O panence Madlence

Rubrika: Příběhy pro děti

Kousek za vsí je smetiště, lidé sem nosí věci, které jsou rozbité, které už nepotřebují a zdají se jim zbytečné. Jsou jich tu hromady. Na jedné takové hromadě leží panenka Madlenka. Je celá špinavá, šatečky má potrhané, ale rozbitá není. Jak ta se sem jen dostala?


Patřila jedné holčičce, která měla moc a moc hraček. Když Madlenku dostala, pořád si s ní hrála. Převlékala jí šatičky, česala vlásky, měla pro ní dokonce postýlku, kde Madlenka spala.
Jednoho dne dostala holčička novou panenku, která uměla brečet a čůrat a lézt. To naše Madlenka neuměla a holčička si s ní přestala hrát a vyhodila jí na smetiště.
Jednou si přišla na smetiště hrát parta dětí. Věděly, že sem nesmějí, ale kdo by odolal takové spoustě věcí. Co kdyby tu našly nějaký poklad!
A tak byla Madlenka zachráněná. Našla jí totiž holčička, které se Madlenka moc líbila a vzala si ji domů. Pořádně Madlenku umyla, ušila jí s maminkou nové šatičky a večer si ji vzala k sobě do postýlky a oběma se zdály ty nejkrásnější sny.

Napsal/a: Sepy

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist