Jaké jsou vaše sny?

Rubrika: Volnočasové aktivity

Každého z nás možná už někdy napadlo, co si má představit pod výkladem snu, který se mu zdál. Znamená něco? Pojďte nahlédnout nejen pod pokličku svých snů!

V naší soutěži, kterou jsme připravili ve spolupráci s nakladatelstvím Noxi, vám chci představit nejen úžasnou knížku, která vám otevře dveře do vašich snů, ale i titul, jenž odkrývá tajemství barevných prstenců energie…

Zdá se vám často stejný sen? Trápí vás občas noční můry? Chcete si pamatovat, co se vám zdálo? Tento jedinečný průvodce výkladem snů vám pomůže odhalit, co vaše sny znamenají a proč se vám zdají.

Rec_snu_titulkaNejucelenější a nejvyváženější průvodce světem snů vám zábavnou formou poskytne vše, co potřebujete vědět, abyste porozuměli svým snům a svému vnitřnímu Já. Slovník vysvětluje více než 300 symbolů, obrazů a dějů vyskytujících se ve snech.
Na rozdíl od běžných snářů jsou v této knize lidské sny podrobeny detailnímu zkoumání. Autor, psycholog a známý odborník na sny, představuje na základě své dvacetileté praxe jednoduchý model výkladu snů, jenž spočívá ve všeobecném zobrazení symbolů objevujících se ve snech, v následném rozboru jejich obsahu a nakonec ve finálním výkladu ve vztahu k osobnosti snícího.
Jeho metoda vede k hlubší a přesnější interpretaci snů. Poodhalí vám záhady vašeho nevědomí, zjistíte, co vám vaše nevědomí skrze sny vzkazuje a jak s těmito informacemi nakládat. Díky této metodě proniknete pod povrch běžných snů, a to i takových, které se opakují nebo vyvolávají znepokojivé vize či noční můry.
Naučíte se, jak si zapamatovat sny a jak je objektivně vyhodnocovat!

Více o knize, včetně listování v ní, najdete tady.

Dítě

Obecná rovina: Nový nápad, vztah nebo nečekaná událost.
Sny pod lupou: Ocitli jste se v těsné blízkosti konkrétního dítěte? Měli jste k dítěti důvěrný, nebo odtažitý vztah? Bylo to dítě plné života a hodně se projevovalo? Bylo pasivní, nemocné nebo mrtvé? Byli jste tím dítětem ve snu vy sami? Znali jste jeho rodiče? Vystupovali v tom snu také rodiče?
Osobní vztah: Základní význam dítěte ve snu znázorňuje symbol nového života, který zastupuje. Děti rostou, aby se staly dospělými lidskými bytostmi, ale ve své dětskosti ztělesňují veškerý potenciál, který se teprve chystají vyjevit. V tomto ohledu dítě ve vašem snu pravděpodobně vyjadřuje nějakou novou kapitolu vašeho života, jež právě začíná a v celé své kráse se teprve projeví. Opravdová zodpovědnost, kterou v nás aktivuje bezmocné dítě, je v této konkrétní podobě klíčová. Ve světě snů se závislost dítěte vztahuje ke křehkým novým nápadům, jež zrají, až se promění ve skutečná přání a volby.

Muži i ženy mají rozdílné vztahy k dětem, ve své podstatě biologicky podmíněné. Žena, které se zdá o dítěti, potřebuje zvážit, jak si toto vyobrazení vyložit. V závislosti na životních okolnostech se v ní patrně začínají probouzet mateřské city nebo touží porodit. Navíc se obraz dítěte ve snu může pojit s nevědomým vyjádřením, že ženě začínají tikat biologické hodiny, nabádající k aktivitě dříve, než nenávratně pomine období její plodnosti. Pokud v reálném životě zrovna nemáte v plánu ani možnost pořídit si dítě, patrně váš sen částečně prozrazuje vaše přání. Také vezměme v úvahu, že žena překonává nějaké frustrace a překážky nebo nevědomě potlačuje neplodnost, byť vyjádřenou v jiné tvůrčí sféře, a právě to si s příchodem takového snu uvědomí.

Stejný význam nového začátku se týká muže, jemuž se zdá sen, v němž je hlavní postavou dítě. Životní událost, inspirující takový sen, asi svědčí o tom, že sám potřebuje určitou dávku péče a pozornosti, bezpochyby příslušející každému dítěti. Ovšem muž, kterému se takový sen zdál, patrně bude muset zvážit omezení, pramenící z biologické neschopnosti pořídit si skutečné dítě právě tehdy, kdy mu to sdělíte ve výkladu jeho snu.

Zdraví dítěte ve snu může záviset na potenci a síle – nebo jejich nedostatku –, které tento nový riskantní podnik přináší. Překvapení z vzhledu dítěte ve snu zřejmě odpovídá náhlým změnám ve směřování, jež právě ovlivnily nové životní události. Osvojení dítěte by naznačovalo, že novou změnu, kterou jste v životě přijali, pravděpodobně způsobil či začal někdo jiný. Prověřte všechny informace o dítěti, které si ze snu pamatujete, a vztáhněte si na sebe to, co vás na snu upoutá; tomu přizpůsobte výklad.


Všechno, co jste chtěli vědět o auře…

Aura_titulkaUž jste někdy toužili zjistit, jakou má kdo náladu, skutečnou povahu, zdravotní stav či jaká je jeho osobnost? I vy můžete snadno naučit rozpoznat a vysvětlit auru – barevné prstence energie, které vyzařují z duše. Když se to naučíte, získáte silný nástroj k dosažení cílů, zlepšení svého zdraví a na pomoc druhým. Budete si vychutnávat úspěch ve všech oblastech života.

Richard Webster vás krok za krokem provede ověřenými technikami, které vám ukážou, jak vnímat, posilovat a pečovat o auru.
Prostřednictvím meditace, vizualizace a nápaditých cviků se naučíte napojit na svůj tělesný systém čaker – energetických center, které souvisí se sedmi úrovněmi aury, a získáte jednoduché návody, jak:

•    čistit a harmonizovat svoje čakry pomocí nerostů a kyvadel
•    rozpoznávat symptomy nemoci a uzdravit se
•    chránit svoji auru před psychickým útokem
•    pochopit aury svých domácích mazlíčků a zbavit je jejich neduhů

Více o knížce najdete tady.

Vizualizace pro uvolnění emocí

Každý z nás občas zažívá negativní emoce. Většinu z nás tu a tam potkají, přijdou a rychle vyšumí. Někdo se však negativními myšlenkami a pocity nechá zcela pohltit. Tato vizualizace pomůže vyplavit veškeré negativní pocity, které v sobě hromadíme.

Začněte stejně jako v předchozím cvičení. Pohodlně si sedněte nebo lehněte a maximálně uvolněte celé tělo. Když cítíte, že jsou všechny svaly uvolněné, soustřeďte své myšlenky na problémy a obavy, které vás trápí. Všímejte si, jaké ve vašem těle vyvolávají reakci. Možná ucítíte svíravý pocit kolem žaludku nebo se vám bude hůř dýchat. Myslete na svůj největší problém a snažte se na něj dívat jako vnější pozorovatel, a ne zúčastněná osoba. V duchu svému negativnímu pocitu dejte tvar, barvu a velikost. Ohmatejte tvar a zjistěte, zda je tvrdý nebo měkký, studený nebo teplý, suchý nebo mokrý. Nechte tvar vyrůst, potom zase zmenšit. Všimněte si, že je vaše emoce silnější, když se tvar zvětší, a když jej zmenšíte, vaše emoce slábne. Můžete si pohrát i s tvarem problému a pozorujte, jakou odezvu to ve vás vyvolá.

Když zjistíte všechny informace, které potřebujete, zmenšete problém tak, že bude téměř neviditelný. Třikrát se pomalu nadechněte a otevřete oči. Dříve než vstanete, ještě minutu nebo dvě o svém prožitku přemýšlejte. Pokud se zmenšením problému na zanedbatelnou velikost podařilo starosti zahnat, můžete se odhodlaně pustit do všeho, co jste měli ten den v plánu. Když však negativní emoci stále cítíte, zkuste doplnit ještě jeden krok.

Budete potřebovat pastelky nebo fixy a čistý papír. Svou negativní emoci nakreslete. Do obrázku vložte veškerý hněv, bolest a utrpení. Vůbec nevadí, že nemáte umělecké vlohy. Nikdo nemusí vidět, co jste vytvořili, a pro vás bude velmi terapeutické, když se emoce tímto způsobem zbavíte. Až bude kresba hotová, odložte ji stranou na hodinu nebo dvě. Je-li to možné, nechte ji uležet přes noc a podívejte se na ni druhý den. Až si ji budete znovu prohlížet, všímejte si barev, které jste vybrali. Pokud jste byli rozhněvaní, asi jste jako hlavní barvu vybrali červenou. Červená může představovat hněv, vztek a zlobu. Může však symbolizovat i sílu a energii, záleží pouze na tom, jak je použita. Podívejte se také na tvar a velikost vaší emoce. Všimněte si, zda jste při kreslení na pastelky tlačili. Zamyslete se nad tím, jaké pocity ve vás pohled na obrázek vyvolává.

Vizualizaci a kreslení obrázku opakujte každý den, dokud se nepodíváte na poslední obrázek a nevšimnete si, že už žádnou negativní emoci necítíte.

Mám přítele, který tuto vizualizaci provádí s malou obměnou. Emoci nakreslí tak, jak jsem to výše popsal, ale když se na ni druhý den dívá, schválně ji přemaluje veselými a pestrými barvami. Také její tvar uhladí a zaoblí. Říká, že tímto způsobem snižuje vliv, jaký na něho tato emoce má.

Zasoutěžte si o tituly z říše snů a tajemna!

aura2Zaujaly vás výše uvedené knihy? Zajímáte se o své sny a chcete vědět, co ve vašem životě znamenají? Nebo byste raději znali chtěli aktivovat energetické centrum a umět pracovat s aurou? Nakladatelství Noxi vydává mnoho zajímavých titulů, které se takových a podobných oblastí týkají. Stačí se jen podívat na nabídku a vybírat! My jsme pro vás připravili soutěž, ve které tři z vás vyhrají balíček obou výše uvedených knih! Stačí jen  správně odpovědět na soutěžní otázku a publikace mohou být vaše!

Soutěž s knihami nakladatelství Noxi běží od 27. ledna do 9. února 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • aladin10

    Obě knihy vypadají výborně.
    Moc ráda bych je vyhrála.
    Už jsem se zapojila i do soutěže snad budu mít štěstí.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist