Merry Christmas, Sandra!

Rubrika: Doporučujeme, Pomoc

Nastal adventní čas a v této době víc než kdy jindy se většina z nás pozastaví a snaží se obdarovat a pomoci těm, kteří naši pomoc potřebují. I my, tady na VD, pomáháme. A já bych teď všem, které tak činí, chtěla poslat veliký dík!!!

Hned v úvodu proto vyjmenuji ty, které pravidelně či nárazově letos přispěly jakoukoli částkou v rámci společné VD adopce, a to v abecedním pořadí: babofka, bovinkabovinka, bramborka, Dani, frančice, halina, Jarmuschka, Jovanka, Katie, kekunka, kuře, lékárna, Lenčáč, Lien, Mischela, Padmé, Petra, Peťka, Verča, Virenka, Zava.

V tuto chvíli je na našem společném účtu 2667,- Kč. Nejbližší platba, která nás čeká, bude v lednu Sandřino školné na další trimestr v částce 2400,- Kč (na tu tedy máme) a v únoru školné pro Thierna v částce 2500,- Kč. Konkrétní rozpis všech plateb na první pololetí následujícího roku i Vašich příspěvků za probíhající pololetí naleznete jako vždy v zúčtovacím článečku počátkem příštího roku. Jen pro zajímavost, od počátku našeho střádání jsme už společně vybrali přes 62 000,- Kč. A díky nim dostala šanci studovat dnes již 6 letá Sandra, 20 letý Thierno a dočasně i Tracey.

Dost čísel a pojďme na radosti! 😉 Ačkoli se asi tak od září rozhoupávám napsat Sandře dopis a poslat jí pár věciček, co mám u sebe od některých z vás, pořád jsem to pro nedostatek času odkládala, protože se vždycky našlo něco urgentnějšího. Znáte to. Advent ale nakopl i mě a já sedla a napsala alespoň krátký dopis. Tentokrát bez Piškotčiny pomoci, zato za vydatné pomoci své lektorky angličtiny. Vzala jsem si na hodinu svůj připravený dopis a četla. A opravovala 🙂 (Moje největší bolest –  slovosled.) Vy se můžete mrknout zde. (Kliknutím si můžete otevřít dopis ve formátu pdf.)

Do obálky o velikosti A4 jsem cpala a zase vyndávala různé dárečky od vás pro Sandru, které mi čas od času posíláte se slovy, že až jí budu psát, mám jí něco přibalit. Na kuchyňské váze jsem zkoušela nejlepší váhovou kombinaci dárečků, abych se nedostala dle specifikace České pošty z kategorie „dopis“ do kategorie „balík“, a tedy i cenou poštovného výš, než bych chtěla. Tentokrát tedy Sandra krom dopisu z obálky vytáhne panenku (věnovala bovinkabovinka), pastelky (věnovala bamiska) a tričko Disney Princezny (věnovala Ivča a Domča). Do obálky jsem dala ještě jednu věcičku, která na mojí fotodokumentaci chybí, a to bovinčinu fotografii s náhrdelníkem od Sandry. Bovinko, poslala jsem tu „hezčí“ fotku a na zadní stranu jsem si dovolila připsat Tvé poděkování 😉

Poštovné dělalo 113,- Kč a to je s dovolením pro tentokrát zase příspěvek můj 😉

Na Sandřiny fotografie, výkresy a vysvědčení se můžete kdykoli podívat a stáhnout si je zde.

Thiernovy fotografie a vysvědčení můžete sledovat zde.

Přeji Vám všem překrásné Vánoce a hodně radosti. Radosti, kterou dostanete, i kterou darujete samy… Všechny Vaše finanční příspěvky jsou vítány, číslo účtu se nemění. A kdo náhodou nemůže zrovna najít, je stále uvedeno v úvodníku diskuze „Adopce na dálku – přidejte se k nám“.

Psát mi můžete, příp. zasílat své fotografie pro děti, na můj e-mail: babofka@volny.cz, nebo mě můžete kontaktovat prostřednictvím osobních vzkazů (po přihlášení na VD).

 

JSTE NA „VD“ NOVÍ A CHCETE SE TAKÉ ZAPOJIT? NEJSTE SI JISTÍ A MÁTE DOTAZY? NAPIŠTE MI! Jak již bylo řečeno, můžete psát pod článek nebo do osobních vzkazů nebo e-mailem na babofka@volny.cz.

Napsal/a: babofka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Babofko, díky za článek a info. Už jsem se sháněla po nějakých informacích 🙂 Krásné Vánoce 🙂

 • Přáníčko Sandře k vánocům je moc hezké.Jsem ráda za nové zprávy.Je vidět jak Sandra roste,je to moc hezká dívka.Děkuji Vám všem ,které se staráte a babofce zvlášť.Po novém roce hned pošlu nějaké penízky.Vám všem milí adoptivní rodiče přeji krásné prožití svátků vánočních se svými blízkými.Do nového roku hodně štěstí, zdraví a elánu.

 • Padmé

  Ahoj Babofko, děkuji Ti za článek i za fotečky :-).
  Dopis Sandře se mi moc líbí a dárečky jsou krásné :-).
  Prostě… je to skvělý! 😀
  Díky :-).

 • halina

  Babofko, dík za článeček. A za všechnu tu práci, kterou s adopcí máš. Zas něco pošlu.

 • Virenka

  Krása, babofko, díky nejen za krásný článek, hlavně za tu energii, kterou do starostí o „naše“ děti opakovaně vkládáš. Je to prima, po Novém roce zase něco pošlu, určitě to půjde dobře i dál 🙂

  A je prima, že ses popasovala s angličtinou 🙂 Vhodné motivace pomáhají, že? 😀

 • Peťka

  Děkuji za pěkný článek. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist