Kouzelný fotbalový balón

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Frankie, Charlie, Louisa a pes Max jsou nejenom kamarádi, ale společně také tvoří ten nejlepší dětský fotbalový tým. Fotbal hrají každou volnou chvíli. Jenomže, co když nejde jenom o obyčejný fotbal?

Nakladatelství CPRESS vydalo už tři dětské knížky s názvem Frankův kouzelný fotbal –  Frankie a piráti, Frankie a Římané a Frankie a kovbojové. Autorem všech knih je Frank Lampard.

Frankie a piráti

Frankie vyhraje na pouti fotbalový míč, který je dosti opotřebený. Ale jemu to nevadí. Hlavně, že si s frankie_pirati_titulkakamarády může zahrát fotbal. Jenomže při jedné hře se stane něco opravdu zvláštního. Míč zmizí ve světelném víru.

Frankie se společně s kamarády a svým psem vydávají míč najít. Jaké je ale jejich překvapení, když zjistí, že jsou na lodi plné pirátů a pokud se chtějí vrátit zpátky domů, musejí piráty porazit právě ve fotbale. Až doteď vůbec netušili, že existuje nějaký kouzelný svět fotbalu. Podaří se jim porazit piráty, kteří podvádějí a dostat se zase domů?

Pojďte se společně se třemi kamarády a jedním psem 🙂 ponořit do kouzelného světa fotbalu, protože něco takového jenom tak nezažijete.

Ukázky z knihy najdete tady.

Frankie a Římané

Frankie je zpátky i se svým hvězdným týmem a chybět nebude ani pes Max. Tentokrát je míč přenese rovnou frankie_rimane_TITULKAdo římské arény. Podaří se jim zase vyhrát a dostat se tak v pořádku domů?

No nevím, tentokrát budou mít opravdu silné protivníky. Brutus je chlap jako hora a ještě ke všemu je i dost silný, Síťař ve hře hází sítě, Lasha jezdí v koňském povozu a ještě k tomu střílí dřevěnou koulí z praku a pak nesmím zapomenout na lva Feroxe.

Ano, tentokrát to budou mít naší malí přátelé opravdu těžké, protože v aréně, neplatí žádná pravidla.

Ukázky z knihy najdete tady.

Frankie a kovbojové

Hurá, další Frankieho knížka! Tak takhle jásal syn. A je to tak, Frankův fotbalový tým je zpátky a s ním také další dobrodružství pro kluky.

Nerozluční kamarádi si na fotbal vždycky najdou čas a díky kouzelnému míči je hra daleko zajímavější, frankie_kovbojove_titulkaprotože nikdy neví, s kým a kde budou hrát. Tentokrát je míč přenese na Divoký západ, kde budou muset hrát proti bandě ničemných kovbojů, nejobávanějšího gangu.

Jenomže Luisu hned zatkne šerif, protože si sí spletl se slečnou Sue – Ann, která je hledaná pro krádeže cukroví. Podaří se přátelům vyhrát zápas i s takovým oslabením, vrátit se včas domů a ještě k tomu zachránit vlak plný cukrovinek?

Frankieho tým vás zve na další dobrodružnou jízdu, tentokrát na Divokém západě a věřte, že i ti největší zločinci se mohou změnit. Nebo ne? I tenhle díl je plný dobrodružství a opravdového přátelství, takže se můžete těšit na pěkné čtení.

Ukázky z knihy najdete tady.

Tyhle knihy budou kluci číst jedním dechem. Jenom pozor, aby pak nechtěli také kouzelný balón z pouti. 🙂

Tituly se čtou doslova samy. Děj je napsán jednoduše, srozumitelně a přitom tak poutavě, že děti nebudou chtít knížku odložit, dokud ji nepřečtou celou. Příběhy knih se mi moc líbí. Pro kluky to je něco nového. Je to o fotbale, dobrodružství, ale hlavně o přátelství, spolupráci a férové hře. Kromě poutavého čtení v publikaci také najdete poučení o tom, že hrát se má férově a že i když někdo podvádí, nemusíte se chovat stejně.

Čtení je určené pro děti od pěti let a díky velkému písmu je ideální pro začínající čtenáře.

Těšit se také můžete také na černobílé ilustrace, bohužel jsem nenašla jméno ilustrátora. Na konci každé frankie_ukazka1knížky najdete 4 hrací karty. Na každé je uvedeno jméno hráče a jeho dovednosti a síla. Nikde ovšem není uvedeno, co všechno se dá s těmito kartami dělat. Jestli jde o nějakou hru, nebo jestli se sbírají jenom tak…

Syn má rád příběhy Frankieho a jeho party. Nejprve jsem mu knížku předčítala já, teď už si jí čte sám. Sice mu to jde pomalu, ale i jako prvňáček to zvládá dobře. Písmo je velké a text není náročný na čtení. Kapitoly jsou sice delší, je jich 7, ale knížka je malého formátu, a tak to není taková hrůza.

Podívat se také můžete na uvedený internetový odkaz, kde najdete novinky, aktivity a videa s Frankiem lampardem. Třeba tam najdete vysvětlení, co se dá hrát s kartami v knihách. Bohužel jsou stránky anglicky.

Celé bych to shrnula asi takto. Klukům se knížky budou líbit, a pokud ještě ke všemu mají rádi fotbal, tak neváhejte a kupte jim je. Těšit se pak můžou i na další díly, které teprve vyjdou.

Ukázka z knihy Frankův kouzelný fotbal 3 – Frankie a kovbojové

Frankie zavřel oči a prošel zdí jako první. Když je otevřel, farma byla pryč. Stál na konci nějaké prašné ulice, lemované chatrnými dřevěnými budovami. Jedna z nich měla nad dveřmi namalovaný poutač „Obchod se smíšeným zbožím“. Další vypadala jako hospoda s dřevěnou verandou a s létacími dveřmi.
Ve většině oken byly dřevěné okenice. Za ulicí se rozprostíraly nekonečné písčité pláně poseté kaktusy a v dáli se v mihotavém vedru zvedaly hory. Odtud se také vinulo cosi, co vypadalo jako jednokolejka. Kouzelný míč ležel vedle žlabu s vodou, stojícího u kovárny.
Frankie nasál nosem vzduch – byl podivně nasládlý, jako karamel.
„Kde to jsme?“ zeptal se Charlie.
Na sobě měl místo školní uniformy vybledlé džíny a košili, kolem krku měl šátek a na hlavě klobouk se širokým okrajem.
„Kde to jsme?“ zeptala se Louisa a tahala za lem nabíraných červených šatů. „Tahle móda se mi vůbec nelíbí!“
Frankie sklonil hlavu a podíval se na sebe, v čem byl oblečen on.
Uviděl boty s ostruhami, kalhoty s koženými třásněmi a hnědou košili s vyšitým logem FFC.
Jsme tu určitě proto, abychom odehráli zápas!
Max běhal kolem dokola a očichával zem. „To mi připadá jako Divoký západ!“ zaštěkal.
„Jak to víš?“ zeptal se Frankie.
Psík zavrtěl ocasem. „Víš, jak tvůj táta v neděli odpoledne usíná na pohovce se zapnutou televizí?“
„Ano,“ odpověděl Frankie.
„No, tak přitom sleduji westerny,“ odpověděl Max. „Miluji Johna Wayna. A navíc máš na hlavě kovbojský klobouk. To je přece jasné, vážně.“

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist