Čarodějná princezna přichází

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Dobrá zpráva pro milovníky fantasy knížek. Na pulty knihkupectví přichází novinka nakladatelství Fragment o přátelství lidí a draků. Nechte se zlákat světem plným elfů, draků, pidimužíků a jiných bytostí. Nebezpečná cesta princezny Eleny za poznáním začíná.

Sci-fi a fantasy knihy moc ráda čtu, proto jsem nemohla chybět na slavnostním křtu knihy Dračí oči – Čarodějka, který se uskutečnil 27. února 2014 v pražském Paláci knih Luxor. Přítomna nebyla pouze autorka Kristina Hlaváčková, kmotrou byla herečka Vanda Hybnerová, za Fragment přišla Romana Homonická a moderátorkou byla skvělá Hanka Koutná.

draci_oci_krest6draci_oci_krest7

 Kavárnička praskala ve švech a křest mohl začít. Kristina Hlaváčková je okouzlující mladá dáma. Psát začala už v mládí, které částečně prožila v Nigérii. Napsat a vydat knížku byl její velký sen, nyní prostřednictvím nakladatelství Fragment konečně splněný. Kniha Dračí oči – Čarodějka je její prvotinou. Dalším velkým cílem je pro Kristinu vydání Čarodějky v angličtině a její úspěch na veletrzích v zahraničí.

Před ukázkou z knížky herečka Vanda Hybnerová vysvětlila příbuzenský vztah mezi ní a Kristinou. Je draci_oci_krest9tak zamotaný, že detaily raději uvádět nebudu. Do novinky prý Vanda Hybnerová měla možnost trochu nahlédnout. Zaujal ji jak příběh, tak i zpracování a dle svých slov doufá, že se Čarodějka bude líbit i jejím dcerám.

Aby byla ukázka lépe slyšet, sedla si blíže k posluchačům a tu kupodivu veškerý šum okolo utichl a několik minut bylo slyšet vyprávění o tom, jak se Elena setkala s Charlikem. S každým dalším slovem jsem byla více a více přesvědčená, že se mi knížka bude moc líbit.
Čas byl však neúprosný, ukázka skončila.

Přihlížejícím davem se však již neslo cinkání skleniček. Kmotra popřála knížce hodně čtenářů a autorce mnoho dalších nápadů. Všechny dámy se chopily skleniček a fantasy knížku Dračí oči – Čarodějka politím pokřtily.

Na konec čtvrtečního večera se masa fanoušků zformovala do nekonečného hada. Každý v něm svíral knížku v očekávání podpisu autorky a každý se jej také dočkal, stejně jako já.

draci_oci_krest1draci_oci_krest3

Taková perlička na závěr. Dračí oči by měly být trilogií. Druhý díl je již napsán a třetí se právě formuje v autorčině mysli. Nevím jak vy, ale já už se na oba moc těším.

Napsal/a: JanaK

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • JanaK

    Tak jsem ji přes sobotu přelouskala a musím říct, že se řadí k těm málo, které mohu číst pořád znovu a nesmírně se těším na pokračování, už aby bylo k sehnání BUGRID 😀 😀

  • To se mi líbí 🙂

  • mura

    Prý to bylo pěkné,ale pro nás to bylo daleko.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist