Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » hospitalizované 3leté dítě bez matkyhospitalizované 3leté dítě bez matky
Myška23
19.3.2009 v 21:07:51

maminky prosím!!!!Dnes mi vzali malou do nemocnice kvůli dehydrataci z průjmu nechtěla mi pít a taky jí budou dělat odběry na rotaviry.Ale-nemůžu tam s ní být.Prý bych jim tam jen mohla roznášet bacily.Anička nikdy beze mě přes noc nebyla.Co mám dělat?chci se domáhat svých práv-Přečetla jsem si chartu práv dítěte a mám opravdu právo tam s ní být.Neřekli mi že nemají místo jen že toho mají hodně.Nevím teda čeho!!Vypsali se mnou papíry a i když jsem jim tam brečela řekli že to nejde.Prosím poradte i třeba nějakou organizaci cokoliv.Díky Jana

Stránky: [1] 2 3 4 5
Anonym
30.4.2009 v 21:19:37

Chtěla bych se zeptat Virenky ,protože mám také kluky s vpáčeným hrudníkem, na diagnózy o kterých se zmiňovala. Začínáme totiž kolotoč rúzných vyšetření a nevím jestli to mám podstoupit.
Lenička

Lenia
24.3.2009 v 21:48:34

Je mi z toho do pláče-opravdu… Naprosto souhlasím s karamelou.. Sestra, která vyhrožuje maličkému děťátku , které pláče po mamince vařečkou, nemá na dětském oddělení co dělat… Já sama (pokud bych byla svědkem takového jednání), bych se toho malého šla zastat…

karamela
24.3.2009 v 20:22:09

Pako..no ale ono to právě není o tom řešit jak by se sestra měla k dětem chovat…musí se vyřešit aby na to měla dostatek času-tak jak říkáš…na infekčních a podobných odděleních s malými dětmi by měly být placené ,,pečovatelky“,které by se staraly JEN o psychiku dětí. A když si budou rodiče stěžovat tak se bude problém řešit. A že to JE problém a veliký.

Hrubost některých sester je katastrofální a měla by být postihována. Povolání je to náročné a prostě se nedá dělat celý život – bohužel.

Nejvíc udivující je ten neustálý odpor zdravotníků k přítomnosti rodičů na pokojích..nechápu a nepochopím,proč rozdělují dítě a matku a pak mají hubu jak vrata že to nezvládají…musím to tak napsat..štve mě to. K

zuzina
23.3.2009 v 9:46:33

Jsem zdravotní sestra a souhlasím s váma:-))Být tam s dítětem já,tak to nevydržím..a nechat v nemocnici samotné dítě?už kvůli tomu pláči co by třeba viděla u jiných dětí NE!
Nebojte se si stěžovat.Mluvit s personálem.Když nic jiného aspoň se nad tím zamyslí a nebo vysvětlí proč to tak je.setry ani lékaři nejsou nadpřirozené bytosti,jsou to lidé jako my i se svýma starostma,radostma a přístupem k práci.Jen tady se musí dávat do té práce i to srdíčko víc než jinde.

…láska na celý život :-)

Ájík
23.3.2009 v 9:39:24

Myško, úplně souhlasím. A PaKo, o tom to je…. o té hrubosti. Chápu, že nemají čas (i když to, co psala Myška je fakt na pováženou :( ) Jde o to, že se mají aspoň SNAŽIT! Nemůže dítko pochovat a utěšit – chápu, nestíhá, má toho moc – ale aspoň mu nebudu vyhrožovat vařečkou a křičet na ně… to je přesně ten socialistický model, o kterém jsem psala výš. Já chápu, že toho mají moc, taky za pár šupů… ale já v obchodě dělám ještě za míň a NESMíM si dovolit být na zákazníky hrubá… a tady jde přece o nemocné děti! Jak se má pak dítko uzdravovat, když je odloučeno od maminky a ještě jsou na něj v nemocnici zlí? Tohle prostě neskousnu. A budu se opakovat – když nemá na děti nervy, má jít na jiné oddělení.

Myška23
23.3.2009 v 8:29:19

Přesně to jsem tam LUssy viděla.Ten tříletý chlapeček tam plakal v postýlce a volala na sestru Teto pojď sem!-nejmíň půl hodiny-to malé tam řvalo ještě víc a sestry byly v kuchyňce a povídali si se sanitárkama.Pak se ta jedna rozčíleně zvedla a šla mu říct o té vařečce.Bylo mi ho tak líto.
PaKo ty děti tam byly jen dvě.JInak byly na pokojích jen děti s maminkami takže sestry měli o dost míň práce než kdyby tam byly jen děti sami.
Taky myslím že i když má sestra blbou náladu nebo špatný den.Měla by se chovat jinak aspoň k těm dětem.Když jste v práci a máte blbý den a příjde za vámi šéf tak na něj nejste taky hnusní -jinak by vás vyhodil nebo potrestal ale děti se nedokážou bránit takže k nim budou sestry hnusné?Je to prostě bordel.

LussyLussy
23.3.2009 v 7:20:34

PaKo,ale když jí tam brečí několik miminek a sestra má nohy nahoře,pije kafe a čte Pestrý svět,tak mi je to prostě proti srsti.

PaKo
22.3.2009 v 20:59:07

No, zastanu se Radky a sester obecně. Já sama jsem ve zdravotnictví pracovala, i když ne jako sestra a ve svém okolí i v rodině mám sester hned několik. Taky bych vás ráda viděla, jak jste na noční a odpolední dvě na oddělení a stíháte utišovat a chovat děti. Jste rády, když stihnete podávání léků a jiné zdravotnické úkony, jídlo, u malých dětí hygienu apod. Jasně by sestry neměly být na děti hrubé, ale individuální péči očekávat fakt nemůžete. A jinak souhlasím s tím, že s malým dítětem by rodič měl být v nemocnici automaticky.P.

Ájík
22.3.2009 v 19:46:48

Taky si myslím, že pokud zdravotní sestry nemají vztah k dětem, neměly by na dětském oddělení vůbec být – ať jdou dělat na oddělení, kde po nich cit nebude vyžadován… (no ale to je tak leda patologie) :(
To ať se na mě nikdo nezlobí, ale ty staré komunistické semetriky ze zdravotnictví mám v paměti z dob mého dětství – a dodnes mám z toho osypky. Na odděleních dvou nemocnic, kde ležel můj syn sám (nejstarší) nebo já s menšími, se sestry k dětem chovaly velice hezky a vyšší plat jistě neměly… když to jde tady, proč ne jinde. Absolutně to není otázka peněz, ale přístupu. A pro takové chování k malým dětem pochopení mít nemůžu.

LussyLussy
22.3.2009 v 19:30:08

Holky,co já zažila když jsem byla s tehdy 4 týdenní dcerou na dětském,to by bylo na román. Ale chování bohužel velmi podobné :-((. Pokud je nebaví dělat za desítku sestru,tak mají dělat tu uklízečku nebo prodavačku.

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist