Tip na výlet – Poznávání zámku Horní Libchava

Rubrika: Akce pro děti

V sobotu dne 24. 9. 2011 bude zámek Horní Libchava otevřen veřejnosti. Pro velký zájem  o seznámení se záměry rekonstrukce zámku Horní Libchava, jak se ukázalo na předchozích akcích „Den otevřených dveří „ a „Setkání vojenských historických vozidel“, bude i tentokrát objekt zámku zpřístupněn pro veřejnost…

V každou celou hodinu od 9 do 17 hodin se můžete seznámit s koncepcí nového využití zámku a se záměry rekonstrukce včetně historie zámku (s průvodcem). Nenechte si ujít také unikátní výstavu fotografií „Svět očima Oldřicha Kiliána“, současného majitele zámku, který cestoval a navštěvoval domorodce a indiány i v těch nejzapadlejších koutech naší planety.

Od 14 do 17h můžete navštívit workshop s restaurátorkou BcA et Bc. Vendulou Fedorčákovou, která v místnosti, kde byl odhalen renesanční malovaný strop, povede diskuzi o možnostech a postupech restaurování tohoto malovaného stropu. Na konci diskuze si sami můžete vyzkoušet malbu na dřevo, stejně jako Vaše děti a to v připravené výtvarné dílně „ Malujeme renesanční strop“, která bude probíhat v tentýž čas od 14 do 17h v prostorách keramické dílny občanského sdružení kulturní ŠUM.

Od 20 do 24h se můžete z nádvoří zámku potěšit tvary, řádem a stíny renesanční fasády zámku, která bude v tento den nasvícená, a následovat průvodce nočním – pouze bodově osvětleným interiérem zámku ve formě zkrácené prohlídky. Čas při nočním seznamování se s interiérem zámku můžete zpříjemnit Vaším tvořením v keramické dílně a ochutnávkou voňavých perníčků.

Více informací naleznete na www.zamekhornilibchava.cz

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Audio pohádky Nártouna Olina baví děti na Youtube

Přinášíme rodičům další možnost jak zabavit děti na internetu. Tentokrát to nejsou videa Youtuberů, ale audio pohádky Nártouna Olina.

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist