Královna Johanka navštíví Rožmitál

Rubrika: Akce pro děti

Již podesáté navštíví 30. 6. 2012 Rožmitál královna Johana, druhá žena Jiřího z Poděbrad. Na tento den se do města sjedou řemeslníci, potulní komedianti a kejklíři, aby pobavili návštěvníky všech věkových kategorií.

Celodenní program začíná v 10.00 na náměstí, kde proběhne slavnostní vernisáž k otevření nového muzea hasičstva. Současně bude zahájen velký jarmark a výstava drobného zvířectva na nádvoří ZUŠ. Doba pánů z Třemšína je název dobových her pro děti, které budou tradičně probíhat v zámecké zahradě. Překvapením pro děti bude svezení na huculských koních a plavba na člunech na rožmitálských rybnících.

Ve 14.00 přijede královský průvod v čele s královnou Johankou. Pestrý program bude pokračovat do pozdních večerních hodin. Bavit vás bude Teátr Víti Marčíka, kejklíř Vojta Vrtek  a skupina Péro za kloboukem.

Nebude chybět tradiční velkolepá šermířská bitva a soutěž běh Bivoje s kancem. Slavnost skončí v pozdních večerních hodinách ohňostrojem a velkou večerní show skupin Ginevra a Rosethal.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →
Jindřichův Hradec

Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy,

Čtu dál →

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist