Přijďte nasát atmosféru adventu a tradičních oslav Vánoc do Národopisného muzea – Musaionu!

Rubrika: Akce pro děti

Národní muzeum připravilo v Národopisném muzeu – Musaionu na sobotu 15. prosince 2012 od 10.00 do 17.00 pro malé i velké milovníky Vánoc akci s názvem Aspoň na víkend si užij adventní čas! Zájemci se mohou těšit na bohatý program plný vánočních tradic a adventních zvyků, lidové tvořivosti i vůně perníčků. Prožijte třetí adventní sobotu bez shonu a spěchu v malebném Letohrádku Kinských!

V sobotu 15. prosince od 10.00 do 17.00 hodin přivítáme v Národním muzeu – Národopisném muzeu – Musaionu všechny malé i velké milovníky Vánoc a vánočních tradic. Na třetí adventní sobotu jsme pro vás připravili další z doprovodných programů Aspoň na víkend…, tentokrát s názvem Aspoň na víkend si užij adventní čas!

Seznámíte se a vyzkoušíte si stále živé tradice našich prababiček a pradědečků spojené s adventním a vánočním časem, jako je věštění z ořechů, házení střevícem, pouštění lodiček ze skořápek nebo rozkrajování jablíčka. Podobně jako naši předci při nich můžete hádat, co vás čeká v dalším roce. Jestli budete zdraví, bohatí, jestli budete mít svatbu nebo vycestujete do světa. Šikovné babičky vám ukážou kouzla tradiční lidové tvořivosti a s jejich pomocí si vyzkoušíte, jak vyrobit vánoční ozdoby a postavy ze šustí nebo ozdoby a panáčky ze sušeného ovoce. Poznáte, jak z dostupného materiálu uměli naši předci připravit krásné dárky a ozdobit si domácnost, a naučíte se jejich umění. Ve výtvarné dílně si můžete vyrobit vánoční řetězy a ozdoby na stromeček, vánoční přáníčka se sněhulákem, kaprem nebo stromečkem, ozdobit vánoční zvonečky nebo vytvořit roztomilé andílky. Musaionem zavoní vánoční perníčky, které upečou a ozdobí vaše děti.

Pro zvídavé děti a jejich rodiče máme připraveny úkoly do stálé výstavy, díky kterým objevíte, jaké zvyky se pojily s obchůzkami na sv. Barboru, sv. Lucii, o sv. Mikuláši a na Tři krále. Zjistíte, že tradice spojené s adventními a vánočními obchůzkami byly velmi pestré a dnes známe jen některé z nich.

Odložte úklid a nákupy a přijďte nasát atmosféru adventu a tradičních oslav Vánoc.
Aktivity pro návštěvníky jsou zdarma v rámci běžného vstupného.

více na www.nm.cz.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist