O panence Madlence

Rubrika: Příběhy pro děti

Kousek za vsí je smetiště, lidé sem nosí věci, které jsou rozbité, které už nepotřebují a zdají se jim zbytečné. Jsou jich tu hromady. Na jedné takové hromadě leží panenka Madlenka. Je celá špinavá, šatečky má potrhané, ale rozbitá není. Jak ta se sem jen dostala?


Patřila jedné holčičce, která měla moc a moc hraček. Když Madlenku dostala, pořád si s ní hrála. Převlékala jí šatičky, česala vlásky, měla pro ní dokonce postýlku, kde Madlenka spala.
Jednoho dne dostala holčička novou panenku, která uměla brečet a čůrat a lézt. To naše Madlenka neuměla a holčička si s ní přestala hrát a vyhodila jí na smetiště.
Jednou si přišla na smetiště hrát parta dětí. Věděly, že sem nesmějí, ale kdo by odolal takové spoustě věcí. Co kdyby tu našly nějaký poklad!
A tak byla Madlenka zachráněná. Našla jí totiž holčička, které se Madlenka moc líbila a vzala si ji domů. Pořádně Madlenku umyla, ušila jí s maminkou nové šatičky a večer si ji vzala k sobě do postýlky a oběma se zdály ty nejkrásnější sny.

Napsal/a: Sepy

Toto taky stojí za přečtení!

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist