O panence Madlence

Rubrika: Příběhy pro děti

Kousek za vsí je smetiště, lidé sem nosí věci, které jsou rozbité, které už nepotřebují a zdají se jim zbytečné. Jsou jich tu hromady. Na jedné takové hromadě leží panenka Madlenka. Je celá špinavá, šatečky má potrhané, ale rozbitá není. Jak ta se sem jen dostala?


Patřila jedné holčičce, která měla moc a moc hraček. Když Madlenku dostala, pořád si s ní hrála. Převlékala jí šatičky, česala vlásky, měla pro ní dokonce postýlku, kde Madlenka spala.
Jednoho dne dostala holčička novou panenku, která uměla brečet a čůrat a lézt. To naše Madlenka neuměla a holčička si s ní přestala hrát a vyhodila jí na smetiště.
Jednou si přišla na smetiště hrát parta dětí. Věděly, že sem nesmějí, ale kdo by odolal takové spoustě věcí. Co kdyby tu našly nějaký poklad!
A tak byla Madlenka zachráněná. Našla jí totiž holčička, které se Madlenka moc líbila a vzala si ji domů. Pořádně Madlenku umyla, ušila jí s maminkou nové šatičky a večer si ji vzala k sobě do postýlky a oběma se zdály ty nejkrásnější sny.

Napsal/a: Sepy

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist