Doma dělaný adventní kalendář

Rubrika: Maminkovská dílna, Tradice a zvyky, Tradice a zvyky (nejen) v naší rodině

Čokoládové adventní kalendáře jsou klasika už z doby mého dětství a možná ještě dál. Také je kluci dostávali, ale od té doby, kdy jsem jim začala dělat kalendáře vlastní, tak na prefabrikáty ani nevzdychnou a většinou je dojídají až někdy v lednu – vždy nějaký od babiček dostanou.

Poprvé jsem vytvářela kalendář z domácích sušenek s čokoládou. Dala jsem je do košíčků od muffinů, na které jsem nadepsala čísla, zabalila do celofánových balíčků a udělala z nich girlandu na okno. Pokud byste se do něčeho podobného chtěli pustit, tak neudělejte stejnou chybu jako já a kalendář umístěte jinam. I prosincové sluníčko dokáže pořádně zasvítit a čokoládu rozehřát.

Druhý rok jsem se nechala inspirovat Pinterestem (pokud jste kreativní, tak tuto síť rozhodně doporučuji), kde se mi moc zalíbil domeček z ruliček od toaletních papírů. U kluků to mělo úspěch, ale  té práce bylo opravdu dost. Nehledě na to, že pak byl boj, když jsem domeček chtěla v březnu zlikvidovat, protože se z něj mezi tím stala garáž, ale už ve značném stádiu rozkladu.

Loni jsem dostala nápad, jak by se vše dalo udělat tak, aby s kalendářem nebylo tolik práce a mohla ho nasdílet i ostatním maminkám, protože před Vánoci je to pro každou ženu a zvlášť mámu hodně hektické, takže každá pomoc se počítá.

Vytvořila jsem kapsičky, které si jednoduše každý může stáhnout, vytisknout a vyrobit – zabere to opravdu minimum času a super výsledek je zaručený. Krom toho jsem připravila i cedulky s 30 adventními aktivitami, aby se děti v předvánočním čase samy zabavily a v duchu klasických i neklasických tradic.

Přiznávám, že všechny aktivity jsme loni nestihli, a tak si letos dáme na přání kluků stejný kalendář znovu. Z loňska byly oblíbené tvořivé aktivity – žádné strachy, u všech je podrobný návod!

A co že do domácího kalendáře  dávat?

Já kombinuji mlsky v podobě obligátní čokoládičky, sušených banánů nebo oříšků s drobnými kreativními potřebami, jako třeba barevné izolepy, samolepky, hezké sponky na papíry… Občas se tam objeví třeba hračka z kinder vajíčka, kterou mám schovanou ještě z doby svého dětství nebo lego panáček. Můžete použít i dílky stavebnice a rozdělit ji postupně do všech kapsiček nebo takto použít jednotlivé dílky puzzle.

A protože dobře naladěný chlap se také hodí :-), udělala jsem jeden adventní kalendář i pro tatínky. Každý den mají připravený jeden vánoční vtip, který jim zpříjemní ráno. Vyzkoušejte a dejte vědět, co fungovalo u vás. Vtipů je tam opět pár navíc, abyste je mohly přizpůsobit vkusu toho vašeho chlapa. A myslím , že i vy se při tvorbě pobavíte.

Všechny podklady k adventnímu kalendáři najdete ke stažení zdarma u mě na stránkách Myšák Béda. A proč zdarma? Protože mámy si musí pomáhat a také díky vánočním aktivitám spolu budeme naplňovat motto projektu „Vraťme děti do hry“.

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist