Papouščí zoo

Rubrika: Cestování

Ten, kdo má rád papoušky, určitě nepohrdne výletem do papouščí zoo. Jak už název napovídá, specializují se zde jen na papoušky. Nám se zde moc líbí, není veliká, ale je to velice příjemné prostředí.


Papouščí zoologickou zahradu najdeme v obci Bošovice, byla otevřena v roce 2011. Je asi 25 km od Brna, nedaleko Mohyly míru a města Slavkov u Brna. Tato vesnice je v oblasti Politaví, na okraji Ždánského lesa, který navazuje na Buchlovské lesy. Tam najdeme hrad Buchlov a nedaleko zámek Buchlovice a spoustu dalších památek.
V dnešní době si můžeme v této papouščí zoologické zahradě prohlédnout různé druhy amazoňanů, dále pak ary, kakadu a africké druhy papoušků – papoušky šedé žaky,senegalské a jiné. Všechny tyto papoušky najdeme asi v 80 voliérách, další voliéry jsou ve výstavbě již od loňska, kdy jsme tam byli naposledy. Paní u pokladny říkala, že budou otevřené snad na podzim, protože přednost dostalo nové parkoviště, přímo před zoo.

papouščí zoo  1papouščí zoo  5

Celé zoo je vlastně bezbariérový park s množstvím zeleně, oddechová zóna pro návštěvníky s krásným, dřevěným altánem, kde vás to láká posedět a nerušeně pozorovat papoušky. Také tam mají okrasný vodní bazének a fontánky pro zlepšení ovzduší při procházce zahradou. Jednotlivé klece s papoušky jsou opatřeny informačními tabulkami, takže každý pozná odkud papoušek pochází,  jaké velikosti dorůstá a dočte se všechny podrobnosti o každém papouškovi.
Rodiny s dětmi určitě zaujme dětský koutek, tam se děti mohou podívat na zvířátka. Je zde několik králíčků, u kterých jsme stáli docela dlouho a dále dva zakrslí kozlíci Čertík a Bertík.  Tyto zakrslé kozlíky si mohou pohladit a dle zájmu nakrmit.  Krmení pro kozlíky si můžete zakoupit v pokladně zoo, rozhodně jim nedávejte nic co vám zbylo od svačinky.

papouščí zoo  4papouščí zoo  3

Součástí je i centrum ekologické výchovy, můžete se zde dovědět hodně moc zajímavých informací o celém životě papoušků v jejich původním domově a i v domácím prostředí a lidské péči. Poznáte zde ohrožené druhy papoušků, které jsou zde v zahradě chováni a úspěšně se daří jejich rozmnožováni.

papouščí zoo  2

V zoo je možné si prohlédnout i výstavy, např. paličkované krajky, na jaře proběhla výstava malovaných kamenů, pro děti byla možnost nyní o prázdninách stát se ošetřovatelem na jeden den a jiné. Máte možnost si koupit turistickou známku, vizitku, kalendář s papouškami, pro děti plyšové a jiné papoušky, trička apod. Zároveň prodávají i krmení pro papoušky.
V zoo je otevřeno od března do řijna, zbytek roku je zavřeno. Cena vstupenky pro dospělého je 80 kč a pro děti od 3 let 50 kč, rodinné vstupné je za 210 kč. Fotografování je za 50 kč, tento poplatek je využíván jako příspěvek na krmení pro papoušky. Poskytují i slevu 10% na rodinné pasy a poskytují i slevy na kombinaci papouščí zoo a zámek ve Slavkově u Brna.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist