Už si vaše děti napsaly o dárečky?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Věřím tomu, že se už za každým oknem objevila obálka s dopisem přání od vašich ratolestí. Docela by mě zajímalo, jestli si děti píší o knížky? Ať tak či tak, určitě byste na tento typ dárku neměli zapomínat…

Proto mám pro vás i několik tipů pro vaši inspiraci. Vybrala jsem tituly z produkce nakladatelství Fragment, které zpříjemní předvánoční atmosféru celé rodiny, ale i takové, které se hodí jako krásné dárky pro menší, větši i teenagery, kteří obdivují knihy se žánrem fantasy. Zkrátka – vybere si snad každý…

Klasika na začátek…

krasne_ceske_vanoce_titulkavelka_kniha_pohadek_zmatlikova_kubatova_titulka

Zazpívejte si společně s námi nejznámější české koledy jako jsou:
Půjdem spolu do Betléma, Nesem vám noviny, Štědrej večer nastal  a další.
Velká kniha kouzelných pohádek z různých koutů světa.
Knihou provází šašek Povídálek, který jede vlakem společně s malou Markétkou na její první prázdniny. Aby jim cesta rychleji ubíhala, vypráví Povídálek pohádky: – o koblížku, o prasátkách,  o dvanácti měsíčkách a mnoho dalších.


Knížky o Ježíškovi by chybět neměli…

jezisek_vanocni_koledy_a_rikadla_titulkajezisek_vypravi_o_vanocnich_tradicich_titulkajezisek_vypravi_vanocni_pohadky_titulka

Ježíšek vypráví dětem o českých vánočních tradicích a zvycích.
Dozvědí se například, proč se na Štědrý večer pouštějí ořechové skořápky s malými svíčkami, odlévá olovo, věští budoucnost…
Chcete si o Vánocích s dětmi zazpívat vánoční koledy nebo je naučit pěknou zimní říkanku pro Mikuláše?  Společně s Ježíškem si připomeňte oblíbené koledy a zahrajte si známé melodie podle připojených notových zápisů.
O Vánocích čekají na děti pod stromečkem krásné dárky, ale málokdo ví, že Vánoce jsou také dobou tajemných kouzel.  Co dostal od Ježíška moudrý Janek za své dobré skutky?  Jak to dopadlo s líným a neposlušným Karlíkem, který musel sloužit obrovi Buližníkovi? Vydejte se s vašimi dětmi do Ježíškova světa splněných přání a setkejte s kouzelnými bytostmi.


Pohádky pro kouzelnou atmosféru…

krkouni_aneb_lette_s_nami_na_bimbuli_titulkamyska_peliska_a_myska_dobriska_titulkanetopyrek_pirek_a_ztracene_hracky_titulka

Smějete se rádi od ucha k uchu? Hledáte nové kamarády?  Chcete se naučit nové básničky? Máte rádi překvapení? Chcete se toulat po kouzelných říších? Neváhejte, sbalte kufry, popadněte duhovou letenku a vzhůru na Bimbuli – planetu dětských snů!
Malé myšky a jejich velká dobrodružství. V jedné obyčejné kuchyni žijí myška Peliška a myška Dobříška. Není ale myš jako myš. Tyhle dvě myší kamarádky spolu totiž zažívají skvělá dobrodružství jako třeba cestování na zámek, překonání potopy a objevování dalších podkladů, které se v kuchyni skrývají.
Mezi dětmi zavládl velký smutek! Na celém světě se ztratily všechny hračky. Samozřejmě v tom má prsty zlý čaroděj Mrakor. Netopýrek Pírek ale ví, co je třeba udělat. A nebude na to sám, pomohou mu přátelé z pohádkového světa, a především samy děti.

A teď něco pro větší

Upíři a říše zla…

rise_temnot_lovci_zla_titulkarise_temnot_spriznene_duse_titulkaupiri_deniky_vzkriseni_titulka

Čtrnáctý díl série Upířích deníků – Vzkříšení. Nejhrozivější z Prvorozených upírů Klaus byl přivolán z temnoty a začíná šířit zkázu v kampusu školy. Elena se společně s ostatními pouští do nerovného boje. Podaří se zlo porazit jednou provždy? Co když se najednou objeví Stefanova první láska Katherine?
Pátý díl tajemné série Říše temnot volně navazuje na tituly: Tajemství upírů, Prokleté sestry, Černá magie a Tajemný anděl. Jako malá se stala Rashel svědkem smrti své matky a svého nejlepšího kamaráda, které zabil upír. Sama unikla jisté smrti jen o vlásek. Po ztrátě svých blízkých se rozhodla proti zlu bojovat a stát se lovkyní upírů.
Šestnáctiletá Hannah je v nebezpečí. Dostává podivné vzkazy, má pocit, že ji někdo sleduje a chce ji zabít. Podivný cizinec, se kterým se setkala již v minulém životě, tvrdí, že oni dva jsou spřízněné duše a patří k sobě. Co když ale varovné vzkazy ukazují právě na něj? Co bude muset Hannah podstoupit, aby se dozvěděla pravdu a zachránila se?


Magie, duchové a věčné tajemství…

serafina_pribeh_draku_titulkavek_magie_do_propasti_titulkavladce_duchu_titulka

V zemi zvané Gored žijí již po desetiletí lidé a draci v míru. Po tajemné smrti lidského prince je však příměří ohroženo. Podaří se Serafíně, která před světem skrývá své životní tajemství, odhalit skutečného vraha? Budoucnost draků je v sázce a v Goredu již není pro nikoho bezpečno.
Londýn 1897.  Hrozba zániku lidské civilizace jak ji známe je stále větší. Jonathan musí společně se svými přáteli pradávný zdroj magie zkrotit a navždy uzavřít. Čas ubíhá a síla magie roste…
Existují. Ian Boroughs to ví. Vidí je. Slyší je. Cítí je. Objeví se z ničeho nic. Čeho se dotknou, shoří. DUCHOVÉ. Ian zůstával věrný své misi: Postaví se zabíjejícím světlům, branám, jež spalují vše, čeho se dotknou, a které chtějí zničit náš svět.  Má on i jeho přátelé stále ještě stejný cíl?


Vydáte se jednorožci a jejich tajemstvím nebo raději na poslední cestu do podzemí?

poselstvi_jednorozcu_komplet_titulkaposledni_cesta_do_podzemi_itulkaerebos_pocitacova_hra_ktera_te_sleduje_titulkabrisingr_audiokniha_titulka

Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců!
Jednorožci jsou ztělesněním dobra, a dokud drží pohromadě, nemá zlo šanci. Černý čaroděj se však chce zmocnit jednoho z nich a ovládnout celou zemi. Do Lilandgarie se proto vracejí elfové, aby pomohli zachránit dobro. Skryté tajemství však ohrožuje i soudržnost záchranné výpravy elfů. Podaří se království zachránit a nastolit opět rovnováhu světa?
Šestý díl napínavé dobrodružné série Podzemí. Podzemí odhalilo svou nejtemnější stránku. Nikdo na Povrchu už není v bezpečí. Styxové proudí přes Anglii a zanechávají za sebou jen smrt a zkázu. Zdá se, že tentokrát je nic nezastaví. Snad jedině zázrak může zachránit lidstvo.
Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?
3. díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců. Nechte se i vy pohltit napínavým příběhem s nečekanými zvraty a zaposlouchejte se do charismatického hlasu Martina Stránského, díky němuž před vámi všechny fantastické postavy doslova ožijí.


Jaká z knížek vás zaujala pro vaše děti?

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist