Brněnské Národní divadlo dětem…

Rubrika: Kulturní a literární tipy

V repertoáru Národního divadla v Brně se dětská představení objevují pravidelně. Na podzimní sezónu připravilo divadlo pro malé diváky premiéru klasické Popelky, těšit se ale můžete i na další…

Jedna z nejkrásnějších světových pohádek Popelka, které vdechli život bratři Jakob a Wilhelm Grimmové (1785-1863 a 1786-1859) pojednává o dívce, která byla stejně hodná jako krásná a díky laskavosti a dobrotě se stala královnou. Neboť „Být dobře učesán, to není všechno, krásky; je třeba vlídnou, milou být. To od své víly musíte vždy chtít, pak teprve jste hodny lásky.“

Dramatizace Popelky vychází především z předlohy bratří Grimmů, bylo však přihlédnuto i k verzi Charlese Perraulta a libretu nádherného baletu Sergeje Prokofjeva.

Premiéra činohry Popelka se uskuteční v Mahenově divadle v Brně 25. 9. 2011.

Perníková chaloupka

Klasická pohádka Perníková chaloupka byla uvedena v Mahenově divadle již v roce 1991. V únoru tohoto roku zde tato pohádka s herci i loutkami oslavila rovných dvacet let.

Zrežírovala ji Zoja Mikotová a nejmenší návštěvníci spolu s rodiči ji mohou shlédnout v říjnu 5. 10. v 10.00, 15. 10. ve 14.00 a v 16.00 a 29. 10. v 15.00.

Šípková Růženka

Pohádku Šípková Růženka podle Charlese Perraulta o princezně, kterou proklela zlá víla a ta usnula na sto let, připravil po Malou scénu Mahenova divadla režisér Pavol Juráš. Premiéru zde měla tato, rovněž klasická pohádka před rokem.

Kdo probudí princeznu ze spánku, uvidí až dětští diváci, ale jedno je jisté – každá správná pohádka končí svatbou a na tu Růženčinu jsou dokonce pozvány i další pohádkové bytosti.

Mahenova činohra spojuje své tvůrčí síly s baletním souborem NDB, aby připravila dětem více imaginární a éterické krásy na jevišti Malé scény a bravurní herectví svých členů spojila s brilantními tanečními miniaturami, aby se dobrá Šeříková víla jako lehký větřík vznášela na špičkách.

 

Pohádku Šípková Růženka můžete s dětmi vidět v Mahenově divadle 24. 9. 2011 a dále pak také v říjnových termínech.

Zlatovláska

Klasická pohádka podle Karla Jaromíra Erbena Zlatovláska, která je zpracovaná podle Josefa Kainara je určena dětem od čtyř let.

Pohádku O Zlatovlásce, kterou Jiřík šel vysloužit pro svého krále, mohou děti vidět v premiéře 18. 9. 2011 na Malé scéně Mahenova divadla – od 14 a od 16 hodin a dále pak v říjnových termínech.

Více informací o představeních pro děti i možnosti zakoupení vstupenek se dozvíte na stránkách Národního divadla Brno.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist