Nový projekt podpoří rodinu!

Rubrika: Akce pro děti

Rodina dnes prochází destabilizací a postupným oslabováním. Roste počet dětí narozených mimo manželství, rozvodovost přesahuje 50%, po prudkém poklesu porodnost jen velmi pomalu stoupá, řada mužů má strach z otcovství a rodina již není synonymem bezpečí a stability…

Česká rodina naléhavě potřebuje preventivní péči i pomoc v krizových situacích.

Cílem projektu „Péče o rodinu“ je podpořit funkčnost a stabilitu rodiny a zmenšovat nejistotu rodičů v jejich rodičovské a manželské roli.

Projekt nabídne v období od září do prosince 2008 rodičům dvě série přednášek a praktických seminářů na téma manželství a rodina, které v Rodinném centrum Paleček přednese klinický psycholog Ing. Pavel Raus, M.A.Clin.Psy., M.A.Theol. a psycholog Marek Macák, absolvent výcviku v dynamické existenciální skupinové terapii.

Přednášky a semináře obou lektorů budou mít prožitkový a praktický charakter. Dotknou se témat jako je blízkost v lidském vztahu, krize v manželství (konec nebo příležitost?), komunikační rozdíly mezi mužem a ženou, zdravý a šťastný vývoj dětí, předloží koncept „rodina jako sociální děloha“, pohovoří o tom, jak „jazykujeme“ společný svět, o rodinných příbězích a o sociálním porodu.

Účastníci obou sérií přednášek budou mít možnost naučit se praktické techniky jak pracovat v rodině, hledat vlastní silné a slabé stránky a vnitřní zdroje, pracovat s nimi a vytvářet stabilní a kvalitní lidské vztahy.

Na přednášky navazují Manželská setkávání, rozhovory s psychologem, která budou k dispozici jak účastníkům přednášek, tak široké veřejnosti. Manželská setkávání nabízejí jednotlivcům i párům možnost popovídat si o aktuálních otázkách jejich vztahu, orientaci v nejasných či krizových životních situacích, hledání nových pohledů na ně a nácvik praktických dovedností potřebných ke zvládnutí těchto situací. Setkávání budou mít koučovací charakter. Díky sponzorům je tato služba nabízena zájemcům téměř zadarmo.

Doplňkem projektu je internetová rodičovská knihovna, která zpřístupní recenze anglicky psaných a do češtiny zatím nepřeložených knih o manželství a rodičovství.

Projekt je společným dílem Komenského institutu o.p.s. (www.komenskyinstitute.com) a Projektu Antioch o.s. (www.rcpalecek.cz).

Více na webech obou organizací.

Napsal/a: redakce (Pavlína)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist