Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Jak na kouření u 16letého syna, tablet závislost !!Jak na kouření u 16letého syna, tablet závislost !!
bamiskabamiska
4.1.2013 v 7:42:04

Tak se nám problém znovu objevil…kouření jsem tu už psala…jenže jsem samozřejmě nabyla dojmu a chtěla věřit, že se na to vykašlal. Teď jsme díky tomu, že máme hodně bund na návštěvě když jsme je dávali na sebe objevili opět celou krabičku cigaret u kluka….(to jen že neprohledávám, udržuji se v optimističtější představě :D ).

No výsledek je, že manžel klukovi sebral kapesné s tím, že on nepřeslat aby on začal…. což mladej věděl co ho čeká….

No a já si říkám jak z toho ven??…..chápu, že doržet to co se nastavilo a čím bylo pohrozeno je potřeba ….ale také mi je jasné že tahle cesta není k tomu aby nekouřil….

Co si budeme povídat opičí matka argumentů a “pochopení“ jsem našla dost, ale né souhlas(nevím jak to napsat prostě ho svým způsobem chápu?)….i jsme měli vzrušenější debatu s manželem….

Další problém nastal když k vánocům dostali od ex tablet. Nadšení což chápu….věděli od začátku že na tom nebudou stále, přes svátky jsme je nechali at se nabaží…no a jejich představa je odlišná od té mé…chtěli by na něm být pořád, sedí u tv a v mezičase si odpisují jinam…včera v půl jedenácté jsem odchytla Vaška mu to tam svítilo si tabletil v posteli….takže jsem říkala že se nastaví pravidla, oni hudraj, že to je jejich zábava, já bych z něj nejradši udělala žabičky na rybníku je tenký dobře by to skákalo….

Pc doma odměřujem chodí na hodinu podle ostatních věcí atd někdy dvě ale to je vyjímka a víkendovka…..a díky tabletu jsou tam pořád….no vidím Vašíka kamarády jsou tam pořád a do noci….

Tak mi nastavte zrcadlo, poradte jak by jste postupovali vy, jak to vidíte…??

Stránky: [1] 2 3 4
PeťkaPeťka
8.1.2013 v 19:55:06

Bamisko, můj názor znáš. :-)
Ale ještě ti sem napíšu…

Osobně mi moc vadí, že marketing je cíleně zaměřený na mladé lidi! Protože každý výrobce ví, že když mladý, řekněme v té době nerozumný náctiletý začne a vypěstuje si závislot, má výrobce vystaráno na řadu let. Dospělák v produktivním věku, pokud je doposud nekuřák, málokdy začne.

V každém druhém filmu je herec s cigaretou, krabičky jsou záměrně vyvedeny v “moderním“ obalu, přesně pro mladé.

Společnost by měla dětem ukazovat, že normální je nekouřit a ne naopak. I když se i tohle myslím za poslední roky hodně zlepšilo.

slepenina
8.1.2013 v 17:17:14

Bamisko, to je vše velmi těžké a sama jsem kuřák a možná právě spíš, že jsem byla za to trestaná od matky a pak učňák. Nesjtarší mě kouří a nepřestane, druhá kouřila a pak jak čekala dítě tak přestala a znova po ukončení kojení začala a pak z finynčních důvodů přestala a je šťastná a syn nekouří vůbec a snad to ani nezkoušel. Nevím jak na to, víš je asi pod tlakem spolužáků a jen asi říkají jsi srab atd., jedině pokud má dívku co nekouří tak ta by mu mohla říct, že smrdí cigaretami a je to pro ní nepříjemné. Myslím si, promluvit s ním a řešit to určitě ale v klidu a ještě nyní než si na to moc zvykne. URčitě zákazy nepomůžu spíš ho to může ještě víc zatrdit.

Králíček4Králíček4
7.1.2013 v 13:08:54

Bamisko,nevím nevím zda s kouřením nějak pochodíš,mladej by měl sám chtít pochopit jaká je to kravina.Já kdysi kouřila a těžce se to odnaučovala,ale kdo by odolal prskání dětí a manžela.No neříkám,že by to děti nezkusili,ale myslela jsme,že přešla puberta a mám děti nekuřáky,mimo jiné syn hrával i fotbal.No a nyní jako dospělej mě začal asi před třemi roky kouřit.Jasně chytneš-li dítě,zkoušíš domluvu,možná i pár facek,ale u dospělého kdy si myslím,že má rozum mi došli argmenty.Takže až dojdeš na fígl jak ho přesvědčit,že dělá blbost,tak se ti hluboce pokloním,mě se to nepodařilo.

PadméPadmé
6.1.2013 v 14:08:26

Ahoj Bami, tak já zase – jako obvykle – s křížkem po funuse… teprve teď jsem si všimla Tvého dotazu…

Co se týče “zákazu kouření“, jsem si jistá, že to nezabere.

V tomto ohledu máš podle mého názoru jen jedinou možnost:
vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat.
Vysvětlovat všechno “po lopatě“ – že si na to tělo zvykne a spadne do toho, pak bude kouřit, i když už nebude chtít
- že bude “smrdět“ na hony daleko
- že je v růstu a ve vývoji a tudíž si ubližuje dvakrát tolik než co si způsobí dospělý jedinec
- časem si může podlomit zdraví a ohrozit svůj život
- finanční hledisko
- nikde (ve škole, v práci) se už dnes nekouří (nesmí se to)

A počítač? Holka zlatá, v tomto ohledu jsem u nás doma “shořela jak papír“. Snažila jsem se to nějak “korigovat“ a nezadařilo se. U manžela je to částečně dáno prací / programování/ technická podpora/ nicméně taky dokáže viset na netu “jen tak“/ stejně tak jako hrát hry
a u syna (zatím) vím, kdy je u počítače a co tam dělá, ale nedělám si žádné iluze o tom, jak to bude do budoucna….

U těch dětí je to jakási “norma“ (komunikuje se spolužáky, dělá domácí úkoly, hledá si tam věci do školy, sleduje hudbu a filmy, no a samozřejmě hraje hry).
Tuším, že to my, jako maminky, nemůžeme změnit…

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

zuzina
6.1.2013 v 12:17:52

Ahoj Bamisko,nečetla jsem úplně vše,jen jsem přeletěla.Co se týče kouření,nemá smysl dávat striktní zákazy,nedávat kapesné/teď nevím jestli jste kapesné úplně stopnuli nebo snížili/ nechat si slíbit,že fakt ,ale fakt nebude kouřit.je to celospolečenský problém tak jako marjánka nebo alkohol.Docílíš tím jen to,že ti bude lhát rafinovaněji a důvěra bude v tahu..Na tvém místě bych si sním promluvila,řekla mu svůj názor,ale to konečné rozhodnutí je stejně na něm ať už bude kouřit ,,legálně“,tajně nebo vůbec.Nevím jak velké kapesné má,ale podle výše bych ho upravila/pokud je dost vysoké na cigára i na kino i třeba na parádu nebo třeba telefon/,nebo upravila ty ostaní věci/oblečení,kredit,zábava/aby věděl,že kouřit,pít a ty ostatní věci může mít až si na to vydělá.Do té doby ho živíš ty.Až si to bude hradit ze svých peněz,třeba mu docvakne,že je lepší jít si koupit značkovou mikinu než ty peníze vyhodit za cigára..
Co se týče pc nevím..Švagrová si mi stěžovala,že synovec/10 let/bez pc ani ránu sotva dojde ze školy,ale na vánoce mu koupila tablet.Takže už je na hrách přilepený nonstop.
Já dceru nějak moc striktně neomezuju,ale ona tráví víc času na trénincích než na pc,a já taky nejsem zářný příklad trávení času jedné hodiny denně :-)a je fakt,že pokud se já dívám na televizi a měla bych jí říkat,pojď se se mnou dívat,tak v tom moc velký rozdíl nevidím.Když jí řeknu jdeme si zahrát karty,tak FB vypíná a je ráda :-) ale je fakt,že jí není 16,to na tom asi budeme stejně…pa Zuzina

…láska na celý život :-)

Anonym
5.1.2013 v 20:42:13

Hanzlici, však já vím – jsem holka z vesnice:-). Kšanda

HanzliciHanzlici
5.1.2013 v 20:23:10

Kšando, v reálu tyhle činnosti zabírají podstatně víc času! :-)

Anonym
5.1.2013 v 19:50:12

Radko, možná je farma dobrá hra – já považuji tyto hry za žrouty času – moje mamka na tom taky ulítává a vždy jí říkám, že kdyby to dělala v reálu, tak jí to zabere stejně času, ale ušetří čas, který musí vjenovat nákupu neb by si vše vypěstovala a odchovala:-). Jen si myslím, že v 6ti letech by děti měly dělat něco jiného – nebráním ji, aby na PC na chviličku šla… ale u nás je to spíš v rukou babičky neb ta je na PC celkově ulítlá, takže malá hraje spíše u nich. I o farmu se jí stará mamka pokud zrovna nemůže nebo zaseje něco co se musí sklidit brzo… Kšanda

HanzliciHanzlici
5.1.2013 v 10:29:23

Jo a ještě dodám, když na to mamka přišla, že kouřim (po 3 letech), prostě to udělala tak, že kupovala cigára pro sebe i pro mě. S tím, že jsem měla jasný příděl a když jsem ho překročila, můj problém. Je fakt, že tohle fungovalo, příděl jsem nepřekračovala, byla jsem ráda, že to mám zadáčo a legálně :-)

HanzliciHanzlici
5.1.2013 v 10:27:08

Bami, s tim kouřením to je těžký. Osobně nevěřím tomu, že přestane, určitě ne v dohledné době. Není ve věku, kdy by se mohl nechat motivovat zdravotní stránkou nebo finanční. Prostě “mezi svými“ je za toho, kdo kouří (tedy cool, in atd.), když najednou přestane, bude to “divné“. Budou se ho vyptávat, nabízet, on se bude cítit jakoby slaboch (ale ne slaboch, jen nevím jak to přesně napsat.
Prostě beru to podle sebe a podle lidí, kteří v tom věku byli kolem mě. Začala jsem kouřit ve 14 a nějaký přestání, to absolutně neexistovalo, ani jako myšlenka natož to realizovat (ani nikdo jinej v tom věku kdo začal tak v tom věku ani nepřestal). Přestávat kouřit jsem začala až dlouho po škole a nikdy se mi to nepovedlo, až s prvním těhu. Na to člověk musí v hlavě vyzrát a umět se namotivovat, což je v určitym věku sakra obtíž. A když mu odříznete kapesné, poradí si jinak (bude kouřit davajky). Já nedostávala kapesný snad nikdy a kouřila jsem jak fabrika, už si ani nepamatuju, kde jsem na to brala. Samozřejmě bych ti moc přála, aby byl tvůj syn tou výjimkou, která půjde příkladem, ale než se tak stane, obrň se trpělivostí a optimismem, jak píšeš :-) Hodně štěstí!!

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist