Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Noční počůrávání v 7mi letechNoční počůrávání v 7mi letech
Anonym
15.3.2013 v 22:50:34

Dobrý den. Předem se omlouvám za anonym, ale snad pochopíte… Není to proto, že bych se já osobně styděla, ale lidi jsou různí a internet zas tak veliký není :-). Máme problém s dcerou – v červnu jí bude 7 let a pořád se nám nedaří zvládat noční počůrávání. Lépe řečeno – jsme stále jak na houpačce. Jsou období, kdy nehody nejsou vůbec (teď se nepočůrala cca 3 měsíce a zrovna teď se počůrala 3x za sebou). Absolvovali jsme všechna vyšetření – dcera je zdravá, kapacitu močového měchýře má dostatečnou, nijak zvlášť není psychicky zatížená… Léky nám nedoporučují – prý u takto malých dětí nemají takový úspěch (doporučují je až kolem 8 roku a já musím říct, že jsem i ráda, že ji nechtějí zbytečně cpát hormony). Jenže mě to opravdu trápí. Blíží se období táborů… Dcera by i na nějaký tábor chtěla, ale já mám strach co by to udělalo s její dětskou dušičkou, kdyby se jí nehoda stala a děti se jí vysmály… Doma to nijak neřešíme – ví, že musí dodržovat režim – většinou je na ni v tomto spolehnutí, musíme ji tedy dávat na záchod každý večer dvě hodiny po usnutí, pokud se stane nehoda, tak se ji snažím povzbudit – teď jsem jí třeba říkala, že je pravděpodobně přistydlá (většinou má tyto potíže jako předvoj rýmy…) a že už je to na dobré cestě, že sama ví, že už se teď nepočůrala od Vánoc, takže úspěchy se dostavují… Takže myslím, že ji to tolik netrápí jako mně. Řešili byste to s nějakým jiným doktorem? Šli byste do těch léků? Neexistují nějaké alternativní metody? Předem moc děkuji za odpovědi.

Stránky: [1] 2
Anonym
18.3.2013 v 11:06:30

Tak já mám letité zkušenosti z nefrologie i urologie.Dcera odmala se při spaní počůravala,ale i přes den chodila docela často,i když to tedy od cca 2 let stíhala na nočník.Ve 3 letech jsem si prosadila u lékařky že tohle opravdu není běžné,tak po 2-denním měření množství příjmu a výdeje tekutin a hlavně frekkvenci a malému objemu, nás tedy poslala na urologii-tamní lékař byl hrozně fajn,vše kolem nás konzultoval s dětskou urologii která pro nás byla v jiném kraji,a od 3,5 let brala léky,které se běžně dávali až od cca 5 let,aby se posílil močový měchýř.Měla různé vyšetření během let,ale nikdy se na nic nepřišlo,jen to byl prostě nezralý močový systém.Po prvním kontrole na dětské urologii v tom Olomouci nás pak poslali ať chodíme na dětskou nefrologii kde jsme nakonec byli až do 9 let.Ale díky těm lékům skoro okamžitě se velice snížilo množství nočních nehod a postupně se snižovala frekvence návštěv wc a zvyšovalo se množství a během půlroku byl skoro bez nehod.Takže za mě já byla za léky ráda,protože to byla úleva nejen pro mě,ale hlavně pro ni.

Anonym
18.3.2013 v 9:29:46

Lien děkuju. Zkusím na něco kouknout. Mankaš – na mandlích jsme byli – “pomohlo“ to na chvliku (v uvozovkách proto, že to máme jak na houpačce pořád).

MANKAš
18.3.2013 v 8:54:49

Moje malá bude mít sice čtyři, ale také se nám počůrává…vzhledem k tomu, že vyšětření cukru dopadlo dobře, tak jenom dodržujeme pravidla, prostě ji budím a chodím dávat vyčůrat, to je podle mě i řešení u vás. Pít dvě hodiny před spaním minimálně, nejlépe třeba od šesti hodin nepít(jde spát v osm) a pak po dvou hodinách ji probudím a jdeme na wc, jedině takhle se nám nepočůrá. Když vím že hodně pila, tak musím jít ještě v noci. Měla jsem známou, malá se jí přestala počůrávat po vytržení nosních mandlí v osmi letech, ale nepamatuji si tu spojitost s tím.

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

LienLien
18.3.2013 v 8:24:41

Osobní zkušenost mám jen s homeopatií, s dr. Jonášem, s psychologem, s rodinnými konstelacemi, s kyvadelm, automatickým písmem, astrologem, kartářkou, pomocí Matky Meery a regresní terapií. Takže třeba kineziologii nebo eft ti popsat nemůžu nijak víc, než lze najít na internetu.
Osobně bych tento problém řešila s homeopatkou, nebo pokud chceš znát proč, tak na nějakých konstelacích, tam bych ale řekla, že jen budeš vědět proč, což nemusí (ale může) úplně problém vyřešit. Rozhodně bych vynechala klasickéh psychologa, psychiatra a asi ani u astrologa apod. bych nějakou pomoc nehledala.

Anonym
17.3.2013 v 10:07:31

Ještě pro anonym. My jsme sluníčka a mráčky dostali – vyplňovali jsme to týden. U dcery to mělo úplně opačný efekt – ačkoliv jsme na nefrologii byly v době kdy se počůrávala jednou , max. dvakrát za týden, po zapisování to bylo denně a někdy i dvakrát. Tentýž efekt měla i návštěva nefrologie – lítala po troškách čůrat i přes den (což normálně nedělá). Takže z toho je taky patrné, že je to spíš problém v psychice. Bože jak já bych jí ráda pomohla:-(

Anonym
17.3.2013 v 10:04:10

JanaK, jenže dcera se v noci nevzbudí, když se počůrá, takže je dost pravděpodobné, že by se nějaké dítě vzbudilo dřív jak ona, a… Já fakt nevím, jak by ty děti reagovaly. S “kalhotkami“ jsme absolvovávali dovolené, teď už taky beru jen chránič, ale jak jsem psala – na dovolené se nám počůrala jednou, jinak nikdy.

JanaKJanaK
16.3.2013 v 23:31:42

Anonymní, já s enurézou bojuju u obou dětí, na vyšetření jsme byli a nikde nic nenašli. Od jiných doktorů vím, že nemají dozrálou CNS, a tak to ani nějak moc neřeším, když jdu spát, tak vzbudím a snažím se kontrolovat pitný režim.
Ze začátku to opravdu bylo krušný, stačil necelý rok u mladšího a pár let u starší a jsme téměř bez nehod, většinou když jsou nemocní.
Proč ale píšu, i s těmito problémy dcera jezdila jak na školku v přírodě, tak i na tábory, vždy problémy popíšu a dodám i jak to řešíme doma, když byla malá, tak jsem jí sehnala takový “kalhotky“, který při nehodě jednoduše vyhodila do koše. Teď jí s sebou dávám chránič matrace a musím zaťukat, všechny tábory zvládla v pohodě

Anonym
16.3.2013 v 23:19:53

Ještě dodatek – noční pomočování, to prý je pláč těch, co nemohou, nebo neumí plakat za plného vědomí, tak si to pak řeší v noci, ve spánku.
Toto jsem se snažila mít taky na paměti.
Netrestání jsem tu nezmiňovala, to beru jako samozřejmost.

Anonym
16.3.2013 v 23:16:17

Asi k tomu mám co říct.
Ale v zájmu mé dcery reaguji anonymně – tady to zůstane viset a kdoví kdo se tu bude jednou šťárat, tak ať ji zbytečně nestigmatizuju.
Malá se narodila předčasně, s naučením na nočník to bylo všelijaké, dlouho měla plíny na noc.
Pak jsme to vychytaly.
No a pak stačila pro ni traumatizující návštěva jednoho městského podzemí jednou na dovolené. To už jí bylo pět let pryč. Tak jsme vyrazily na nefrologii.
Lékaři konstatovali, že má “citlivější“ neurosystém, nedostatečně fungující močový měchýř.
Předepsali jí Ditropan, který užívala dlouho, v řádu měsíců až let.
Zároveň jsme nasadily vhodný pitný režim (no, s tím jsme u ní bojovali odmalinka). Nemusela jsem ale dcerce vyplňovat takový ten sluníčkový / mračný graf. Jen jednou jsme měřili a psali množství přijaté a vyloučené tekutiny – tam se naplno projevilo, že dcerka málo pije – od malinka s tím byl problém.
Když se potvrdil kladný účinek léku, začali lékaři pomalu snižovat dávky. Zcela je vysadila pár měsíců před osmými narozeninami.
Občas má noční příhodu – zpravidla to je, když pije víc večer, před spaním je rušnější atmosféra – naposledy po Silvestrovské noci.
Jsme ještě zvané na nefrologii na kontrolu, cca jednou za půl roku. Počítám, že to ještě nějakou dobu bude pokračovat.
S tím pitím je to teď už lepší – asi už nemá takový strach z těch nočních “příhod“.
Noční buzení na záchod v kritických dobách pomohlo k tomu, že ráno byla suchá, ale k vyléčení problému vůbec.
No, teď už se budí sama.

LussyLussy
16.3.2013 v 20:31:48

Nejdřív jsem si říkala, že nemám jak reagovat, ale k poslednímu příspěvku – chodím s dětmi k homeopatce, dceři bude 5 let.
S čůráním přes den to měla jak píšeš – odmítala naprosto nočník a v 27 měsících mi oznámila, že je velká holka, že chce kalhotky a bylo to. Nehoda se jí stala párkrát, když byla hodně zabraná do hry, jinak nikdy.
Během 2 měsíců měla i suchou plínku na noc a tak začala spát bez ní. jednou za čas se v noci počůra,ale fakt tak po cca 2 měsících, většinou když se hodně večer napila a byla hodně unavená a odpadla.
Před cca rokem se začalo stávat, že se v noci vzbudila a místo toho aby si došla na záchod, nebo nás zavolala že chce čůrat,tak se prostě probudila, strašně křičela, vypadalo to jako noční můra, nevěděla o sobě, chvíli trvalo, než jsme zjistili, že jí prostě musíme popadnout, odnést na záchod, vyčůrá se, ještě pobrekává a jakmile jí dáme do postele, usne jako dřevo a ráno si nic nepamatuje.
V té době jsme už k homeopatce chodili, takže jsem jí to jen řekla a mimo jiné problémy jsme začli řešit i toto.
Několik měsíců je “klid“. takže se někdy vzbudí a pláče, ale nejsou to pro nás infarktové stavy, že by 15 minut řvala, jako by ji vraždili, odvedeme jí na záchod a je klid.
Přitom jí večer napít nedávám, vyčůrat se jde před spaním.
A je to jako u vás-většinou se probudí za 1-2 hodiny po usnutí. Nikdy se to nestalo později.
Je to opravdu nějaký vnitřní problém, který se takto dere ven.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist