V internetovém magazínu rodicka.cz ráda listuje celá rodina

Rubrika: Těhotenství

Přehledný, podrobný, věcně správný, ale srozumitelně psaný – takový je obsah internetového magazínu rodicka.cz. Bez balastu zbytečných a bezobsažných slov, ale přesto populárně čtivou formou mapují články webu rodicka.cz těhotenství téměř den po dni. Čtenářky ovšem neopouštějí stránky rodicka.cz po narození děťátka. Nacházejí na nich další užitečné rady, které se vztahují k péči o děti. Rodicka.cz rovněž přináší informace o výskytu některých nemocí dětí i dospělých a ukazuje cestu, jak postupovat při prevenci nebo při domácí léčbě.

Rodicka.cz provádí celým těhotenstvím

Těhotenství, a zejména jedná-li se o první graviditu, je v životě ženy převratnou událostí. Před myšlenkami na svůj „jiný“ stav žádná neuteče – těhotenství má neustále „na tapetě plochy duševního monitoru“. Nikdo se proto nediví, že chtějí nastávající maminky podrobně znát, jaké změny se v jejich těle odehrávají, jak se jejich miminko týden po týdnu vyvíjí. Můžete si prohlédnout těhotenství týden po týdnu. Rodicka.cz pro své čtenáře připravila podrobný těhotenský kalendář, který je sice stručný, ale nezapomíná na žádnou důležitou událost, která ženu v těhotenství čeká. V jednotlivých již podrobných článcích je možno seznámit se s devět měsíců trvajícím zázrakem, když ze dvou mikroskopických buněk vyroste v těle ženy dokonalá lidská bytost.

Ochrana zdraví i péče státu o matku

Články na webu rodicka.cz se nevěnují jen zdravotnímu stavu matky a dítěte či rizikovým faktorům ohrožujících jejich zdraví. Odpovídají na otázky z oblastí, které nastávající matky (někdy i otce a prarodiče) rovněž velmi zajímají: kdy poprvé uvidí své miminko na záznamu z ultrazvukového vyšetření, kdy se maminka dozví o určení pohlaví dítěte nebo co všechno je třeba přichystat před jeho příchodem do rodiny.  To najdete v článku výbavička pro miminko seznam.

Dalšími tématy článků jsou například oblasti státní péče o rodinu (mateřská dovolená, nárok na porodné…), praktická a zdravotně vyhovující móda pro budoucí maminky, návody na domácí podpůrné cvičení nebo pojednání o vhodném či nevhodném užívaní bylinek v těhotenství. Čtenářům webu rodicka.cz také přibližuje, kdo jsou duly a jaké je jejich postavení nebo je uvádí do často diskutované problematiky domácích porodů.

Zdravý životní styl moderních maminek

Domácí péči o dítě se věnují další „kapitoly“ webu rodicka.cz. Specifikují dětská vývojová období, věnují se optimálnímu způsobu výživy od kojení až po normální stravu (recepty), upozorňují na choroby provázející dětský věk a na způsoby domácího ošetřování nemocných. Jiné články jsou věnovány výchovným problémům, které přináší různá věková období dětí.

Rodicka.cz jsou stránky oblíbené všemi generacemi žen, ale rádi v nich občas „zalistují“ i muži.

Napsal/a: Luboš Veleba

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • marianna01

    Ahoj, v tématu kterému rozumím – jsem zdravotník – jsem na webu Rodička našla řadu chyb – například placenta nepatří matce, ale dítěti, pupečníková krev s mateřskou krví vůbec nepřijde do kontaktu, krvácení matky u porodu nemá s pupečníkovou krví vůbec nic společného. A ještě ten název – pupečníkový krev. Na webu Rodička se mi nepodařilo odeslat komentář, ten kamsi zmizel. Jo a navíc jsem tam nuceně trvale přihlášená – to není fér.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist