Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » Prase na porážcePrase na porážce
LussyLussy
20.4.2010 v 19:00:10

Holky,

dnes jsem byla po 2 letech u neurologa. Už od puberty mám velké problémy se zády a tento doktor mi jako jediný uměl pomoc. Je takový dost přímočarý a rázný, ale mě to celkem vyhovuje.

Přišla jsem tam s tím, že mi nic prakticky není, jen že mám chodit každý rok na kontrolu a že to nějak uteklo a byla jsem tam před 2 lety. A že mi stejně jako vždy řekne, že mámo ochablé svalstvo a nadváhu. Tak mě tak sjel pohledem a říká: No, ani se nemusíte svlékat a vidím, že opravdu máte ochablé veškeré svalstvo a nějaké to kilo nahoře máte. I když koukám, že před 2 lety jste měla o 6 víc než teď. Tak na to jsem mu odvětila, že před těma 2 lety jsem byla ve 20.tt :-).

No, nebudu to protahovat. Fakt jsem si připadala jak prase na porážce, když jsem se před ním svlíkla a on se mírně zděsil. Pak mě napravil, jak nikdy. Řekl, že to ve mě křupe jak ve starých pendlovkách a rozhodně si nemůžu dovolit, abych ve 30 letech byla v takovém stavu jakém jsem. Takže žádné cvičení párkrát za týden, ale 4x denně 10 minut. Snažila jsem se ho ukecat, ale vysvětlil mi, že jestli mám jedno dítě, tak to se rovná žádné dítě, tudíž mám moře času a prostě cvičit budu :-))). Tak jsem mu to odkývala, protože má koneckonců pravdu.

Nejdřív jsem přemýšlela, kdy to jako budu provádět, ale pak jsem si uvědomila, že když jsem se dozvěděla, že kvůli alergii malé budu muset začít uklízet jak cvok, tak jsem si taky nemuměla představit, kdy to jako budu dělat a nakonec to jde nějak samo. Takže budu cvičit ráno, pak až malá usne po o a až usne večer. 4x to fakt nezvládnu. A začnu chodit do fitka kam chodím s malou na dětské cvičení na zdravotní cvičení na míčích. Je to jednou týdně večer.

Takže jestli se tu teď pár dní budu míň vyskytovat, tak věřte, že cvičím :-). A držte mi , prosím, palce, ať za 4 měsíce na kontrole jsem štíhlejší a svalnatější. A pochválená.

Stránky: [1] 2 3
PetraPetra
14.2.2012 v 8:32:51

Lussy, teda klobouk dolů, taková vytrvalost se málo vidí. Evidentně máš hodně silnou motivaci a ještě větší vůli. Fakt smekám!
A taky moc nechápu, jak to všechno zvládáš.

…neustrnout ;-)

LussyLussy
14.2.2012 v 8:28:35

Děkuju moc, holky.

Těší mě to o to víc, že dnes jde můj táta na operaci s páteří.
Poprvé byl, když mu bylo 35 let, pak byl asi 10 let v invalidním důchodu a teď přesně po 25 letech jde znovu.
Tak to je pro mě velká motivace. Mámě je 59 a už několik let jí do operace taky tlačí.
Takže můj cíl:nedopadnout jako rodiče.

PeťkaPeťka
13.2.2012 v 21:51:13

Lussy, to se moc hezky čte! Jsi šikulka.
Držím palce, jen tak dál.

PadméPadmé
13.2.2012 v 21:22:05

Lussy, to je neuvěřitelné… ten čas… jak letí…
Díky za zprávičku, jsi hodná, že jsi napsala a dala vědět. A zasloužíš si veeelkou pochvalu, jsi děvče šikovný :-).
Jen tak dál!

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

LienLien
13.2.2012 v 16:42:51

pěkná práce, tak by to mělo vypadat :-), blahopřeju

LussyLussy
13.2.2012 v 16:38:28

Zase je rok pryč, fuj to to letí :-)
A tak se s Vámi musím podělil o zážitek z dnešní kontroly u neurologa.

Jak jsem psala před rokem, nebyla jsem na tom vůbec dobře. Celý rok jsem opravdu poctivě doma cvičila, každý týden chodím na Pilates, našla jsem super fyzioterapeutku, ke které každý měsíc na hodinu chodím, aby mě zkontrolovala, eventuelně odblokovala a uvolnila.
Už když jsem byla u neurologa vloni na podzim tak mě pochválil, že jsem na dobré cestě, že jsem něco zhubla a dnes byla další kontrola.

Už při příchodu mi řekl, že vidí, že váhu si držím, pak mě zvážil a zjistlili jsme, že jsem od minule zhubla ješt 3 kg a že vážím 72 kg! To jsem měla naposledy asi v osmnácti :-). Než jsem poprvé otěhotněla, tak jsem vážila 79.
Byl celkově spokojený, mám samozřejmě pokračovat a vytrvat. Což je jasný, záda bolí jak nosím hodně malého, který má 11 kilo, pořád s ním vojtím, takže zátěž tam je. Ale důležitý je, že ta bolest se dá vydržet bez prášků, mastí, jen to stačí rozhýbat nebo si vezmu bederní pás anebo si to nahřeju.
Když jsem odcházela, slyšela jsem, jak říká sestře: Takhle by to mělo vypadat!
Byla jsem fakt ráda, když to porovnám se stavem před 2 lety, tak to je nebe a dudy. Ale nesmím usnout na vavřínech :-)

PadméPadmé
22.4.2011 v 16:45:56

Lussy, držím Ti palečky, aby se Ti to cvičením všechno srovnalo. Když budeš vytrvalá a poctivá (ve cvičení), určitě se to zlepší a bolesti ustanou.
S malým miminkem to budeš mít trošku komplikovanější s časem, ale věřím, že si poradíš a nějak si to zařídíš. V Tvém případě (stejně tak jako v mém) je to nutnost a věř, že může být hůř – tak si to nenech utéct a podchyť to hned teď.
Přeji Ti hodně trpělivosti a hlavně – bezbolestný pohyb.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

LienLien
19.4.2011 v 15:03:20

Lussy, to je pěkné :-)
No je pravda co doktor říká, když se nebude člověk snažit sám, nikdo jiný mu nepomůže, tak ti přeju dost času a pevnou vůli.

ZavaZava
19.4.2011 v 14:24:34

Lussy, nejsem na tom až tak (asi to bude tím, že jsem nemusela v těhu ležet), ale jsem na tom podobně. Před týdnem mi napravil dr. nějaký bloklý obratel a dnes jsem se byla objednat na “procedury“. Naštěstí to mám za rohem práce. No a furt jsem neměla čas chodit cvičit, tak hned dnes si ho holt udělám. Máme v Orlu “cvičení na záda“, je tam sice furt narváno, ale na mě si prostě místo udělají!
Cvičí to pán, který měl jít na operaci s páteří a tak moc se mu nechtělo, že cvičil denně 2x hodinu a spravil si to. Takže já osobně cvičení věřím.
Držím pěsti, aby ti to časově vyšlo a nějak to s manželem dokážete skloubit. Děti tě sice potřebují, ale hlavně pohyblivou!

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

LussyLussy
19.4.2011 v 13:56:22

Tak koukám, že rok se s rokem sešel, to to letí…

Dnes jsem byla opět u neurologa a kam se hrabe loňská návštěva. Vloni jsem na konci dubna otěhotněla, v květnu přestala chodit na pilates a celý těhotenství stálo zdravotně za prd, takže o cvičení nemohla být ani řeč. Pak jsem tam byla na kontrole někdy v říjnu, ale to mě jen lehce napravil a řekl, ať přijdu na jaře.
Takže dneska byl ze mně úplně hotovej, já se totiž od porodu nemůžu pořádně hýbat, těm mým zádům 2 měsíční ležení prostě neprospělo a mě bolí všechno, kolikrát je to taková bolest, že někam zalezu a brečím. Prášky proti bolesti nezabírají, takže je ani neberu. Napravil mi krční páteř, bederní, i ramena a kyčle.
Verdikt je ještě lepší než vloni – když budu 4 x denně 15 minut cvičit (a před tím se budu vždy 15 minut rozcvičovat), pak se do 3-6 měsíců dám natolik dohromady, že mě záda přestanou bolet. Zase chodím na pilates, tak v tom mám pokračovat a ještě chce, abych chodila 3 měsíce na rehabilitace.
Do toho cvičím Vojtovku s oběma dětma, takže zase musím vymyslet bojový plán, jak to doma všechno odcvičit a hlavně jak časově stihnout ty rehabilitace. Manžel asi bude muset být vždycky dopoledne doma s dětma, jiný hlídání nemáme.

Na kontrolu mám jít za 3 měsíce, tak snad neotěhotním a dám se KONEČNĚ dokupy :-)

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist