Tip na výlet – Poznávání zámku Horní Libchava

Rubrika: Akce pro děti

V sobotu dne 24. 9. 2011 bude zámek Horní Libchava otevřen veřejnosti. Pro velký zájem  o seznámení se záměry rekonstrukce zámku Horní Libchava, jak se ukázalo na předchozích akcích „Den otevřených dveří „ a „Setkání vojenských historických vozidel“, bude i tentokrát objekt zámku zpřístupněn pro veřejnost…

V každou celou hodinu od 9 do 17 hodin se můžete seznámit s koncepcí nového využití zámku a se záměry rekonstrukce včetně historie zámku (s průvodcem). Nenechte si ujít také unikátní výstavu fotografií „Svět očima Oldřicha Kiliána“, současného majitele zámku, který cestoval a navštěvoval domorodce a indiány i v těch nejzapadlejších koutech naší planety.

Od 14 do 17h můžete navštívit workshop s restaurátorkou BcA et Bc. Vendulou Fedorčákovou, která v místnosti, kde byl odhalen renesanční malovaný strop, povede diskuzi o možnostech a postupech restaurování tohoto malovaného stropu. Na konci diskuze si sami můžete vyzkoušet malbu na dřevo, stejně jako Vaše děti a to v připravené výtvarné dílně „ Malujeme renesanční strop“, která bude probíhat v tentýž čas od 14 do 17h v prostorách keramické dílny občanského sdružení kulturní ŠUM.

Od 20 do 24h se můžete z nádvoří zámku potěšit tvary, řádem a stíny renesanční fasády zámku, která bude v tento den nasvícená, a následovat průvodce nočním – pouze bodově osvětleným interiérem zámku ve formě zkrácené prohlídky. Čas při nočním seznamování se s interiérem zámku můžete zpříjemnit Vaším tvořením v keramické dílně a ochutnávkou voňavých perníčků.

Více informací naleznete na www.zamekhornilibchava.cz

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist