O panence Madlence

Rubrika: Příběhy pro děti

Kousek za vsí je smetiště, lidé sem nosí věci, které jsou rozbité, které už nepotřebují a zdají se jim zbytečné. Jsou jich tu hromady. Na jedné takové hromadě leží panenka Madlenka. Je celá špinavá, šatečky má potrhané, ale rozbitá není. Jak ta se sem jen dostala?


Patřila jedné holčičce, která měla moc a moc hraček. Když Madlenku dostala, pořád si s ní hrála. Převlékala jí šatičky, česala vlásky, měla pro ní dokonce postýlku, kde Madlenka spala.
Jednoho dne dostala holčička novou panenku, která uměla brečet a čůrat a lézt. To naše Madlenka neuměla a holčička si s ní přestala hrát a vyhodila jí na smetiště.
Jednou si přišla na smetiště hrát parta dětí. Věděly, že sem nesmějí, ale kdo by odolal takové spoustě věcí. Co kdyby tu našly nějaký poklad!
A tak byla Madlenka zachráněná. Našla jí totiž holčička, které se Madlenka moc líbila a vzala si ji domů. Pořádně Madlenku umyla, ušila jí s maminkou nové šatičky a večer si ji vzala k sobě do postýlky a oběma se zdály ty nejkrásnější sny.

Napsal/a: Sepy

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist