Cyklistou a počtářem hravě

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Máte chuť na osmičkovou snídani? Nebo se dnes chystáte na výlet s malým cyklistou a ten si nechce vzít ochrannou přilbu?  My už víme, jak na to…

Nakladatelství Grada vydalo ve své edici Hravá škola dvě krásně barevné publikace Hravá autoškola a Hravá škola počítání.

Hravá autoškola

Že je nutné, aby se od malička děti učily pravidlům, jak se chovat na silnici, není pochyb. Nakladatelství Grada přichází s jedinečnou publikací Hravá autoškola od autorky Zuzany Pospíšilové. Podařilo se jí skvěle skloubit důležitá pravidla silničního provozu a příběh malého chlapce, který je na prázdninách u dědečka. Kubík umí jezdit na kole, ale co jsou to dopravní předpisy, to zatím neví. Za pomoci dědečka se ale o prázdninách všechno naučí.

Knížka je psaná jako pokračující příběh, přitom každá kapitolka se věnuje určitému problému. Kdo jsou to účastníci silničního provozu? Jaké známe dopravní prostředky? K čemu slouží přechod pro chodce nebo semafor? Jaké vybavení má mít kolo a co znamenají všechny ty značky, které jsou u silnice i namalované na silnici? To všechno se Kubík na procházkách s dědečkem dozví.

Každá kapitola je doplněna množstvím zábavných úkolů a kvízů, při jejichž řešení si malý cyklista vyzkouší, kolik nových věcí si už zapamatoval.

Velmi se mi líbí verše, které jsou u dopravních značek.

Tato značka napoví –
POZOR, OBJEZD KRUHOVÝ.

Značka HLAVNÍ SILNICE,
ta je pyšná velice.
Kdo je na ní, může jet,
třeba rovnou teď a hned.

Věřím, že po přečtení této knížky bude každý malý čtenář přeborníkem v dopravních předpisech pro cyklisty.

Hravá škola počítání

Budoucí druhák Tomáš je přesvědčený, že umí dobře počítat. Jednoho dne potká na hřišti skřítka Počítálka, který ho vyhledal, aby se od něho něco nového přiučil. A protože Tomáš je opravdu dobrý počtář, je rád, že si bude mít s kým psát příklady a počítat. Jenže Počítálek zatím neumí ani poznat číslice. Proto se Tomáš stane jeho učitelem a postupně se spolu naučí nejen poznat a napsat číslice, ale dokonce i jednoduché sčítání, odčítání a porovnávání.

V každé kapitole, kde se Počítálek naučí novou číslici, najdou děti matematickou pohádku, básničku, různé úkoly a otázky, případně i hru, kterou si Počítálek zahrál.

A že pořád nevíte, co je osmičková snídaně? Tak vemte housku, rozkrojte ji napůl. Obě poloviny položte nad sebe. Že ji tam váš malý pomocník pořád ještě nevidí? Tak si vemte na pomoc kečup a osmičku tam domalujte.

Obě publikace spojuje nejen autorka, ale i styl, jakým jsou napsané. Myslím, že by se klidně daly nazvat interaktivními knihami, protože děti v nich čeká množství zábavných úkolů a otázek, které je přímo vtahují do děje a motivují k dalšímu čtení.

Jsou napsané jednoduchým jazykem srozumitelným už předškolákům, nenajdete zde žádná složitá souvětí nebo cizí slova.

Obě knížky jsou bohatě ilustrované veselými dětskými obrázky, Hravou školu počítání ilustrovala Mirka Strnadová a Hravou autoškolu Eva Rémišová.


Hravá škola počítání

Autor: Zuzana Pospíšilová

Počet stran: 72 stran
Cena: 199 Kč
ISBN: 978-80-247-4264-9
Edice: Hravá škola

Vydalo nakladatelství Grada.

Knížku Hravá škola počítání si můžete objednat například zde.

Prolistovat si knihu můžete zde.

 

Hravá autoškola

Autor: Zuzana Pospíšilová

Počet stran: 72 stran
Cena: 199 Kč
ISBN: 978-80-247-4258-8
Edice: Hravá škola

Vydalo nakladatelství Grada.

Knížku Hravá autoškola si můžete objednat například zde.

Prolistovat si knihu můžete zde.


Knihy s logem GRADA vycházejí v České republice již od roku 1991.V její produkci jsou tituly s právní tématikou, knihy ekonomické, tituly z oblasti financí a účetnictví, manažerské tituly, psychologické, zdravotnické, knihy s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví, knihy technické z nejrůznějších oborů a profesí.

Tuto pestrou škálu doplňuje i naučně odborná literatura, která nabízí řadu publikací s velkým záběrem pro denní praktický život.

Napsal/a: Pavlína

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • bamiska

    obě knížky vypadají moc hezky…mám moc ráda když jsou takovouto formou knížky zpracované…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist