Chtěli byste pirátský diplom pro své dítě?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Věřím tomu, že odpověď je jednoznačná. Být pirátem je senzační dobrodružství pro kluky i holky. A stačí jediné – zahrát si v naší soutěži!

V nakladatelství Host právě vychází báječná knížka pro všechny malé čtenáře od deseti let.

Téměř ctihodná liga pirátů: Poklad Čarodějky ze severu

Hilary Westfieldová odjakživa snila o tom, že bude pirátkou. Jenže Témeř ctihodná liga pirátů její přihlášku rázně odmítla a Hilary je namísto nebezpečí na moři přinucena čelit nástrahám mnohem horším — výuce dobrých mravů v Penzionátu slečny Pimmové pro jemné dámy!

Tvrdohlavá dívka odtamtud však po pár dnech uprchne a nechá se najmout pirátem na volné noze zvaným Postrach Jižních teritorií, aby pro něj získala magický poklad a pro sebe uznání pirátské obce. Vtipné a napínavé dobrodružství dívky, jež se stane pirátkou i přes vytrvalý odpor ofciálních pirátských kruhů.

Pravý pirát se nikdy nevzdává!liga_piratu_titulka

Jak má Hilary najít poklad, když je její mapa nepoužitelná a posádka lodi se skládá z vychovatelky, špiona a upovídaného chrliče — kouzelného kamenného dráčka, který nadevše miluje romantické příběhy a drbání za ušima?

Rozverná knížka plná barvitých postav je skvělým čtením pro fanoušky Řady neštastných příhod Lemonyho Snicketa nebo Tajemného bratrstva pana Benedikta Trentona Leea Stewarta.

První díl trilogie Téměř ctihodná liga pirátů – kniha Poklad Čarodějky ze severu americké autorky Caroline Carlsonové je určená dětským čtenářům a všem milovníkům pravého pirátského dobrodružství. Příběh plný humoru o odhodlané pirátce, mluvícím chrliči a jejich plavbě za pokladem vychází v sedmi zemích a pyšní se řadou ocenění.

 

Napsala jsem Poklad Čarodějky ze severu během čtyř měsíců. Nebylo to vždycky zábavné a snadné — ale většinu času ano. Je to kniha mého srdce a kniha, kterou bych nemohla napsat, kdybych za sebou neměla zkušenost s  předchozími rukopisy. liga_piratu_autorka
Poklad Čarodějky ze severu silnější, než by byl jinak. Psaní žádné knihy není zbytečná zkušenost; každá kompostovaná předloha je hnojivem pro malé zelené úponky zápletky, která přijde po ní.

Každopádně, tak jsem napsala svou pirátskou knihu. Není to kniha, o níž jsem si myslela, že ji vydám jako první, ale shrnuje téměř všechno, co jsem se dosud naučila o psaní a o životě: bavte se a jděte si za svými sny s mečem u pasu a chrličem v tašce.

Zahrajte si s Ligou pirátů!

Zaujala vás zbrusu nová knížka určená dětem? Pak neváhejte a utíkejte do nejbližšího knihkupectví. Určitě jim uděláte radost. Kdo z nich by nechtěl přece být novodobý pirát z Karibiku:-) My jsme pro vás ve spolupráci s nakladatelstvím Host připravili soutěž, ve které můžete vyhrát jak tyto skvělé knížky, tak dostanete pro své dítě i naprosto originální pirátský diplom!
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

liga_piratu_banner

Soutěž s Ligou pirátů i o pirátský diplom běží od 4.srpna do 17.srpna 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist