Vyvolení, BigBrother a děti

Rubrika: Tipy pro rodinu

999218_gamers_roomFenoménem posledních dní jsou bezesporu reality show VyVolení a BigBrother. Princip soutěží je všeobecně známý a atraktivní pro diváky, výhry jsou lákavé, soutěžící snaživí. Kamarádi, známí a příbuzní soutěžících pozorně sledují obrazovku, drží palce a když je potřeba, tak posílají SMS a jsou mezi nimi i děti, které na několik dnů, ale možná až na víc než 3 měsíce, přišly o tátu nebo o mámu, na které se v lepším případě můžou podívat v sestřihu dětí ve vilách…

Mezi „opuštěnými“ dětmi jsou velké rozdíly a věřím tomu, že některým z nich je úplně ukradené, že jejich rodič (spíš táta), se předvádí a zpovídá před celým národem. Nejmlaší opuštěnou je Honzova (VV) osmitýdenní holčička a nejstarší pak devatenáctiletá dcera Věry (VV).
Kompletní přehled soutěžících, kteří za branou jedné či druhé vily nechali své děti je zde:

VyVolení

Honza – 2 dcery (8 týdnů a 5 let) + další 3 děti z předchozího manželství

Honza má celkem 5 dětí. Vychovává ale pouze dvě, protože svou první manželku a jejich společné 3 děti před asi deseti lety opustil, protože prý nevěděl, co si s nimi má počít. Ve vile je čistě kvůli penězům, protože rodina má finanční problémy. Honza své první manželce údajně dluží na výživném přes 40 tisíc korun.

Emil – syn (9 let)

Emil prý syna hrozně miluje. Když ztratil jeho fotku, rozbrečel se a málem se psychicky zhroutil. Fotka se ale našla, Emil se zklidnil a přes obrazovku požádal svou přítelkyni, se kterou již 11 let žije a se kterou má syna, o ruku. Přítelkyně nabídku přijala a vypadá to, že jak se Emil vrátí domů, bude svatba.

Hanka – dcera

Hanka je rozvedená, dceru vychovává sama a prý mají parádní kamarádský vztah.

Věra – dcera (19 let)

Věra má už dospělou dceru, se kterou žijí ve Švýcarsku. Vzhledem k tomu, že se do soutěže dostala až na poslední chvíli jako náhradnice, nestihla se s dcerou rozloučit při odjezdu.

BigBrother

Petr – 2 dcery (17 a 15 let), syn (4 roky)

Petr je dvakrát rozvedený a za nejhorší věc, kterou v životě provedl, považuje to, že nebyl u výchovy svých dvou dcer. Jestli se polepšil a u výchovy syna už asistuje těžko říct.

Jaroslav – syn (15 let), dcera (13 let)

Za Jaroslava se prý stydí jeho otec. Jak je to s jeho dětma mi v tuto chvíli není známo.

Šárka – 2 synové (14 a 12 let)

Šárka vychovává společně s manželem dva syny. Narozdíl od manžela je ale akční člověk, takže si už vyzkoušela například měsíc života v Jižní Americe, kde byla bez manžela i bez dětí.

Klára – dcera (5 let)

Klára byla vyhozena z vily ještě dřív, než si stačila vybalit, takže jsme se o ní a jejich dětech nic moc nedozvěděli.

Pro každého z účastníků reality show je život ve vile velkým dobrodružstvím a dva z vybraných 26 soutěžících by měli získat miliónové výhry. Není to od nich však sobectví namísto výchovy svých dětí si jít zasoutěžit? Nahradí svým dětem soutěžící čas strávený ve vile? Nepřinese náhodou získaná popularita a třeba i výhra v soutěži rodině víc nepříjemností než pozitivních věcí? Já osobně bych se do podobné „šmírácké“ reality show nepřihlásil. Myslím si totiž, že „normálnímu“ člověku by taková účast i v případě výhry, přinesla víc škody než užitku.

Napsal/a: Láďa

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (78 vyjádření)

 • Mates, díky jseš hodná, ale jedna, vlastně dvě celostátní ostudy mi stačily.:o)
  Ale Slavíkovou od té doby miluju.

 • Jejda jsem to ale popleta – Ramiro přihlaš se a věř že tobě je posílat budu :o))

 • Kicul, určitě. :o))

 • Taky jsem se zarazila:-))) Myslím, že Mates myslela Reginu, nebo ne?

 • Matýsku, ty jsi mi chtěla poslat hlásek. :o)

 • Jo a že bych jim posílala nějaké SMS ani mě nenapadne – chtěla jsem ho poslat Ramiře, ale po tom co tam předvedla jsem ráda že jsem nic neposlala…..
  Ze mě žádné prašulky nedostanou :o))))) a z manžílka taky né – to budem bohatí :o))

 • Přesně tak, taky jsem sledovala jak divá Vyvolený, BB néé ten mě nechytl… ale teď to tak zbytečně zamotali že už asi končím a budu koukat jen na to vyřazení – tam se dozvím co se dělo celý týden…. :o))

 • …..a nebo chce Nova ziskat divaky a udelala tzo schvalne, aby mela vetsi sledovanost, Už to prehani, no jako vsechno to, co vysila.My uz sledujeme jen ct,protoze nikde jinde nic neni,same telenovely a opakovacky starych serialu, Aspon se s ditkem mrknem na Kouzelnou skolku a porady pro deti.

 • Kicul s tou poslední větou s Tebou souhlasím. Navíc to jsou mé korunky za sms a pochybuju, že 1můj hlas to ovlivní tak, jak bych chtěla já…Už to také nesledujem, tak jako první týden. Nějak to uvadá, ta sledovanost a prý to Nova dá na odpolední vysílání. Hornovou už z Novy vyrazily, že prý proto, že to má malou sledovanost..tak jsem to četla v Blesku :o(

 • Já si taky myslím, že z tý soutěže dělá Nova bramboračku. Když už ho jednou vyřadili podle pravidel, tak je teď nemají měnit. Mě už obě soutěže nějak lezou na na nervy, jak tam pořád někoho přidávají, aby to prodloužily. A tahaj z lidí peníze, jednou na vyřazení, pak zas na návrat vyřazeného. SMS neposílám a po tomhle asi ani posílat nebudu, přijde mi to sponzorování vydřiduchů:-)

 • Moc to nesleduju, nijak me to nezaujalo. Zajimalo by me spis, co ty lidi motivuje posilat tam ty SMS?
  Jestli je to tak jak pisete, prijde mi dost pruhledny, ze Nova chce vylozene jen tahat z lidi penize – nejdriv SMS nekoho vyradi, pak je posilate znovu, abyste ho dostali zpatky. Co se bude posilat priste?

  A jeste teda k tematu. Nikoho neodsuzuju, ale je fakt, ze mi prijde divny, kdyz rodic odejde od malych deti na tri mesice pryc, i kdyz je o ne sebelip postarano. Ze by to bylo jediny reseni financni situace? Na druhou stranu mozna je to pro nektere rodiny lepsi, kdyz maji toho rodice pryc, jak psala Ramira… Treba si tak uvedomi, co pro sebe navzajem znamenaji nebo je v tom jeste neco dalsiho, kdo vi? Proste, kdo do toho nesel, nemuze to soudit.

 • Pokud si má BB zachovat aspoň trošku statut soutěže o 10 milionů, neměl by se Filip vracet. Pravidla byla jasně daná a nejvíc vyřazujících SMS dostal, tak proč ho vracet? Samozřejmě jen kvůli sledovanosti, ale s tou to vypadá i tak dost bledě. Nechápu argument, že měla nějaká agentura zájem o jeho vyřazení, tak mu poslali spoustu SMS. Vždyť o to tam jde, kdo má nejvíc odpůrců a kolik jsou schopní obětovat svých peněz. Te´d s tím pozitivním hlasováním z BB udělali úplně jinou soutěž.

 • kristýna

  Já určitě jsem pro, aby se Filip vrátil. Dělal tam z kluků největší srandu. A s tím jak to bylo s tím vyřazením?? Prý měl smlouvu s nějakou italskou společností na natočení reklamy a s tím že šel do BB, tak jí porušil. Tím pádem porušil i pravidla BB, tak to takhle zakamuflovaly, aby ho dostaly ven. Ale tím že se lidi proti tomu bouří, tak ho vrátí zpátky a zdůvodnili to tím špatným hlasováním. Alespoń takhle jsem to slyšela. Neznáte někdo jiný důvod??

 • Filip se možná vrátí do vily!!!! Nakonec to „uhrályů jako že lidi nepochopily styl zasílání sms a prý to původně bylo jinak…no jste pro aby se Filda vrátil? Já jo :o) Lena přesttane aspoň bulet :o)))

 • Pomněnka

  Láďo, já to nemyslím na tebe, ale tak na všechny, které to pobouřilo. Je to tvůj názor, tvoje úvaha. Svoboda slova, ne? Poslední dobou mi přijde, že naní tady zapomínáme….

 • Ramiro, vůbec jsi mě nepochopila. Myslím si ale, že navzájem si vysvětlovat pořád dokola své názory a co kdo a jak myslel, nemá cenu. Tady to asi nevyřešíme, takže tuto debatu považuji za ukončenou.

  Pomněnko, mně nahota nevadí, uvedl jsem ji jen ve výčtu věcí, které k pobytu ve vile patří.

 • Pomněnka

  Já nevím, co všichni máte na té nahotě. Není to náhodou přirozené? Jasně, má to meze, ale že se někdo svlékne do sprchy, to vám přijde pobuřující???

 • Anonymní

  Milý Láďo,
  jen se snažím pochopit proč tolik moralizování. Na jednu stranu říkáš, že to asi nejsou špatní rodiče, ale na druhou stranu to neschvaluješ a prý že to není dobré. A co je dobré pro dítě? A víš ty co je dobré pro jejich děti? Těžko.
  Jaký je rozdíl mezi celebritou a člověkem z reality show. Kromě toho, že realiťák je jen chvilkově na tv? Myslíš, že je vhodnější, když se třeba opilý Bartoška vykoupe nahý ve fontáně v hotelu než nahá Hanka při sprchování ve Vyvolených? Taky má děti… Ale podle tebe je to jiné.
  Nebo je i spousta tatínků co se doma chovají naprosto stejně jako ti ve vile. Seřvou manželku, seřvou děti a je to pro ně normálka. Ti jsou v pohodě, protože se neukazují nazí, opilí a vystresovaní v telce? Jejich děti mají lepší život, lepší životní příklad? Někteří z těch lidí uvnitř „akvária“ mohou být mnohem lepší rodiče, než my tady.
  Když budeme dětem doma říkat, to je ale nestyda, že se tam koupe nahá, tak to pak budou používat.
  A pokud si myslíš, že ti každý musí jen přikyvovat, tak to jseš vedle jak ta jedle.

  P.S.:Srovná se zloději ti trošku kulhá:o)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist