příbuzného na venkově. Radost z toho, že sou zase pohromadě, konvenční maloměstské prostředí i skutečnost, že čtvrtý ze sourozenců, Vincent, nemůže přijet, je přivádějí k nečekanému a bleskovému rozhodnutí: lehkomyslně nechají příbuzné příbuznými a spiklenecky se rozjedou se za Vincentem do zpustlého zámku, kde dělá kastelána. Na několik hodin tak zapomenou na svoje partnery, ratolesti, rozvody, starosti a život plný povinností, znovu si uvědomí silná sourozenecká pouta a lásku, kterou k sobě cítí, a nostalgicky prožijí poslední krásný den dětství, který se jim nečekaným únikem podařilo uloupit.
Napsala Anna Gavalda. Vydala Mladá fronta.

hcv_8Zn. Hledám chlapa

Jste sama? Nejste v tom sama!
„Jmenuji se Sára. Bude mi skoro třicet, nemám postavu modelky a v práci to jde od deseti k pěti. Ale co mě trápí nejvíc? Už nechci být bez lásky… ani sama. Rozhodla jsem se vyzkoušet 50 originálních způsobů, jak konečně najít toho správného chlapa. O všem, co jsem prožila, píši na blog, který má nečekaný úspěch… Otázkou ale zůstává: Najdu toho pravého?“
Napsala Lucy-Anne Holmes. Vydal Fragment.

hcv_9Jednejte jako dáma, myslete jako muž

Co si muži skutečně myslí o lásce, vztazích, důvěrnostech a závazcích.
Zábavné podání, šarm, sebereflexe a nadhled. Steve Harvey, známý americký moderátor a bavič, by ani nespočítal, kolik skvělých žen poznal během let své moderátorské praxe. Ovšem co se týče partnerských vztahů, nemají ani páru, jak správně jednat s mužem. Proč? Podle Stevea je to tím, že na radu se ptají žen, zatímco poradit jim může jedině muž. V této knize Steve zasvěcuje ženy do mozkového softwaru mužů a seznamuje je s převratnými názory a zásadami typu: Pravidlo devadesáti dní – Jak diagnostikovat mamánka a zjistit, zda se to dá nějak léčit – Kdy mu představit své děti – Co lze vyčíst z prvních setkání vašeho nového partnera a vašich dětí – Pět otázek, jež by každá žena měla položit muži, aby zjistila, jak vážně to se vztahem myslí – …a ještě mnohem víc.
Napsal Steve Harvey. Vydal Práh.

hcv_10Jak chodit na vysokých podpatcích a poradit si absolutně se vším

Vtipný almanach plný fascinujících postřehů nejen ze světa módy a stylu. Autorka si ke spolupráci přizvala ty nejpovolanější odborníky. Můžete tak načerpat inspiraci od Stelly McCartney či Kylie Minogue, Manolo Blahnik vám poradí jak si správně vybrat boty na podpadku a Giselle Bündchen zas přidá několik triků, díky kterým budete na všech fotkách vypadat skvěle. Dostanete zajímavé rady, jak stylově vystoupit z auta v minisukni, co dělat, když se vám zlomí podpatek, ale také jak ochutnávat víno nebo jak si vytvořit svůj vlastní soundtrack. Kniha sklidila celosvětový úspěch a byla přeložena do dvaceti jazyků. Vogue tuto knížku ohodnotilo jako „nejsenzačnější manuál, který svět kdy viděl“.
Napsala Camilla Mortonová. Vydalo Motto.

Soutěžit o tyto knihy můžete od 22. do 30. června 2010. Nová pravidla soutěže najdete v článku Hledej, čti a vyhraj – pravidla soutěže platná od 21.6.2010.

Článek s knižními tipy byl připraven ve spolupráci se serverem Akce-Novinky.cz, kde najdete informace o knižních novinkách, které můžete získat v aukcích i soutěžích.

Toto taky stojí za přečtení!

Těhotenství nemusí být jen nejkrásnějším obdobím v životě ženy

V současné společnosti jsou všechny významné životní události vnímané jako velký milník v životě a očekává se, že každý,

Čtu dál →

[Soutěž] Audiokniha Anička a cirkus

Dlouhou cestu na dovolenou si můžete v autě zpříjemnit třeba poslechem audioknihy. 3 tipy pro děti pro vás dnes

Čtu dál →

[Tvoření] Květina z proužků

Květina, kterou si dnes ukážeme, je velmi jednoduchá a zároveň variabilní. Můžete vyrobit několik variant podle toho, která se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (16 vyjádření)

 • Ježeček

  Mě to baví, protože se člověk dostane ke článkům, na které by si ani nevzpomněl, o kterých ani netušil, že jsou a bývají zajímavé, veselé a poučné. Gratuluji vítězům! A tiše závidím… 🙂 Stále čekám na výhru z minula na počítání, tak snad se nezalíbila kniha pošťákům 🙁 *

 • Padmé

  Všem vítězům blahopřeji, ceny jsou krásné. A Danasi gratuluji dvojnásob – k prvnímu místu.

  A jinak jsem „šmutnej a šklamanej“… že já nic…

 • Lussy

  Petro,
  jsem ráda jako Ctiradka, že soutěž je zpátky.
  Mě hodně překvapuje ten počet lidí, co si otevřeli aspoň jednu stránku. To je opravdu hodně málo. Z toho bych usuzovala,že nejen nemají zájem soutěžit, ale vlastně za 10 dní si tu ani nic nového nepřečetli. Což je dost smutný.
  Vítězům moc gratuluju, hlavně danasi, ta si počte 🙂

 • ctiradka

  Já se přiznám, že mi tato soutěž dost chyběla a jsem ráda, že se vrátila aspoň takhle…. A statistika super, ale překvapuje mě, že „pořád tak málo“… I když mi jako soutěžícímu to nevadí, jenom překvapuje… 🙂
  Třeba je to létem…. Já se těším na další kola a doufám, že budou…

 • Petra

  Tak soutěž je vyhodnocená – můžete mrknout na vyhodnoceé soutěže.

  Účast v soutěži byla o něco lepší než v předchozí verzi, ale stále žádná sláva 🙁 Jen 130 registrovaných návštěvníků si v době soutěže otevřelo alespoň jeden ze zveřejněných článků 🙁
  Hranici 50 bodů překonalo 36 soutěžících, 34 bylo zařazeno do slosování o hlavní výhru. Maximum, kterého jste mohli dosáhnout, bylo 102 bodů – to dokázalo 25 z vás.

 • Padmé

  Ahoj Petro, poslušně hlááásííím, že jsem tu každý den a klikám a čtu a klikám a čtu… :-)))

 • Peťka

  Jarmuschko, taky tak. :-))

 • Jarmuschka

  Já si to radši „naddělala“ první den, a teď už jen „udržuju“.
  ;o)

 • Peťka

  Asi si to všichni nechávají na poslední den. 🙂

 • Petra

  Šance na výhru jsou hodně vysoké, losovat budeme o 6 cen a v tuto chvíli by bylo do losování zařazeno jen 30 soutěžících.

 • Peťka

  Pěkné, určitě by se pěkná knížka na dovolenou hodila. 🙂 Opravdu je z čeho vybrat. Úplně jsi mě navnadila na odpočinkovou notu. Hned bych se někam zašila. 🙂

 • Petra

  Tak to jsem ráda, že jsem se s výběrem trefila 🙂

  A ať vás ještě trošku namlsám, prozradím i rozdělení výher v soutěži:
  Hlavní cena – balíček 5 knih (v celkové hodnotě přes 1100 Kč!): Virginiin monolog, Pavilon z oblaků, Nahoře bez… a dole taky, Doktorka z domu Trubačů, Báječný únik

  Ceny pro všechny soutěžící, kteří nasbírají alespoň 50 bodů:
  1. cena: Jak chodit na vysokých podpatcích
  2. cena: Pevné pouto
  3. cena: Jezero naděje
  4. cena: Jednejte jako dáma, myslete jako muž
  5. cena: Zn. Hledám chlapa

 • Padmé

  Petro, co mi to děláááš?! Jedna knížka hezčí než druhá. Velmi lákavá nabídka. Tomu se prostě nedá odolat. 🙂

 • Petra

  Tak schválně, kterou?

 • Peťka

  Taky bych si vybrala. 🙂

 • bokul

  Samé krásné knihy!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist