Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Samy/i o sobě » Jste dochvilní?Jste dochvilní?
ludlinkaludlinka
16.8.2013 v 12:56:47

Jste dochvilní, nebo pro vás nehrají minuty, desetiminuty ba dokonce hodiny roli? My s manželem jsme oba dochvilní a hodně tím trpíme, protože se nám zdá, že spousta lidí čas a dochvilnost vůbec neřeší.
Poslední případ mě fakt vytočil, přijela jsem z dovolené a byla doma jen s dcerou, a domluvili jsme se švagrovou, že pojedeme s dětma na koupák,cca 15km koupaliště, domluvily jsme se na 10h, doma jsem neměla nic nakoupeno, tak jsem si říkala, že to spojíme s obědem, 10h já samože nachystaná, Terezka taky a hlavně natěšená, čtvrt, půl 11 a nic, tak volám, nedostupná, za chvílí sms že přijede v 11h, bylo z toho půl 12, mě brali všichni čerti, byla ve městě.
A moje sestra je to samé, té už jsme se naučili říkat, že když sraz je někde v 9h tak jí se řekne v 8h a stejně je tam o půl 9, to jen takový příklad.
Někdy mi přijde, že snad nejsme normální my.
Byla bych rády, kdyby napsali i ti, co mají s časem a dochvilností tento problém.

Stránky: [1] 2 3
ludlinkaludlinka
19.8.2013 v 15:37:06

Dnes mě mile potěšila taťkova přítelkyně, včera jsme se domluvily, že vezme dnes Terezku na pohár, domluva zněla na 13h, Tea se už nemohla dočkat, 12.50 už byla oblečená, obutá a s kabelkou připravena na chodbě, měla jsem trochu obavy,aby to nebylo jak se švagrovou, ale ne, 12.55 už zvonila, tak paráda, tak se mi to libi

MarinadaMarinada
19.8.2013 v 14:35:12

Já jsem taky dochvilná, bývám všude tak maximálně 5 minut předem (ale občas musím přidat hodně do kroku).
Když chodí někdo běžně včas a sem tam se to nepovede, tak mi to nevadí. Ale že by chodil někdo pořád pozdě, jak popisujete…tak to je na zabití, to si vůbec neumím představit.

JežečekJežeček
19.8.2013 v 12:59:59

Maximálně, co to jde! Když mi někdo řekne čas, ve který se máme sejít, nebo kde mám být, tak tam jsem vždy o něco dříve a vyjíždím vždy o půl hodiny dříve, abych nepřišla pozdě. Sama nedochvilnost nesnáším :-)
A přesný opak je moje rodina – mamča i budoucí bývalý. Vždy vše stihnou, ale vždy na poslední chvíli a to jsou pak moje nervy… *

zuzina
18.8.2013 v 11:06:36

patřím k těm co jsou na zastávce taky 10 minut dříve,strašně nerada totiž dobíhám :-)mám jednu kamarádku,které řeknu dobu srazu tak o půl hodiny dříve a jdu v klidu později,ještě se nestalo,aby ona čekala na mě.už je to zvyk.Nicméně můj problém je,že neumím říkat ne a tudíž si naplánuji třeba více akcí za sebou a nedochvilní mi potom zhatí můj harmonogram a já jsem ta,co se omlouvá :-( ale už pracuji na zlepšení :-)

…láska na celý život :-)

Anonym
17.8.2013 v 21:15:09

Já se snažím být dochvilná, ale od doby co mám děti se mi už párkrát vlivem okolních jevů podařilo přijít pozdě. Moje mamka je příšerně nedochvilná – když mi má pohlídat děti, tak nikdy včas nepřijede… Jednou jsem to i obrečela neb jsem měla jet na státnice – doma miminko a 4 letá dcera, manžel na služebce a babička nikde – měla jet s námi… Takže já stres ze státnic a ještě nervy, jestli dorazí aspoň v ucházející době. Fakt mě tenkrát naštvala, protože jí muselo být jasné, že budu na mrtvice. Navíc mě štve, že sama je nedochvilná, ale nedochvilnost u ostatních netoleruje… (asi něco jako Katky šéf). kšanda

katka2000katka2000
17.8.2013 v 20:59:41

Hrozně nedochvilný je můj šéf. Úplně to nesnáším. Vždycky se s někým domluví na nějaký čas a pak to vůbec neví. Prostě to neřeší. Všichni počkají. Pokaždý mu musím volat, že přijel ten a ten a čeká na něj. Řekne, že přijede za 20 minut a přijede třeba za hodinu a půl. Já tam pak ty lidi musím bavit .
Přitom sám nesnáší, když na někoho čeká a on přijede třeba o čtvrt hodiny později.

Jsem mu říkala, že na jeho měření času nepotřebuje hodinky za 30tis., ale stačily by mu za kilo od Vietnamců. Je to fakt vopruz.

zikminkazikminka
17.8.2013 v 20:46:15

tak na tohle musím říct, že jsme magor…. chodím všude včas… a nesnáším nedochvilnost! když sjem měla poslední brigádu… měla jsme sraz v 10 s paní provozní, kterou jsme nidky neviděla… byla jsme na místě v 9,45 a na dotaz zda tam dotyčná je mi bylo řečeno, že ne, což jsem chápala, sdělila, že jsem zde včas a že počkám…. čekala jsem do 10,15 a pak požádala zd aji mohou0 zavolat a upozornit, že tu jsem…. co kdyby zapomněla… v 10,30 mi řekla, že přijede za 20 min…. tak jsme naštvaně řekla, že čekám… koneckonců, práci jsem potřebovala… tak jsem musela…. v 11,15 jsme ji volala opět já a ona mi řekla, že za 10 min je tu, ta jsem ji sdělila, že v 12 hod už musím být jinde a tudíž nemohu déle čekat, že přijdu další den…. a nemusím asi říkat jak mě nas…. jsem blázen,a le na zastávce jsem vždycky o 10 min dřív :-)

nejkrásnější na světě je dětský smích!

lnorilnori
17.8.2013 v 14:23:35

Pravda je, že vlak ani bus nepočká, dneska jsem se o tom zase přesvědčila. Většinou přilítnu na nádraží, koupim lístek a akorát přijíždí vlak. Sranda je, když ten vlak má zpoždění a já čekám (zbytečně?) zpocená. Soused tohle má pořešený, ten když nestíhá, tak si pošle smsku na informace a ví, jestli má cenu běžet nebo to bude mít zpoždění.
Mám odměřeno, jak dlouho mi to z domu na vlak trvá pěšky pozvolna, běžmo, v zimě na bobu, teď na koloběžce a nejsem schopná vyjít včas – včas tak, abych mohla jít pomalu. Podobně mám ve městě odměřenej čas z mhd na vlak. On si někdo řekne, že se nezbláznim, tramvaj přece jede co pět minut. To je sice hezký, ale pokud nestihnu poslední tramvaj a naváže na to hodinový čekání na vlak, tak to se zbláznim klidně dvakrát, abych tu tramvaj doběhla. Otázka je, proč jsem nemohla včas přijít na tu předchozí :)

alena5alena5
17.8.2013 v 12:52:48

myslím si že jo,raději jsem někde o trochu dříve než pozdě,pravda s dětmi se to někdy trochu zvrtne,ale proto se snažím aby jsme byli nachystaní k odchodu o něco dřív.Na pozdní příjezdy byl expert extchán,ohlásil se na 10 a přijel třeba ve dvě,podobně je na tom moje tchýně,příjdu za chvíli znamená za 5 minut,ale i za 2 hodiny a člověk čeká,místo toho aby mohl někam jít,ale už ji pomalu učím že buď řekne reálný čas,nebo ať se pak nediví že už jsme pryč.Nečekaně a neohlášeně chodí moje máti a pak je naštvaná když příjde nevhod

radka2
17.8.2013 v 10:05:54

mankaš, tak když dojedou nečekaně, tak se nehoň, nic nepřipravuj, nabídni jen kafe nebo čaj:-)třeba pak budou hlásit předem.
mě to dřív tchýně párkrát udělala taky, o to hůř, že má (dodnes) klíče od baráku. ani nezazvonila, rovnou vešla. tak jsem jí jednou řekla – nemám teď čas, měla jsem v plánu žehlit, takže chodíš sem jak domů, tak se i sama obsluž. už nechodí bez ohlášení, už chodí “jen“ pozdě.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist