Vše o těhotenství a prvním roce pro dva z vás

Rubrika: Péče o miminko, Porod, Těhotenství

Zhruba před měsícem spatřilo světlo světa 2. přepracované a rozšířené vydání oblíbené ideální a komplexní knihy pro nastávající českou maminku Velká česká kniha o matce a dítěti. Ráda bych vám ji dnes představila prostřednictvím další soutěže.

V knize naleznete potřebné informace o početí, průběhu těhotenství (jak matky, tak dítěte), vše o porodu a péči o novorozence a kojence a kojení. Exkluzivita této knihy spočívá v tom, že vychází pouze z českého prostředí, je doplněna dokumentárními fotografiemi přímo z porodního sálu a novorozeneckého oddělení, obsahuje velké množství barevných obrázků, ultrazvukových snímků, nákresů a fotografií, díky kterým má tato kniha vysokou informační hodnotu.

V knize mimo jiné naleznete:

  • Doporučené pohybové aktivity v těhotenství, výživu, potravinové doplňky, možnosti oblékání, jak a zda cestovat, pomůcky, přírodní prostředky a způsoby ulevující těhotenským obtížím.
  • Jak postupovat v případě nemoci, co dělat, pokud žena trpí chronickou chorobou, doporučené homeopatické přípravky, aromaterapie, bylinky, masáže.
  • Přehled všech vyšetření v těhotenství, jak probíhají, co zjišťují, k čemu slouží.
  • Komplikace v těhotenství, jak jsou léčeny a řešeny, jejich vliv na dítě a co má budoucí maminka v takových případech dělat.
  • Průběh porodu včetně všech mimořádností, jak probíhají, a co z nich vyplývá pro maminku a dítě. Možnosti anestézie a jak se aplikuje. Cvičení po porodu, průběh šestinedělí, co v tomto období dělat a čemu se naopak vyhnout. Jak postupovat v případě poporodních depresí.
  • Péče o novorozence v porodnici, a následně doma. Kompletní rady, jak o dítě pečovat, jak ho krmit, oblékat, ošetřovat, koupat, uspávat, zda a kdy používat dudlík, vše potřebné o kojení, jak dítě správně držet.
  • Vhodné hračky a hry pro zdravý vývoj dítěte, cestování s kojencem, výběr oblečení, botiček, kdy do poradny dětského lékaře, přehled očkování a mnoho dalších informací.
  • Antikoncepce vhodná při kojení.

velka kniha uk1 velka kniha uk2

Autorka MUDr. Bc. Taťána Hanáková pracuje jako gynekoložka v Hranicích na Moravě, a při psaní této knihy zúročila veškeré své vědomosti a zkušenosti z dlouholeté odborné praxe. Pomáhaly jí při tom její spokojené pacientky, které autorku inspirovaly svými podněty a připomínkami, a tým dalších odborných spolupracovníků.

Na části týkající se těhotenství a porodu se autorsky a odborně podílela také MUDr. Pavla Volná, lékařka v soukromé ambulanci GPG Centrum v Ostravě.

Kapitoly věnované kojení a péči o dítě připravila primářka dětského oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě MUDr. Magdalena Chvílová Weberová, a kolektiv dětských sester.

velka knihaVelká česká kniha o matce a dítěti

2. přepracované vydání

Vše, co potřebujete vědět o těhotenství a porodu. Péče o novorozence a kojence.

autorky: Taťána Hanáková, Magdalena Chvílová Weberová, Pavla Volná

256 stran

vázaná

Vydalo nakladatelství CPRESS, knihu si můžete objednat ZDE.
Přečtěte si také ukázkovou kapitolu (PDF, 405 kB).

Jak je to se soutěží?

Jako obvykle na vás čeká jedna jednoduchá soutěžní otázka. Odpověď na ni najdete v tomto článku.

Kromě toho po vás budeme chtít, abyste se pokusili odhadnout cekový počet soutěžních tipů. Tento tip můžete jednou denně upravit, třeba na základě upozornění o jeho překonání, které rozesíláme také jednou denně. Vyhrát může přesný nebo nejbližší vyšší tip, s překonaným tipem o svoji šanci na výhru přicházíte.

Soutěž poběží od 6. do 26. července 2015.

Hodně štěstí při soutěžení!

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist