Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Rubrika: Cestování
Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy, lahodné restaurace a zajímavá místa vhodná k výletu.

Zajímavosti o Jindřichově Hradci

Na severovýchod od Českých Budějovic dorazíme do krásného Jindřichova Hradce. Skrývá se v Jihočeském kraji a bydlí v něm přes 20 tisíc obyvatel.

Protože se toto místo nachází mezi Prahou a Vídní, plnilo funkci důležití tržní osady, kterou posiloval narůstající vliv obchodníků a řemeslníků. Od 12. století do počátku 17. století vlastnili město páni z Hradce. Velkou slávu získal místní pivovar, jehož velikosti se v Jižních Čechách jiný pivovar ani neblížil. Bohužel v roce 1967 pivovar zanikl.

Nejznámější osobností, která zde pobývala, byl Bedřich Smetana, který zde přišel k úrazu, jež vedl k ohluchnutí.

Krásnou zajímavostí je místní ZOO, kde najdete přes 100 ohrožených druhů zvířat. Určitě se tam vypravte a nebudete litovat.

Levné ubytování v Jindřichově Hradci

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornosti aspoň na celý víkend. Město je opravdu krásné a skrývá spoustu zajímavých míst. Pronajměte si ubytování v chalupě nebo chatě a budete nadšeni. Nikde nenajdete tolik soukromí jako zde. To znamená klid, který si po rušném týdnu rozhodně zasloužíte.

Na chalupu přijeďte s dětmi, psem nebo kamarády. Tento typ ubytování je skvělý v zimě i létě. Většinou budete poblíž sjezdovce, rybníkům, bazénům a hlavně přírodě, kam můžete vyrazit za turistikou.

Jindřichův Hradec

Kam zajít na jídlo v Jindřichově Hradci

Abyste nemuseli pořád vařit, zaskočte do místní restaurace, kde skvěle vaří. Našli jsme pro vás 2, která vás určitě nezklamou.

Naše HOSPODA – ZLATÁ HUSA

V srdci Jindřichova Hradce najdete pivnici s domácí kuchyní. Zakousnout se můžete do šťavnatého domácího burgeru, na jehož přípravu se hospoda zaměřuje. K burgeru se hodí orosený Staropramen, Černá Barbora nebo Extra Chmelená 12.

VietHouse 3

Milujete vietnamské jídlo? Zajděte do jedné z poboček VietHouse. Interiérové prvky jsou dovážené přímo v Vietnamu, což je krásný detail, který je pro majitele velmi důležitý. Restaurace vznikly za pomoci celé rodiny. Pokud si chcete pochutnat na tradičním asijském (převážně vietnamském) jídle, nevynechte návštěvu VietHouse. V menu najdete více jak 120 jídel, vybere si opravdu každý. Některá z jídel jsou z Thajska či Japonska. Pro vegetariány jsou připravené bohaté čerstvé saláty.

Tipy na výlety

Aby vám v restauraci chutnalo co nejvíce, běžte na pěkný výlet. Třeba vás zaujmou tato dvě místa, která se chlubí celou řadou zajímavostí.

Dům gobelínů

V bývalém jindřichohradeckém pivovaru se od roku 2012 nachází Dům gobelínů. Místo navazuje na stoletou tradici místních textilních dílen. Návštěvníci se seznámí s tkalcovským řemeslem, které je zde hluboce zakořeněno. K nahlédnutí je “živá expozice” – kouknete pod ruce zkušeným tkadlenám a restaurátorkám. Pokud budete mít zájem, zkuste usednout k tkalcovskému stavu a prověřte své nadání. Pro menší návštěvníky je vytvořen dětský koutek. Výstava je plná současné a minulé textilní tvorby.

Aquapark Jindřichův Hradec

Letní radovánky se nesmí obejít bez aquaparku , kde najdete 6 plaveckých drah, tobogány, vodní atrakce, plaveckou školu a mnoho dalšího. Na zahradě jsou k dispozici lehátka nebo volejbalová hřiště. Velkou zábavu si užijete ve venkovní divoké řece, protiproudu nebo divoké vlně. Zasloužený relax nabídnou masážní trysky, vodní stěny a vzduchová lavice.

Napsal/a: PR článek

Toto taky stojí za přečtení!

Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist