O jednom ťuklém království

Rubrika: Pohádky

Bylo nebylo, za devatero horami a sedmero řekami, stálo jedno veliké království. V tom království vládl král jménem Buňda. Byl to velmi hodný, milý a samozřejmě i spolehlivý král.

Král přece musí být spolehlivý, když má dcerušku princeznu, které táhne na 17 let a brzy by se měla vdávat. Král se jednoho dne rozhodl, že svojí dceru dá tomu nejbohatšímu princi, který napíše nejkrásnější prosbu o její ruku.

Když se to princezna dozvěděla, byla radostí celá bez sebe. Stále se ptala: „Tatínku, kdy už se budu vdávat a kdy už budu královna?“ Král Bunďa měl trochu obavu, zda se najde nějaký princ, který si jeho dceru bude chtít vzít. Druhý den ráno ho probudila komorná, aby se šel podívat do své pracovny. Král nemohl věřit svým očím. Viděl celou místnost plnou dopisů a pohledů.
Tajně doufal, že jsou to dopisy od princů a měl pravdu. Všechny si je přečíst nemohl, to je jasné, že děti? Nevěděl co si počít. Přečetl si jeden dopis, který byl krásně napsaný a nejenom napsaný, ale byly v něm i poslané peníze. Pak král rozbalil druhý, ve kterém byla ještě hezčím písmem napsaná básnička a žádost o ruku. No ne, a těch peněz!
Král postupně rozbaloval dopisy, a peníze se mu točily v hlavě kolem dokola. Vše se mu rozmazávalo, až se pominul, a začal štěkat jako pes. Komorná mu přišla na pomoc, ale než si proklestila cestu skrze dopisy, přišla o rozum a začala štěkat taky. Jejich štěkot byl tak hlasitý, že přilákal téměř všechny poddané. I princezna, leknutím, pozbyla rozumu, a protože všichni jen otevírali dopisy a hledali peníze, nikdo jim nepomohl. A od té doby se tomuto království neřekne jinak, než ťuklé království.

 

Napsal/a: anonymní

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist