Práce a děti (školka + jesličky)

Rubrika: Tipy pro rodinu

549446_learning_to_read_the_alphabetTak jsem jako řada z vás s dítkama doma…. Káťa by už mohla jít do školky, jsou jí už od dubna 3 roky, ale nechávám si ji doma – když mám tu možnost…. jsem doma na rodičovské dovče s Eli – té byl v červenci 1. rok….:o)))

Plánuju že Káťu někam dáme, ale ještě pořádně nevíme kam? Do školky ve městě nebo na vesnici…. oboje má své klady, ale i zápory :o))!!

Navíc jsme se teď dostali do situace, kdy řeším problém já a práce :o( nebo alespoň brigáda……
Ale zase si nejsem jistá v tom, co na to řeknou holky, zvláště Eliška – je to můj závislák, kterej beze mě neudělá ani krok….. je znamení rak a má to tedy v povaze!!!!
Takže hledám něco, kde bych mohla být o víkendech, kdy je doma manžel a zas tak by to nevadilo…..

Ale seženu něco? Jestli né, budu shánět jesličky a školku najednou… ač nerada, bude to muset být…… :o(
Manžel práci má, i dobře placenou, ale nějak jsme se do peněz a jejich investování do bydlení zamotali a teď žijeme stěží od výplaty k výplatě…. a to budou Vánoce!!!!

Je mi z toho smutno, ale prostě to budu muset udělat :o(

Chtěla jsem se tedy zeptat, máte někdo taky dítko v jesličkách? Jaké to je (jak se cítíte vy a to dítko)?
Bojím se, aby mi to v budoucnu nebylo vyčítáno :o(

Napsal/a: Mates

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Ahoj Mates,

  já taky chodím přes v týdnu do práce 2x na 6 hodin. Od tohoto týdne budu asi budu 3x. Ještě chodím každé úterý odpoledne do jazykové školy. Mám 14. měsíční holčičku, kterou mi hlídá velmi čilá aktivní prababička (nevím, kdybych ji neměla), ale Zitunku se chystám od dvou let dát taky do jeslí. Byla jsem se tam podívat a dnešní jesle jsou oproti těm dřívějším fakt jiné.Myslím, že mnohem lepší. I když nebudu zapírat, že se mi hlavou také ještě teď honí tytéž myšlenky o výčitkách v budoucnu, jako Tobě. Děti chodící do jeslí nemají prý potom žádné problémy při nástupu do školky se „zvyknutím si“. Já si teké říkám, že v jeslích se budou prckovi věnovat trochu více než já při plném zvládání domácnosti. Ale mně spíše zaujala ta poznámka, že prcek je aboslutní závislák, protože je ve znamení raka. Náš prcek je tzv. „putovní dítě“. Nemá problémy s kýmkoliv s rodiny a s kamarádkami odejít na procházku nebo k nim na návštěvu.Přes noc jsme ji ještě samotnou u babiček nenechali, ale myslím, že ani s tímhle by nebyl problém. Když jsi ji jedu vzyvednout po práci k babičce, má radost, že mne vidí, ale že by metla domů a držela se mne jako klíště to vůbec…
  Je to naprostá pohodářka /zatím.:-))/ Asi není rak jako rak…:-))
  Jinak přeji mnoho štěstí při hledání práce a Tobě i sobě, a aby nám děti to „odložení“ nikdy nevyčetli.

 • Martina 2

  Ahoj Mates, já ti můžu popsat pouze svou vlastní zkušenost s jeslemi, ale nechci tě vyděsit, přeci jen tohle se odehrálo před 25 lety a doufám, že od těch dob se toho dost změnilo. Moje maminka také pracovala, když jsem byla malá, a tak mě kolem roku a půl dala do jeslí a mně se ještě teď některé zážitky vybavují. Chodily tam vychovatelky v bílých čepičkách jako sestřičky v nemocnicích a protože nás měly na starosti dost, moc se s námi nepáraly. Byly dost nepříjemné, to si opravdu pamatuju a také si vybavuju, že jsem u každého jídla brečela a ony se ne mne zlobily. Nic jiného si z jeslí nepamatuju a vím, že jsem to později mámě vyčítala a také jsem se zařekla, že já svoje dítě do jeslí nedám, ať se děje co se děje.
  Tím tě ale opravdu nechci děsit, určitě je to dnes v jesličkách lepší a každé dítě to také snáší jinak. Některé líp a některé hůř. A i když jsem to mámě vyčetla, myslím, že nějaké větší trauma jsem z toho neměla, tak snad se ti to povede vyřešit ke spokojenosti tvé i dětí.

 • Ahoj Mates, jsem téměř v obdobné situaci jako ty,na dveře nám „klepe“ hypotéka a nejsem si jistá, zda z jednoho manželova platu (i když slušného) všechno utáhneme. Domluvila jsem se v bývalé práci a chodím tam jednou nebo dvakrát týdně na tři hodiny a zároveň pro ně dělám něco doma na počítači. Pokud jsem v práci, hlídá mi naštěstí babička, takže jsme o jeslích uvažovat nemuseli. Kdybych ovšem neměla babičku po ruce, snažila bych se najít nějakou práci na doma nebo třeba nějaký úklid. Kamarádka chodí v podvečer,když se manžel vrátí z práce, uklízet, před tím chodila vypomáhat – prodávat tři dny v týdnu a malou dávala do jesliček jen v tyto dny. Moc držím palce, ať se ti podaří něco sehnat!

 • Díky za každý názor :o)))) – hodně o tom stále přemýšlím a tak mi opravdu pomůžete vy co to vidíte z jiné str. než já. Díky moc!!!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist