Fantasy tipy do knihovničky

Rubrika: Kulturní a literární tipy

fantasyPo delší době jsme pro vás opět připravili pár tipů k obohacení domácích knihoven. Tentokrát se zaměříme na fantasy literaturu, která si získává čím dál větší oblibu u teenagerů. Opět budete mít možnost některé z představovaných titulů vyhrát v soutěži.

Percy Jackson: Moře nestvůr

fantasy1Mytologické bytosti ožívají… Krvelačné nestvůry se bouří… Bohové z Olympu kladou další úkoly…
Po klidném školním roce se na Percyho valí další problémy.
Poslední den školy to začalo! Hodina tělocviku se proměnila ve vybíjenou s lidožravými obry a Grover se dostal do průšvihu.
A další špatná zpráva je na obzoru: Táboru polokrevných hrozí zničení!
Percy se s přáteli opět vydává na výpravu, ze které se nemusí všichni vrátit živí… Jdeš do toho s nimi?
Po úspěchu první knihy příběhů Percyho Jacksona v loňském roce již mnozí čtenáři netrpělivě očekávali vydání druhého dílu. Po české premiéře filmu Zloděj blesku se druhý díl záhy vyšplhal do české TOP 10 nejprodávanějších knih.
Autor: Rick Riordan
304 stran, vázaná, pro čtenáře od 11 let vydal Fragment

Vy můžete od 29. března do 11. dubna 2010 vyhrát oba dva díly – Zloděje blesku i Moře nestvůr – v naší soutěži.

Prokletí džinů: Faraonova kletba

fantasy2Oslava dvanáctých narozenin, kdy se v nás probouzí džinovská moc po mamince, nám mění život. Strýček, kterého jsme nikdy neviděli, nás zve do Londýna a do Egypta, aby nás naučil ovládat magickou moc džinů ve prospěch dobra. Životní zkouškou se pro nás stává záchrana strýčka Nimroda, kterého pohltili zlí džinové. Podaří se nám jeho záchrana? Zvládneme boj s tisíce let trvající říší zla? To předem neuhodne nikdo, ani džin…
Autor: P. B. Kerr
272 stran, vázaná, pro čtenáře od 11 let vydal Fragment

Ještě dnes máte šanci získat tuto knihu za cenu, která bude pro vás přijatelná – v korunové aukci.

Kroniky Světakraje: Vox

fantasy3I v šestém díle Kronik Světakraje a druhé části Vránkovy trilogie zažijí čtenáři fantastická dobrodružství.
Nad Světakrajem se vznášejí temná mračna a Dolní Město sužuje strašlivé vedro. V polorozpadlém Paláci soch se skrývá kdysi mocný arciakademik Vox Verlix, kterého tam vězní mocní Strážci noci, pozoruje oblohu a kuje pikle. Ve Věži noci čekají její krutí obyvatelé, Strážci, na příchod osvobozující bouře. Mladý rytíř-knihovník Vránek Bárečník se nechtěně stane součástí Voxových intrik. Je odhodlaný jej zastavit, i když jej čekají nemalé útrapy. Nepovede-li se mu to, znamená to konec všeho dobrého, co ještě ve Světakraji zbývá. Další díl úspěšných kronik Světakraje znovu pootvírá bránu do fantaskního světa plného krvežíznivých stvůr a krutých padouchů, kteří se nezastaví před ničím, ale i milých, ušlechtilých bručivědů a neohrožených mladých hrdinů.
Autor: Paul Stewart, ilustrace: Chris Riddell
328 stran, vázaná, pro čtenáře od 10 do 100 let vydala Mladá fronta

I tuto knihu můžete získat levně v aukci. Ta poběží do 1. dubna 2010.

Sestry Grimmovy: Zmatené stopy

fantasy4Praprapravnučky bratří Grimmů na stopě dalšího zločinu!
Sabrina s Dafne už jsou v Červeném Přívozu skoro měsíc a mají plné ruce práce, aby v pohádkové společnosti všechno fungovalo tak, jak má. Avšak není zbytí, každé dítě musí chodit do školy, dokonce i když je policejním zmocněncem v utajení. Přestože sestry Grimmovy dělají všechno možné, aby nástup do školy oddálily, první školní den nakonec přijde. Sabrina musí v skrytu duše přiznat, že po měsíci plném dobrodružství se na trošku té školní nudy těší, ale když hned první den ve škole skončí tajemnou vraždou, je jí jasné, že nudy si moc neužije: v Červeném Přívozu řádí nestvůra!
Autor: Michael Buckley
264 stran, vázaná, pro čtenáře od 9 let vydala Mladá fronta

Kniha je zařazena rovněž do naší soutěže – jako 2. cena.

Mágové

fantasy5Napínavý příběh o mladém muži, který praktikuje magii v reálném světě. Quentin Coldwater je nadaný, ale nešťastný. Chodí na střední školu, je stále obklopen fantasy příběhy, které četl jako dítě, příběhy zasazenými do magické země jménem Fillory. Představte si jeho překvapení, když se náhle nečekaně dostane na velmi tajnou, velmi exkluzivní školu kouzel v severní části New Yorku, kde získá skvělé vzdělání v moderním čarodějnickém řemesle. Ale kouzla Quentinovi nepřinesou takové štěstí a dobrodružství, o jakém snil. Ukazuje se, že země Quentinových snů je mnohem temnější a nebezpečnější, než si vůbec dokázal představit. Jeho dětské sny se stanou noční můrou…
Autor: Lev Grossman
408 stran, vázaná, vydalo Nakladatelství XYZ

Knihu budete moci vyhrát v dubnovém kole soutěže Hledej, čti a vyhraj.

Máte rádi fantasy literaturu? Doporučíte některý z uvedených titulů i svým dětem?

Tento článek byl připraven ve spolupráci s partnerským serverem Akce-Novinky.cz, na jehož stránkách najdete kromě informací o knižních novinkách také pozvánky na literární akce, soutěže o knihy a aukce zajímavých titulů.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Prokletí džinové budou zfilmováni!
  V únoru letošního roku se do knižního světa vloudili noví hrdinové.

  Na dobrodružství mýtických bytostí z kouzelné lahve jsme čekali mnoho let. Teď se džinové konečně opět probouzí ze spánku.

  Reinkarnace se dočkali v podobě mladých hrdinů, kteří se o své džinovské moci dozví při oslavě svých 12. narozenin a od té chvíle se rozjíždí spanilá jízda plná dobrodružství.

  První díl nese název Prokletí džinů – Faraonova kletba, ve kterém se hrdinové vydávají do Londýna a Egypta, aby se naučili zacházet se svou mocí, a navíc musí zachránit strýčka, který byl unesen zlými džiny.

  Už na konec srpna si nakladatelství Fragment připravilo pokračování s názvem Prokletí džinů – Šalamounova kniha.

  Ve chvíli, kdy se čeští čtenáři začtou do druhého dílu, bude pravděpodobně známo jméno režiséra pro filmovou adaptaci tohoto příběhu plného hrdinství, odvahy a tajemných kouzel.

  Producentka Nina Jacobson potvrdila brzké natáčení, ovšem o výběru vhodného režiséra zatím mlží. Ve hře jsou prý však samá zvučná jména. „Fantasy román o rodině džinů, kteří se maskují jako lidé a plní přání, je skvělé téma na filmové zpracování,“ tvrdí Jacobson.

  … tolik tisková zpráva z nakl. Fragment 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist