Poznávejte s dětmi naši vlast a její historii. A zkuste i vyhrát!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Začala škola a s ní přichází na řadu i učení. Ne vždy se ale musí jednat o něco nezáživného. Stejně jako zajímavá je naše země a její dějiny…

Naše vlast je bohatá na přírodní krásy i na svou historii. Znát alespoň to nejzákladnější by měl každý školáček. My jsme pro vás vybrali dva knižní tipy z nakladatelství Slovart. V nich vaše děti provedou naší zemí jejich vrstevníci. Cesta to bude plná dobrodružství a zážitků pro menší i větší…

Historií křížem krážem

Velké množství dějově plných kreseb a čtivý, zábavný a srozumitelný text jsou hlavní přednosti knihy, která dětské čtenáře poutavým způsobem seznámí s naší historií.

Hlavní hrdinové, sourozenci Běla a Kuba, se pomocí starobylého stroje času v muzeu dostanou do deseti historických období a zažijí tam nevšední dobrodružství. Čtenáři sledují jejich osudy například v době kamenné, v přemyslovském hradišti, za vlády Karla IV., na renesančním zámku, za Rakouska-Uherska či za socialismu.

Každá z kapitol obsahuje kreslený příběh s dialogy, doplněný krátkými popisky, a vysvětlující texty, tip na výlet i různé hříčky a úkoly. Autorka se nevyhýbá nastínění základního historického rámce epoch, ale víc se soustřeďuje na každodenní život – jak se lidé oblékali, co jedli, jak bydleli apod.

bela_a_kuba_historie_nahledCesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost

Autorka: Kateřina Schwabiková
Počet stran: 80
Formát: 30 x 21,5 cm
Vazba: tvrdá

Knížku si můžete koupit se slevou třeba zde.

Prolistovat si můžete i ukázkuzde.

Autorka se nevyhýbá nastínění základního historického rámce epoch, ale víc se soustřeďuje na každodenní život – jak se lidé oblékali, co jedli, jak bydleli apod.

Bela_a_Kuba_historie1Bela_a_Kuba_historie2

Knížka je určena dětem různých věkových kategorií!
Předškoláci mohou zkoumat obrázky nebo si nad kresleným příběhem povídat s rodiči o životě v minulosti. Menší školáci si už přečtou kreslený příběh sami. Když trochu povyrostou, zvládnou si knížku prostudovat celou, včetně doprovodných textů nabitých spoustou informací.

Bela_a_Kuba_historie3Bela_a_Kuba_historie4


Zábavné putování naší vlastí

Překvapit ve škole skvělými vědomostmi ze zeměpisu, být rodinným poradcem při plánování výletů, to vše se dětem povede s atlasem plným barevných ilustrací, jednoduchých map i srozumitelných a poutavých textů.

Při seznamování se s hlavními charakteristikami naší vlasti, jejími krásami, památkami a zajímavostmi čtenáře v každé kapitole provází Vítek a Štěpánka. Při putování děti stále něco řeší, ne vždy je hned jasné, kdo z nich má pravdu… a čtenář se spolu s nimi zamýšlí nad různými otázkami (odpovědi si ověřuje na konci knihy).

atlas_slovart_nahledMůj první atlas ČR, aneb putování Vítka a Štěpánky

Autor: Vít Štěpánek
Počet stran: 48
Formát: 30 x 23 cm
Vazba: tvrdá

Knihu si můžete objednat se slevou třeba zde.

Hravým způsobem se děti dozví třeba to, která zřícenina je v Česku největší, jestli v místech skalních soutěsek v severních Čechách bylo kdysi moře, kde se nachází zoo s obrovskými výběhy, kterými lze projíždět autem či autobusem a pozorovat zvířata, kde se setkávají hranice Česka, Polska a Slovenska…

atlas1

Podívejte si i na další produkci nakladatelství Slovart!

Pozor, soutěž!

Slovart_soutez1Zaujaly vás naše tipy? Chcete vaše děti seznámit s historií zábavně, aby je učení bavilo? Máte snad doma zvídavého předškoláčka, který touží po poznání? Pak právě pro vás tu jsou naše tipy pro vaše děti!

Ve spolupráci s nakladatelstvím Slovart jsme pro vás připravili soutěž, ve které hned tři z vás mohou vyhrát obě tyto nádherné publikace.

Stačí jen správně zodpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování. Soutěž o vzdělávací publikace nakladatelství Slovart  běží od 9.září do 22.září 2013

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist