Novinka pro malé školáčky – příběh o Vojtovi a jeho marcipánovém kamarádovi

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

V edici Čtení pro prvňáčky nakladatelství Grada vychází titul, který potěší všechny děti, které se začínají učit číst. Příběh hodného, i když trochu nesmělého Vojty a jeho, tak trochu kouzelného, panáčka z marcipánu, je knížkou zábavnou i poučnou…

Vojta a Pepík Marcipánek

Když máte za spolužačku takové nezvedené, hřmotné a neomalené stvoření, jako je Vendelína Pokorná, pomůže vám před jejími špatnostmi jenom hodně dobrý kamarád.

Ukáže-li se, že takový kamarád umí i trochu kouzlit, můžete společně Vendelínu dokonce napravit. Právě tak se to povedlo malému Vojtovi, který díky roztržené nohavici našel marcipánového kamaráda Pepíka.

Dobrodružství malého školáka doprovázejí oblíbené ilustrace Jiřího Fixla.


Vojta a Pepík Marcipánek

Vydalo nakladatelství Grada

Autorka: Lenka Rožňovská
Ilustrátor: Fixl Jiří
Ediční řada: Čtení pro prvňáčky
Formát: 17×22
Vazba: V8
Rozsah: 72 stran
ISBN: 978-80-247-4425-4

Knihu Vojta a Pepík Marcipánek a si můžete objednat například zde.


Ukázka z knihy:

Předmluva

Ahoj, jmenuji se Vojta. Mám kalhoty se záplatou. A mám kamaráda Pepíka. Je z marcipánu. Společně jsme napravili hlavu tlusté Vendelíně.
Jéje. Vy mi asi nerozumíte. Nevadí, jestli chcete, všechno vám budu vyprávět hezky od začátku. Stačí otočit na další stránku.

 Já, upovídaný Vojta

Konečně zazvonilo. Zvonek, který ohlašuje konec vyučování, mi v uších zní jako hudba z rajské zahrady. Sbalil jsem si všechny věci do aktovky. Ještě jednou jsem se podíval pod lavici.
A vida, zapomněl jsem si vzít početník. Rychle jsem si ho přibalil. Máme do něho napsat domácí úkol. Samé lehké příklady. Zatím sčítáme a odečítáme do dvacítky. To je pro šikulu, jako jsem já, hračka. To zvládnu vypočítat během chvilky a ještě přitom stihnu posvačit.

Abyste rozuměli, mít úkol a snězenou svačinu jsou dvě podmínky, které musím splnit, než jdu ven. Nevím, jak je to u vás, ale moje máma by se na mě dost zlobila, kdyby zjistila, že jsem nesvačil.
„Vojtíšku, jsi jak za groš kudla, tintítko, drobek ze skrojku chleba, foukne a odletíš mi kdovíkam,“ říkává mi máma, když se s jídlem moc loudám.

Je pravda, že mě není na výšku, ba ani na šířku moc. Ve třídě jsem nejmenší ze všech. Minulý rok byla nejmenší Verunka Bimová, ale ta se o prázdninách přestěhovala. Takže teď jsem v tělocviku při nástupu poslední v řadě já. Ale mně to nevadí. Já jsem se sebou spokojen. Být malý má své výhody. Při vybíjené se do mě jen tak balonem netrefí. Při zkoušení se můžu lépe skrčit v lavici, aby na mě nebylo vidět. A když je v jídelně dlouhá řada, musí ti velcí nás malé pouštět před sebe. To se ví, že tak činí neradi.

Jéje, já jsem ale upovídaný. Zatímco vám vyprávím o své výšce, jsou už všichni spolužáci u oběda. Tak alou. Aktovku na záda a musíme to vzít trapem. Do jídelny je to štrapáce, přesně padesát sedm schodů dolů, pak rovně po sto dvaceti červených kachličkách. Kdo šlápne na žlutou, má trestný bod!

Tak hybaj! Ať všechny dohoníme.
Připraveni? Na tři vybíháme ze třídy!
Raz, dva, tři a teď!


Knihy s logem GRADAvycházejí v České republice již od roku 1991.V její produkci jsou tituly s právní tématikou, knihy ekonomické, tituly z oblasti financí a účetnictví, manažerské tituly, psychologické, zdravotnické, knihy s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví, knihy technické z nejrůznějších oborů a profesí.

Tuto pestrou škálu doplňuje i naučně odborná literatura, která nabízí řadu publikací s velkým záběrem pro denní praktický život.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist