Zahrajte si o příběh tří pohádkových bratrů

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Tři bratři se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska…

Tak přesně takto začíná film Tři bratři, který se nedávno objevil v premiéře v českých filmech.

Přečtěte si recenzi snímku Tři bratři od JanyK!

Nakladatelství Mladá fronta vydává v této souvislosti také filmový příběh Tři bratři:

Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. TRI_BRATRI_webDěj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

Film vychází z jejich „minioper“, které se hrají i v Národním divadle – propojují tři pohádky – Červenou Karkulku, O dvanácti měsíčkách a Šípkovou Růženku. Režie se ujal Jan Svěrák, který již dlouho hledal vhodný pohádkový námět, na kterém by mohl spolupracovat se svým otcem. Tři bratři jsou nakonec už jejich pátým společným dílem.

Nabídku podílet se na filmu jednoho z nejúspěšnějších českých režisérů posledních let přijali Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Ivana Chýlková, Bolek Polívka, Zuzana Norisová a další skvělí herci.
V knize se kromě téměř 200 fotografií čtenář dozví, jak vůbec vznikal scénář Zdeňka Svěráka v tandemu s hudbou.

Obsah knihy

Hlavním obsahem je samotná realizace scén, které v psané pohádce podnítí fantazii, ale jak věrohodně natočit třeba obrovského vlka, který chce sežrat babičku?

tri_bratri_ukazka1tri_bratri_ukazka2tri_bratri_ukazka3

Dále se dozvíme více o jednotlivých tvůrcích – autoru filmové hudby Michalu Novinském, kameramanovi Vladimíru Smutnému, mistrovi zvuku Jakubovi Čechovi, kostýmní výtvarnici Simoně Rybákové nebo o hostujícím dánském choreografovi Niclasu Bendixenovi. Knihu dokreslují také ilustrace výtvarníka Václava Šlajcha.

Nechybí ani proslulé „veselé historky z natáčení“…

Zahrajte si o pohádkový příběh Tři bratři!

TRI_BRATRI1Byli jste v kině, pohádka se vám líbila a chcete mít doma i její knižní příběh? Pak neváhejte a kupte si jej třeba se slevou na stránkách nakladatelství Mladá fronta.
My jsme pro vás ale také připravili soutěž, ve které tři z vás tento filmový příběh mají šanci vyhrát.
Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž s filmovým příběhem Tři bratři běží od 28. srpna do 10. září 2014.


Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají:
Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →
Jindřichův Hradec

Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy,

Čtu dál →

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist