Lucinka a drak

Rubrika: Příběhy pro děti

Byla malá holčička a jmenovala se Lucinka. Přijela za babičkou a dědečkem na prázdniny na vesnici.Našla si tam plno kamarádů a kamarádek. Chodili se koupat do rybníka, chytali ryby, pletli věnce z pampelišek a jezdili na kolech. Jednou večer, když se loučili a každý šel domů na večeři, tak někdo navrhl, že si každý doma udělá draka a hned druhý den ho po obědě půjdou pouštět na pole.

Lucinka prosila dědu, aby jí s drakem pomohl. Chtěla mít největšího a nejkrásnějšího draka ze všech. Děda se dal hned do práce. Připravil si špejle, papír, lepidlo, provázek a začal. Lucinka seděla vedle dědečka a pořád ho sledovala. Pořád si přála, aby ten její dráček byl nejlepší. Děda dal Lucince taky úkol, dostala barevné papíry a měla udělat bábrliny na provázek, aby měl drak ocas hezky barevný. Lucinka si dala záležet a za chvilku měla hotovo. Byla se svou prací spokojená, děda jí to taky pochválil. Pak byl i drak hotový. No, vlastně skoro hotový. Ještě bylo potřeba ho trošku vymalovat a hlavně mu namalovat oči, pusu a nos. Do malování se s chutí pustila zase Lucinka. Vzala si barevné fixy a malovala a malovala. Babička už posílala Lucinku spát, že je zítra taky den, ale Lucinka to chtěla mít hotový hned. Babička přimhouřila očko a Lucince dovolila být ještě vzhůru. Po chvilce Lucinka začala výskat a hopsat po pokoji. Měla draka hotového a krásného. Moc se jí povedl. Honem se umyla a šla si lehnout. Dráčka si dala k posteli, nemohla se na něj vynadívat. Už se těšila, až ho poprvé vyzkouší. Než usnula, povídala drakovi, jak by chtěla, aby lítal hodně vysoko. Drak na Lucinku mrknul a Lucinka spokojeně usnula.

Ráno šly s babičkou a dědečkem na houby, pak měli oběd a už už utíkala s drakem na pole. Děti už tam na Lucinku čekaly. Měla opravdu nejbarevnějšího a nejkrásnějšího draka ze všech. Děti běhaly a za nimi se všichni draci vznášely. Jen tomu krásně malovanému draku od Lucinky to nějak nešlo. Lucinka utíkala, draka za sebou a drak pořád při zemi. Byla zklamaná, když viděla, jak všichni draci lítají. Už to chtěla vzdát. Celou tu dobu pozoroval Lucinku vánek schovaný nedaleko v koruně stromu. Bylo mu Lucinky líto, tak se rozběhl, zašeptal Lucince a drakovi, ať se připraví a fouknul. Lucinka chytla provázek a utíkala. Když se otočila, viděla svého malovaného draka vysoko u nebe. Jé, ta byla šťastná.

Napsal/a: zebra

Toto taky stojí za přečtení!

Co byste měli vědět, než koupíte dítěti první kolo

Pokud se chystáte koupit svému dítěti kolo, měli byste vědět, že při jeho výběru je nejdůležitější správná velikost. To

Čtu dál →

Víc energie a času na sebe i děti? Udělejte 2 věci a máte vyhráno!

Mít tak návod na to, abychom měly jako mámy na dítě více času, abychom mu nekřivdily, aby bylo samostatné,

Čtu dál →

[Soutěž] CD Playground English: Frog Biscuits

Písničky pro děti v angličtině pobaví i naučí. Na trh přichází novinka projektu Playground English. A 3 z vás

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist