Rossmann a Nadace Naše dítě pomáhají popáleným dětem

Rubrika: Pomoc

Popáleniny patří k nejzávažnějším dětským úrazům. Jedná se o úraz velmi bolestivý a jeho léčení je dlouhodobé, s výskytem řady komplikací. Děti si často odnášejí následky úrazu do dalšího života. Právě proto se rozhodla společnost ROSSMANN a Nadace Naše dítě pro pomoc dětským popáleninovým centrům po celé České republice…

Částka 3 891 422 korun byla poskytnuta na nejmodernější přístrojové vybavení, které může velkou měrou přispět k záchraně popálených dětí.

Na Klinice popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady jako jediném superspecializovaném pracovišti pro léčbu termických úrazů na území Čech je ročně hospitalizováno kolem 300 dětských pacientů s popáleninami. Zdejší klinice byl zakoupen speciální přístroj v hodnotě 300 000 korun a v příštím roce jí bude poskytnuta další pomoc ve výši 1 000 000 korun na rekonstrukci a přístrojové vybavení dětského akutního příjmu.

Finanční prostředky na modernizaci dětských popáleninových center byly získány během 4. ročníku charitativního projektu „Dětský úsměv“. Během zářijového týdne mohli zákazníci drogerií ROSSMANN kupovat výrobky označené logem úsměvu, celkem se podařilo vybrat 3 891 422 Kč.

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady získala z této pomoci přístroj MEEK machine v hodnotě 300 tisíc korun, který je vhodný pro transplantaci kůže ve zvláště závažných případech. „I díky tomuto přístroji se podařilo naší klinice popálenin zachránit osmiletého Daniela s popáleninami na 90 % těla. Přístroj umožňuje malý kousek zdravé kůže odebrané z pacienta rozdělit na 196 čtverečků o velikosti 3 x 3 mm a aplikovat na popálené části těla po odstranění mrtvé tkáně,“ říká vedoucí lékař dětského oddělení Kliniky popálenin FN Královské Vinohrady MUDr. Robert Zajíček.

„Za podpory našich zákazníků, zaměstnanců a obchodních partnerů se nám podařilo věnovat v uplynulých 4 letech celkovou částku 25 476 025 Kč na projekty Nadace Naše dítě. Každý rok se snažíme naše charitativní aktivity soustředit na konkrétní pomoc ohroženým dětem,“ František Wagner, jednatel společnosti ROSSMANN. „Popáleniny u dětí patří k velmi závažným a dlouhodobým nemocem, a proto jsme rádi, že můžeme již nyní vidět na příběhu malého Daniela, jak důležité a přínosné je kvalitní přístrojové vybavení, které v rukách špičkových českých lékařů dokáže téměř nemožné,“ dodává Vladimír Mikel, jednatel společnosti ROSSMANN.

Rekonstrukce a přístrojové vybavení dětského akutního příjmu Vinohradské nemocnice v roce 2013

„Kliniku popáleninové medicíny pokládáme za špičkové pracoviště naší nemocnice, které chceme dále rozvíjet. V příštím roce chystáme ve spolupráci s Nadací Naše dítě a společností ROSSMANN rekonstrukci a přístrojové vybavení akutního příjmu a operačního sálu a této spolupráce si velmi vážíme,“ poodhaluje plány na příští rok ředitel FN Královské Vinohrady MUDr. Marek Zeman, MBA.

„Nyní nás všechny čeká náročná práce na projektu rekonstrukce a nákupu přístrojové vybavení dětského akutního příjmu, který si vyžádá intenzivní spolupráci s vedením nemocnice, lékaři a sestrami popáleninové kliniky, aby výsledek byl přínosem pro všechny, zejména pro dětské pacienty. Ti by se měli v nových prostorách cítit lépe i po psychické stránce,“ doplňuje Zuzana Baudyšová, ředitelka Nadace Naše dítě.

Ukázka fungování přístroje MEEK machine (mikrografting)

Dětský úsměv 2012: pomoc směřuje i do dalších nemocnic v Brně, Ostravě a Praze

„Jsme velmi rádi, že spolupráce se společností ROSSMANN a jejími zákazníky výborně funguje již čtvrtým rokem a daří se nám společně směřovat pomoc dětem tam, kde je skutečně potřeba. Letos jsme vybrali konkrétní projekty v nemocnicích v Praze, Brně a Ostravě,“ dodává Zuzana Baudyšová, ředitelka Nadace Naše dítě.

Nemocnice v Brně obdrží unikátní Versajet 2 a rehabilitační pomůcky v hodnotě 600 000 Kč

Versajet 2

Přístroj Versajet 2 je moderní přístroj používaný k selektivnímu zbavování kožních ran (popálenin, ale také chronických infikovaných ran) všech mrtvých a infikovaných tkání bez poškození živé spodiny kožního defektu. Principem je tekutina, proudící tryskou, jejíž efekt se blíží skalpelu.

„Popáleniny hlubokého druhého stupně, které jsou u dětí zdaleka nejčastější, jsou typickou indikací pro použití Versajetu 2“, vysvětluje profesor Pavel Brychta, přednosta Kliniky popálenin Fakultní nemocnice Brno.

Nemocnice v Ostravě získá dva přístroje v hodnotě přes 1 800 000 Kč

VeinViewer

Přístroj dokáže přesně zobrazit a promítnout na kůži průběh žil v podkožní tkáni. U dětí s popáleninovým úrazem je zajištění podkožní žíly nezbytné pro možnost protišokové infuzní a další léčby, např. podávání léků proti bolesti. I přes veškerou citlivost a šetrnost ošetřujících lékařů a sester je tento výkon vždy spojen s výrazným nepohodlím a znamená vystupňování poúrazové stresové reakce organismu.

„Díky přístroji VeinViewer můžeme podstatně urychlit zavedení kanyly do podkožní žíly a zmenšit tak stresovou odezvu u našich dětských pacientů,“ vysvětluje přínos přístroje MUDr. Hana Klosová z Popáleninového centra FN Ostrava.

Fotona Dynamis XS

Jizvy po popáleninovém úrazu představují pro pacienty závažné trvalé následky. Jedná se o jizvy plošné, které jsou velmi často tzv. hypertrofické čili nepravidelně vyvýšené nad okolní zdravou kůži, rudočerveně zbarvené, tuhé, bolestivé a svědící.

Podle MUDr. Klosové je laserterapie vysoce účinná metoda v léčbě tohoto jizvení, což je objektivně doloženo a publikováno v četných  klinických studiích: „Pomocí laseru Fotona XS Dynamis chceme zajistit co nejúčinnější léčbu pro děti s funkčně a kosmeticky invalidizujícími jizvami po popáleninovém úrazu a zásadně tak zlepšit kvalitu jejich života.“

Thomayerova nemocnice: laparoskop pro dětskou chirurgii za 300 000 Kč

Laparoskop

Souprava pro laparoskopické operace malých dětí obsahuje podstatně menší, tenčí a kratší nástroje. Lze jí použít už od novorozeneckého věku. „Laparoskopické operace u nejmenších dětí nejsou tak časté jako u velkých dětí a dospělých, ale v určitých indikacích je jejich použití žádoucí. Jde především o hledání vrozeně nesestouplých varlat, které se provádí ve věku kolem 1 roku. Laparoskopicky je možné operovat i pylorostenózy, tedy vrozené zúžení vrátníku žaludku a dále několik vzácnějších onemocnění,“ vysvětluje profesor Petr Havránek, přednosta Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK a Thomayerovy nemocnice.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist