Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Rubrika: Dětské hry, PR článek, Volnočasové aktivity

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na očích? Inspirujte se našimi tipy a proměňte zahradu v místo, kde si užijí spoustu zábavy, objevování i pozorování přírody.

Nezáleží na tom, jestli na zahradu pořídíte obrovské dětské hřiště, nebo ještě větší trampolínu. Důležité je při výběru hracích prvků na zahradu myslet na věk, záliby i bezpečnost dítěte. Pro malé děti do 6 let jsou ideální hřiště, pískoviště, teepee nebo houpačky. Těm větším už pak můžete pořídit trampolíny a herní sestavy s lezeckou stěnou či provazovým žebříkem. A nakonec ty nejstarší děti ocení spíše basketbalový koš nebo pohodlnou houpací síť pro lenošení. Spoustu zahradních kousků pro malé i velké najdete na jednom místě na FAVI.cz.

 

Vlastní dětské hřiště nemusí být fantazií

Houpačky, skluzavky nebo lezecké stěny děti jen tak neomrzí. Taková velkolepá zábava přitom nepotřebuje mít obří zahradu, dětská hřiště seženete také v menším provedení, která se vejdou i na malé městské zahrádky. Vybírejte je hlavně podle věkového rozpětí vašich ratolestí. Ideální jsou taková, která nabízejí spoustu zábavných modulů jak pro menší děti, tak i ty větší. Skluzavky, lezecké stěny nebo lana budou děti bavit klidně i několik sezón.

Teepee: Místo, které mají děti jen pro sebe

Pamatujete si na doby, kdy jste spřádali všechny plány v malém bunkru? Ať už doma, nebo na zahradě, každé dítě touží po místě, kam bude dospělým vstup zakázán a budou mít jen pro sebe. Indiánské teepee nebo malé zahradní domečky porostou spolu s dětmi i několik let, pro ty nejmenší to bude ta nejlepší skrýš na světě, větší děti se sem zase rády schovají s knížkou. Nezapomeňte ani na nezbytnou výbavu, jako jsou pohodlné polštáře, kožešiny a deky, které dětský bunkr zútulní.

Objevujte říši zvířat

Povzbuzujte dětskou zvídavost a vytvořte ze zahrady místo, kde děti mohou zkoumat a objevovat přírodu. Hmyzí hotel, ptačí budky nebo krmítka jsou možná na první pohled jen zahradní dekorace, v dětských očích se ale tady odehrávají velké věci. Obojí navíc s trochou šikovnosti vyrobíte s dětmi svépomocí.

Založte dětem záhon

Spojte zábavné s užitečným a ukažte dětem umění pěstování. Osázejte společně pár záhonů a zapojte je do péče o ně. Opravdu malé děti taková míra zodpovědnosti potěší a o rostlinky se budou starat. Zasadit můžete oblíbené maliny, borůvky nebo třeba hrášek. Pokud vaše malé já nejraději pozoruje hmyz, vsaďte na okrasné a na pyly bohaté květiny, jako je například levandule, třapatka či netřesky.

Ať už se rozhodnete pro malou houpačku, nebo dětské hřiště se všemi vychytávkami, myslete v první řadě na bezpečnost. Vybírejte z kvalitních materiálů a ujistěte se, že výrobce má všechny potřebné certifikáty potvrzující bezpečnost a kvalitu výrobku.

 

Napsal/a: FAVI.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist