Nový projekt podpoří rodinu!

Rubrika: Akce pro děti

Rodina dnes prochází destabilizací a postupným oslabováním. Roste počet dětí narozených mimo manželství, rozvodovost přesahuje 50%, po prudkém poklesu porodnost jen velmi pomalu stoupá, řada mužů má strach z otcovství a rodina již není synonymem bezpečí a stability…

Česká rodina naléhavě potřebuje preventivní péči i pomoc v krizových situacích.

Cílem projektu „Péče o rodinu“ je podpořit funkčnost a stabilitu rodiny a zmenšovat nejistotu rodičů v jejich rodičovské a manželské roli.

Projekt nabídne v období od září do prosince 2008 rodičům dvě série přednášek a praktických seminářů na téma manželství a rodina, které v Rodinném centrum Paleček přednese klinický psycholog Ing. Pavel Raus, M.A.Clin.Psy., M.A.Theol. a psycholog Marek Macák, absolvent výcviku v dynamické existenciální skupinové terapii.

Přednášky a semináře obou lektorů budou mít prožitkový a praktický charakter. Dotknou se témat jako je blízkost v lidském vztahu, krize v manželství (konec nebo příležitost?), komunikační rozdíly mezi mužem a ženou, zdravý a šťastný vývoj dětí, předloží koncept „rodina jako sociální děloha“, pohovoří o tom, jak „jazykujeme“ společný svět, o rodinných příbězích a o sociálním porodu.

Účastníci obou sérií přednášek budou mít možnost naučit se praktické techniky jak pracovat v rodině, hledat vlastní silné a slabé stránky a vnitřní zdroje, pracovat s nimi a vytvářet stabilní a kvalitní lidské vztahy.

Na přednášky navazují Manželská setkávání, rozhovory s psychologem, která budou k dispozici jak účastníkům přednášek, tak široké veřejnosti. Manželská setkávání nabízejí jednotlivcům i párům možnost popovídat si o aktuálních otázkách jejich vztahu, orientaci v nejasných či krizových životních situacích, hledání nových pohledů na ně a nácvik praktických dovedností potřebných ke zvládnutí těchto situací. Setkávání budou mít koučovací charakter. Díky sponzorům je tato služba nabízena zájemcům téměř zadarmo.

Doplňkem projektu je internetová rodičovská knihovna, která zpřístupní recenze anglicky psaných a do češtiny zatím nepřeložených knih o manželství a rodičovství.

Projekt je společným dílem Komenského institutu o.p.s. (www.komenskyinstitute.com) a Projektu Antioch o.s. (www.rcpalecek.cz).

Více na webech obou organizací.

Napsal/a: redakce (Pavlína)

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist