Hrajte s filmem Moje krásná učitelka o luxusní dárková balení řasenky Hypnose od společnosti Lancome!

Rubrika: Doporučujeme, Kulturní a literární tipy

Oscarový Tom Hanks  hraje v nové americké komedii Moje krásná učitelka, na kterou Vás společně se společností Bioscop zveme i my! Pojďte se bavit do kina a navíc ještě můžete vyhrát nádherné ceny…

Oscaroví herci TOM HANKS a JULIA ROBERTS se sešli v romantické a optimistické komedii, která pojednává o tom, jak  tvrdá realita v dnešní době krize zasáhne jednoho obyčejného muže a jak ho inspiruje k tomu, aby doplnil své  znalosti a  přitom nečekaně našel nový smysl života.

Sympatický a přátelský Larry Crowne (kterého hraje Tom Hanks) byl vynikající šéf supermarketu, kde pracoval řadu let, než ho propustili pro nadbytečnost. S hypotékou na krku a s nejistotou, co si najednou počne s volným časem, se Larry vydá pro radu k přátelům a sousedům Lamarovi (CEDRIC THE ENTERTAINER) a B’Elle (TARAJI P. HENSON). A potom se vydá do místní školy, aby začal znovu.

Na střední škole East Valley Community College se Larry stane součástí rozmanité skupiny studentů, kteří jezdí do školy na skútrech. Mezi ne patří i pohledná Talia (GUGU MBATHA-RAW) a její přítel Dell (WILMER VALDERRAMA) – všichni přišli studovat, aby si zajistili lepší budoucnost.

Larry se ke svému údivu zamiluje do své učitelky komunikace Mercedes Tainot (Julia Roberts), kterou učení už nebaví, stejně tak jako ji nebaví znuděný manžel Dean (BRYAN CRANSTON).

Mercedes nepopírá změny, které Larry prodělává, ani nemůže popřít to, jak ji student středního věku, který prodělává úžasnou proměnu svého života, přitahuje.

Obyčejný chlapík, který má sto důvodů si myslet, že už ho v životě nic moc nečeká, dostane nečekanou životní lekci.

Tom Hanks režíroval film Moje krásná učitelka podle scénáře, který napsal spolu s NIA VARDALOS (My Big Fat Greek Wedding, Connie and Carla) a spolu se svým dlouhodobým partnerem ze společnosti Playtone GARY GOETZMANEM (Mamma Mia!, Where the Wild Things Are (tento film také produkoval).

O vzniku filmu

Začít znovu – to je úvodní motto filmu Má krásná učitelka
Na příběhu Larryho Crowna pracoval Tom Hanks hodně dlouho. Hned po střední škole šel Hanks na vyšší školu a tento zážitek na něj měl velký vliv. Hanks poznamenává: „Bylo to v polovině sedmdesátých let a bylo to znát. Ve třídě seděli lidi, kterým bylo po čtyřicítce, kolem padesátky, někdo se právě vrátil z Vietnamu. Já se kamarádil ve třídě skoro s každým a to mě velmi obohatilo.“

Hanks uvádí: „Postavu Larryho Crowna jsem vytvořil na základě zážitku z vyšší školy. Změní se mu celý život tím, že ho vyhodí z práce. Propustí ho proto, že údajně nemůže postupovat dál, protože nemá vzdělání. Tak co Larry udělá? Něco podobného, co jsem udělal já, když jsem dodělal střední školu, díky bohu existuje místo, kterému se říká vyšší škola, kde se od vás neočekává nic jiného, než že si sbalíte tašku a dojedete každý den do školy.“

V roce 2006 Tom Hanks tento nápad rozvinul se scenáristkou Niou Vardalos.

Ve scénáři se scénáristé poctivě zaměřili na emoční stránku nezaměstnanosti u námořního veterána, který je ve středním věku. Dosud byl zaměstnán jako vedoucí v supermarketu. Hrdina je frustrován o to víc, že se rovněž rozvádí a najednou skončí s hypotékou na krku. Aby měl možnost získat i jiná zaměstnání, zapíše se na veřejnou vyšší školu, tím si zajistí vzdělání a také se víc zviditelní. V tu chvíli si moc neuvědomuje, že tenhle drobný krok mu podstatně změní celý život.

Námět o chlapíkovi bez pořádného vzdělání, který přijde o práci a musí se znovu najít, měl Hanks ještě dlouho předtím, než Ameriku postihla současná hospodářská krize. Uprostřed psaní scénáře, kdy kolem sebe viděl, jak miliony Američanů přicházejí o práci a mají nejistou budoucnost, Hanks nemohl jinak, než některé z těchto prvků zařadit do svého scénáře.

Vardalos se líbilo, že příběh, který Hanks vymyslel, není vzdálený realitě. Vardalos říká: „Mně se na tom příběhu líbí, že je velmi realistický.  Je to pro každého muže, pro každou ženu, jež se takhle někdy cítila: Pracuju dost tvrdě, ale nevím, jestli toho někdo ocení, nebo jestli jsem součástí infrastruktury, která z Ameriky udělá lepší místo k životu. Všichni jsme nahraditelní a to je nepříjemně tvrdá realita. Když se to stane, musíte se přizpůsobit. Musíte se dát zase dohromady, posbírat střípky života a najít způsob, jak jít dál“.

Od scénáristického a režijního debutu Toma Hanks uplynulo už více než deset let, kdy v roce 1996 natočil komedii That Thing You Do!, ale Hanks se na tento originální scénář chystal opravdu dlouho. I když si ve svém posledním filmu, který režíroval také zahrál vedlejší roli, nezapomínal na svou hlavní postavu, která se objevuje v této romantické komedii.

Noví a staří přátelé: Casting pro romantickou komedii

Když byl scénář napsaný, jeden z prvních telefonátů, které Tom Hanks kvůli obsazení filmu udělal, patřil Oscarové kolegyni Julii Roberts. Scénárista a režisér se s herečkou přátelí celá léta, ale podle Julie Roberts se jejich kamarádství upevnilo až při natáčení posledního filmu režiséra Mikea Nicholse Charlie Wilson’s War. Julia Roberts byla zrovna v Římě na natáčení filmu Eat Pray Love, když nabídku na další spolupráci s Tomem Hanksem dostala.

Julii Roberts se role Mercedes Tainot – učitelky, která byla odbornicí na politický komparativní diskurz zaměřený na Shakespeara a Shawa, než se dostala na vyšší školu, líbila. Podobně jako Larry i Mercedes prožívá svou vlastní krizi.

Herečka do filmu nevnesla pouze svou neuvěřitelnou energii, ale tomuto projektu denně prokazovala svou oddanost. Goetzman poukazuje na její pracovní morálku při natáčení: „Nikdy jsem neviděl nikoho, kdo by byl tak dobře připravený. Do své roli vnesla úžasné nuance a Mercedes ztvárnila jako komplikovanou ženu, kterou na plátně opravdu uvidíte. Je prostě dokonalá.“

Julii Roberts se líbilo, že má ztvárnit učitelku, která má čím dál větší potřebu se denně napít, která má manžela, jehož zajímá víc porno na internetu, než vlastní žena.

Julia Roberts k tomu říká: „Ten příběh je sympatický, velmi aktuální pro mnoho lidí, kteří ztratí víru a snaží se dát zase dohromady, aby našli opět sami sebe. To mě všechno zaujalo, hlavně Mercedes a její problém s alkoholem. Když jste jako herec schopný to zahrát, je to velmi zábavné, bere vás to ale také za srdce a je to výzva.  Uměla jsem si sebe samotnou představit jako nešťastnou ženu a tak jsem bez váhání zavolala Tomovi zpátky a řekla, že do toho půjdu.“

Hned, jak byla obsazena Julia Roberts do hlavní ženské role, Hanks obsadil ostatní role známými i neznámými herci. Celé to bylo snazší, než by se dalo čekat, vzhledem k tomu, že Hanks a Goetzman  věděli už na začátku, jaké herce chtějí do každé role obsadit.

Film Moje krásná učitelka uvádí do našich kin společnost Bioscop, vy jej můžete shlédnout již od 27. října 2011.

POZOR SOUTĚŽ!

Milujete romantiku a líbí se vám Tom Hanks nebo obdivujete herecké umění Julie Roberts?

Se společností Bioscop jsme pro vás připravili soutěž o krásné ceny!

Hned pět z vás má možnost vyhrát luxusní dárkové balení řasenky Hypnose od společnosti Lancome!

Stačí jen správně zodpovědět soutěžní otázky a nejlépe tipovat.

Soutěž s filmem Moje krásná učitelka běží od 18.10 do 30.10.2011

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist