O panence Madlence

Rubrika: Příběhy pro děti

Kousek za vsí je smetiště, lidé sem nosí věci, které jsou rozbité, které už nepotřebují a zdají se jim zbytečné. Jsou jich tu hromady. Na jedné takové hromadě leží panenka Madlenka. Je celá špinavá, šatečky má potrhané, ale rozbitá není. Jak ta se sem jen dostala?


Patřila jedné holčičce, která měla moc a moc hraček. Když Madlenku dostala, pořád si s ní hrála. Převlékala jí šatičky, česala vlásky, měla pro ní dokonce postýlku, kde Madlenka spala.
Jednoho dne dostala holčička novou panenku, která uměla brečet a čůrat a lézt. To naše Madlenka neuměla a holčička si s ní přestala hrát a vyhodila jí na smetiště.
Jednou si přišla na smetiště hrát parta dětí. Věděly, že sem nesmějí, ale kdo by odolal takové spoustě věcí. Co kdyby tu našly nějaký poklad!
A tak byla Madlenka zachráněná. Našla jí totiž holčička, které se Madlenka moc líbila a vzala si ji domů. Pořádně Madlenku umyla, ušila jí s maminkou nové šatičky a večer si ji vzala k sobě do postýlky a oběma se zdály ty nejkrásnější sny.

Napsal/a: Sepy

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist