Bílý dalmatin – nový rodinný muzikál

Rubrika: Kulturní a literární tipy

V divadelní nabídce chybějící kvalitní moderní muzikál pro celou rodinu přiměl režisérku Mirjam Landa a producenta Michala Kocourka k tomu, že se hned po dokončení muzikálu Touha vrhli společně s týmem spolupracovníku do práce na novém projektu.

Výsledek je již od konce dubna k shlédnutí každou neděli od 14 hodin v Divadle Palace (Václavské nám. 43, Praha 1).

Muzikál s určujícím podtitulem „hravý taneční muzikál pro malé i velké“ je samozřejmě pohádkovým příběhem a cílem představení je, aby si divák (malý i velký) s sebou z divadla odnesl domů pohádkově dobrou náladu.

Příběh, který pojala Mirjam Landa jako atraktivní moderní muzikálové představení, vypráví o výjimečném dalmatinovi, který díky závisti zlé čarodějnice přichází o svoje krásné barevné puntíky a za pomoci kamarádů se je vydává hledat do říše pohádek.
Pro muzikálový žánr i dětský svět je společným prvkem pestrost, která se pro diváky odráží jak ve výpravě tak v hudebním aranžmá (Jan Maxián – Nightwork), kde se střídají moderní žánry od hip-hopu přes street až po klasiku. Dalším prvkem, který odlišuje toto představní od běžných pořadů pro děti, jsou texty dialogů vycházející z reálných komunikačních prostředků dnešních děti, samozřejmě bez použití vulgarismů. Diváky čeká vtipný, ale i dojemný příběh o kamarádství, radosti, ale i smutku a smyslu pomoci druhým. Velký důraz klade režisérka Mirjam Landa zejména na tanec. Pro rozličnost tanečních čísel se písničkám věnuje několik mladých choreografů, kteří mají zahraniční zkušenosti s více hudebními žánry. Poslední číslo představení dokonce umožní těm nejšikovnějším malým divákům účastnit se tance na jevišti a stát se tak součástí závěrečné show!

Pro uvedení tohoto muzikálu bylo vybráno Divadlo Palace nejen pro svou ideální polohu na Václavském náměstí, ale i pro to, že počátkem roku prošla tato scéna obsáhlou rekonstrukcí. Divadelní hlediště dostalo nová sedadla a kompletní rekonstrukcí prošlo i zvukové a světelné vybavení divadla.

O obsazení muzikálu rozhodl poměrně náročný konkurz, obzvláště u dětských rolí. Producent představení Michal Kocourek (majitel, ředitel a producent Divadla Palace a Divadla Kalich) a režisérka Mirjam Landa kladli u dětských i dospělých rolí velký důraz na kombinaci zpěvu a pohybu.

Hrají, zpívají a tančí:
Vlasta Korec (rádio Impuls), Lucie Pernetová (ČTv – Hřiště 7), Jana Fabiánová (Touha), Filip Gröger (Touha), Ondřej Nosálek, Markéta Procházková, Václav Krátký

Hlavní dětská role:
Kristýna Zezulová, Anastázie Landová

Producent: Interart a.s., 2Landa s.r.o.

Autorský tým:
Hudba: Petr Günter, scénář a režie: Mirjam Landa, choreografie: Linda Rančáková a Eva Severinová, kostýmy a scéna: Lucie Loosová, námět a texty písní: Simona Votyová, hudební aranžmá: Jan Maxián

Muzikál Bílý Dalmatin se hraje od 26. dubna každou neděli ve 14. 00 v Divadle Palace na Václavském náměstí 43, Praha 1.
Vstupenky jsou v prodeji přímo v pokladně divadla nebo v prodejní síti Ticket Art.
Ceny vstupenek 149, 249, 299 a 399 Kč / dětská sleva 100 Kč.

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist