Po Upířích denících je na čase rozehrát Zakázanou hru

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Autorka L. J. Smith je velmi dobře známá díky bestsellerové sérii Upíří deníky, jejíž celkové prodeje v českém překladu činí bezmála 200 000 výtisků! Nyní se českým fanouškům představí další napínavá a tajemná edice této autorky s názvem Zakázaná hra.

L. J. Smith se nechala inspirovat mimo jiné mytologií z různých koutů světa – severskou, germánskou a klasickou řeckou. Titul Zakázaná hra – Lovec vydává  Nakladatelství Fragment.

Zakázaná Hra začala a kdo prohraje, zaplatí…

Nová trilogie L. J. Smith, která v českém překladu vyjde dvacet let po svém vzniku, neztratila vůbec nic ze své atraktivity. Autorka umně rozehrává mysteriózní příběh plný napětí, temných sil a nebezpečných rozhodnutí.

Hlavní hrdinka, krásná, atraktivní studentka Jenny, připravuje narozeninovou párty pro svého přítele. Jako dárek v obchodě vybírá bílou lesklou krabici, na níž ji něco neskutečně přitahuje. Odnáší si v ní HRU společně s tísnivým pocitem, že uhrančivě bleděmodré oči prodavače neviděla naposledy.

Ještě ten večer rozehraje s Jenny a jejími přáteli „princ stínů“ – prodavač z obchodu, který až v_zakazana_hra_lovec_titulkachorobně touží po mladé krásce, nemilosrdnou hru plnou posedlosti, nebezpečí a lásky. Herní „dům“ je postaven a skupinka přátel, vzývající starodávné runy, se ocitá přímo uprostřed HRY, která se doslova stává ztělesněním jejich nočních můr. Kdo prohraje, musí zaplatit…

V příběhu je znatelná inspirace několika méně obvyklými motivy – např. odkaz na podobnost příběhu Persefony z řecké mytologie, kterou bůh podsvětí unesl, runy odkazují na severskou mytologii.

Po sériích Upíří deníky, Temné vize a Říše temnot

L. J. Smith k temně laděným motivům přidává zcela nové, originální prvky.

Více informací o všech knižních edicích na www.upiri-deniky.cz.

Ukázka z knihy:

Rychlé ťapkání, jako když dítě přebíhá po dřevěné Summer vyvřískla a vyděšeně se podívala ke stropu. Dee vyskočila a v tmavých očích se jí zablýsklo. Audrey ztuhla. Michael ji chytil, ale ona ho odstrčila. Zach hleděl ke stropu – zdálo se, že znehybněl i jeho ohon. Jen Tom se rozesmál.

„To jsou veverky,“ řekl nakonec. „Pobíhají po střeše v jednom kuse, viď, Jenny?“
Jenny se sevřel žaludek a rozechvěle odpověděla: „Ano, ale…“
„Žádný ale. Někdo otočte další kartičku,“ řekl Tom.
Nikdo se po ní nenatáhl. „No dobře, udělám to sám. Tahle je tvoje, Míšo.“ Otočil kartičku.
„Půjdete ke dveřím, abyste dovnitř pustili trochu vzduchu, ale zdá se, že se dveře zasekly,“ přečetl. Rozhlédl se po skupině. „Ale no tak. Je to jenom hra. Koukejte.“ Vstal a přešel k posuvným skleněným dveřím, které vedly na Jenninu zahradu. Jenny viděla, jak se Tomovy prsty pohybují a otáčejí zamykací páčkou nad klikou. Polila ji čirá hrůza.

„Ne, Tome!“ vyhrkla. Než si uvědomila, co vlastně dělá, vyskočila a chytila ho za ruku. Když nezkusí otevřít dveře, text na kartičce se nemůže vyplnit.
Tom si jí nevšímal a zacloumal klikou. „Něco s nimi je. Musí tu být další zámek.“
„Jsou zaseklé,“ řekl Michael a v podivně bezmocném gestu si prohrábl rozcuchané vlasy.
„Nemluv hlouposti,“ vyštěkla na něj Audrey.

O autorce:

Lisa Jane Smithová napsala přes dvě desítky knih pro děti a mládež. Žije v Bay Area v Kalifornii, l.j.smithale nejradši tráví volný čas ve své chatě poblíž národního parku Point Reyes, kde je plno stromů a zvířat, krásné pláže k procházkám a spousta skal vhodných pro horolezce. Také je vášnivou sběratelkou: sbírá malé krabičky z různých zemí a nejrůznějších tvarů, dětskou literaturu 19. století (a starší) a knihy o kvantové fyzice. Je nezdolná optimistka.

Je členkou klubu zvaného „velociraptor sisterhood“, což je svérázný způsob, jak vyjádřit, že ráda čte, píše a diskutuje o knihách s výraznými ženskými postavami.

Literatuře pro mládež se L. J. Smithová věnuje od 80. let 20. století. První čtyři díly Upířích deníků vyšly poprvé v roce 1991. Z toho jednoduchým výpočtem zjistíme, že skutečně nemohou být kopií Stmívání Stephanie Meyerové, jak jsou často označovány.
(Informace a foto – Fragment)

Zahrajte si zakázanou hru!

Lákají vás knihy L.J.Smith? Četli jste tituly z edice Upíří deníky a máte chuť na další? Pak si rozhodně nenechte ujít novinku Zakázaná hra. Lovec už na vás čeká a nabízí strhující čtení!

v_zakazana_hra_lovec_male

My jsme pro vás připravili ve spolupráci s nakladatelstvím Fragment soutěž, ve které tři z vás mají možnost vyhrát tuto skvělou novinku! Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž s Lovcem běží od 2. do 15. března 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

  • gabulka73
    gabulka73

    To by se mi asi líbilo:)

  • Zajímavá knížka 🙂

  • kniha vypadá hezky a ráda bych si jí přečetla a tak neváhám ani chviličku a o knihu soutěžím.pěkná cena

  • mura

    moc pěkná kniha-dost mě zaujala-těším se na soutěž-snad budu mít štěstíčko a knihu vyhraji

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist