Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Už bychom se potřebovali vyspat :-(Už bychom se potřebovali vyspat :-(
Anonym
12.4.2010 v 13:17:45

Holky pomoc,
ten náš holomek dvouletý ne a ne pořádně v noci spát. Budí se tak 2 – 4 x za noc a vyžaduje flašku s mlékem. Jestli některá z vás zná nějakou účinnou metodu, jak se tohoto zlozvyku zbavit, budu vděčná za každý příspěvek. Už jsme s manželem utahaní a i dcerku to v noci ruší, i když ona se nikdy úplně nevzbudí. Přitom už nám občas i celou noc prospal, hlavně když přešel z malé postýlky do velké, ale po nějaké době se začal znovu budit, vyjímečně se vzbudí jen jednou.

Vyzkoušeli jsme:

  [i][b]Změna postele z malé na velkou[/b][/i] – mysleli jsme že se to konečně podařilo, ale neradovali jsme se dlouho.

  [b][i]Pořádně před nocí nafutrovat[/i][/b] – změna absolutně žádná.

  [b][i]Výměna mléka za čaj[/i][/b] – žádná změna

  [b][i]Snížení dávky mléka[/i][/b] – častější buzení

  [i][b]Nechat ho plakat[/b][/i] – vzhledem k tomu, že spí s dcerkou v pokojíku, tak je to trochu komplikované, navíc on z postele vyleze, takže tato metoda je prakticky nemožná.

  [i][b]Vzít si ho k sobě do postele[/b][/i] – tak to je vzájemná sebevražda :-D, to je okamžitě po spaní, začne po nás lézt a zpívat a chce si číst. U sebe v posteli mě nechce, pláče, že mám odejít. Když se mu nepodaří mě vypudit, vzbudí mě a dožaduje se mléka – [b]ukrutným řevem.[/b]

vicikovka

Stránky: [1] 2 3 4
Anonym
25.4.2010 v 13:43:22

Holky zlaté, tak dneska za sebou máme zas další krušnou noc, ale asi na Maríska něco leze – ani nevím, kolikrát byl v noci vzhůru, přišlo mi, že pořád :-(.

já nevím jak jsme to dokázali. Prostě to mlíčko v noci chtěl, nedostal a míto něj dostal neslazený čaj a ze dne na den se přestal v noci budit. Takže buď pochopil, že prostě mlíko v noci nebude a nebo prostě začal lépe spát sám od sebe :-D. Ať tak nebo tak, jsme rádi, že se to alespoň snížilo na 1 buzení.

Zavo, vůbec se mě nic nedotklo :-), jsem ráda, že jste mě vyburcovali k činu. I když jsem věděla, že to není normální, aby se tak často budil, byla to naše vlastní pohodlnost – i když nebyla ani nám samotným k užitku. vicikovka

ZavaZava
23.4.2010 v 21:23:14

Uff, jsem moc ráda, že se tě naše “rady“ nedotkly. Přiznám se, že jsem svůj názor psala se sevřením.. Jenže jsem prostě měla pocit, že by zrovna takhle to bylo nejlepší. Přeju klidné spaní vám všem. A zase brzo napiš.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

JovankaJovanka
23.4.2010 v 16:30:26

Vici, to jsem ráda, že je to u Vás lepší, nachlazení doufám brzy přejde!
A jak se Vám to tedy nakonec podařilo?
To večerní několikeré ukládání už není tak hrozné, u nás to taky kolikrát máme – někdy i u skoro dvanáctileté slečny :-)

MatildaMatilda
23.4.2010 v 15:37:07

Vici, ráda čtu, že je vše na dobré cestě. Víš, Mariánek si ještě bude procházet mnoha různými obdobími, to zlobení před usnutím k tomu taky patří. Dělaly to obě mé děti a Vladoš to bude dělat taky, zatím ještě ale spí v postýlce, tím to máme ulehčené. Ale holky měly svou postel od dvou let a taky nastaly horké chvilky, kdy se pravidelné usínání s pohádkou a pomazlením protáhlo třeba na hodinu a půl, či na dvě hoďky, ale to jsou prostě jen zkoušky, které, pokud nepolevíme a budeme stát za svým, zase odejdou tak jak přišly.
Nezbývá než dál držet palečky, abys byla vyspanější a aby to nebylo za cenu Mariánkova zbytečného stresu, tak přeji další a další úspěchy:-)

vicikovka
23.4.2010 v 15:06:11

Tak jsem tu s popisem našeho nočního buzení.

Když už se konečně začala situace pro nás vyvíjet slibně, dostal Mariánek teplotu, kašel a rýmu. Takže zas se začal budit 2-3x, ale naštěstí jen pár dní. V noci už dostával jen neslazený čaj, kterýmu zřejmě moc nešmakuje a tak se buzení v noci zatím ustálilo na 1 vzbuzení. Zato prozměnu začal zlobit s usínáním, vyleze třeba i 3x a jakoby nic se s úsměvem vrátí do obýváku, ale to není taková katastrofa. Takže vyhlídky máme dobré. díky vám všem za podporu i rady a dodání odvahy.

Anonym
13.4.2010 v 13:42:43

Holky zlaté, člověk tu podporu prostě potřebuje, asi bych se rozhoupávala déle, stejně bychom to řešili. Vím, že je to takové maličké trápení, oproti tomu, co tu některé z vás prožívají.

Obrovské díky vám všem – budu postupně připisovat, jak zvládáme další noční směny :-).

Koukám, že zas nejsem přihlášená – vicikovka

ZavaZava
13.4.2010 v 13:30:18

Tak sláva, první krůček nakročen! Příště už nepřilehneš, ale jen chytíš za ručičku a neusneš u něj. Nebude to dlouho trvat a bude spinkat spokojeně celou noc. A vy taky.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

bamiskabamiska
13.4.2010 v 11:51:44

vici tak já bych řekla že se to pomalu zlepšilo, tak držím palečky jen tak dál, já co si pamatuju tak kamarádky holka lábala čaj hodně v noci, dávala ji tam čím dál meněí množství a ono se to také odbouralo….to jen k pití….možná když odbouráte pití bude spát celou noc…je fajn že jsi neustoupila a moc ti všichni držíme palce, vyhráno není, ale nakročeno správným směrem ano….klidně ho vod do postele 10 za noc, on jak zjistí, že neustoupíš tak máš vyhráno, to víš oni přesně ti lupínci věí jak zahrát na naše srdíčko, neboj známe to všechny…..já si prvníh tak naučila měl kýlu tak jsem se bála ho nechat plakat protože jsem mu to musela pořád tlačit zpátky, že jsem si ho zvykla uspávat, na rude, třást polštářkem či jezdit s kočárkem, ono je to rozkošné když je malej ale s kilama se pronese, a jak člověk změnil tempo oči otevřel a bylo po spaní no co ti budu povídat, nejradši bych ho hodila do kouta :-))))) no odoperovali ho v roku a začalo odnaučování, protože jsem na tom byla podobně….já teda zvolila drastickou formu breku, dva dne on brečel v postýlce a já za dveřma…třetí den byl klid…

vicikovka
13.4.2010 v 11:19:32

Já sama vím, že ten čas už nastal dávno, ale nechali jsme se Marískem ošálit, že prospal pár nocí za sebou a pak se nám zas začal budit. Taky je to naše pohodlnost, priznávám, ale teď se ta naše pohodlnost přestává vyplácet a hlavně se začíná to buzení stupńovat.

Dnešní noc jsem se vybavila lahví s čajem – neslazeným, ale kupodivu se brouček vzbudil až ve 4.15h a zas, že by rád mlíčko, dostal čaj, ten mu ale nechutnal :-D. Odnesla jsem ho do pokojíku, spátky do postele, on se mě ale držel jak klíště. Tak jsem si k němu na chvilku lehla, samozřejmě jsem usnula, ale spali jsme až do rána. Celou dobu mě držel za ruku – přiznávám, že jsem z toho na měkko :-). Ráno vstával s dobrou náladou – a vlastně my všichni.

Janno2, nezlob se, ale televizi v noci mu rozhodně pouštět nebudu, to by se probral a už by nespal. Navíc mi to jako moc rozumný nápad, jak odstranit probouzení, nepřipadá.

On totiž s usnutím problémy nemá, jakmile dostal flašku, lehnul a spal. Ale často se budí.

ZavaZava
13.4.2010 v 9:18:32

Matildo, moc hezky jsi to napsala. Ještě bych dodala, že takhle častné přerušování nočního spánku není zdravé ani pro to samotné dítko.
Vicikovko, neboj se toho, třeba to ani tak drastické a těžké nebude. Jen to chce vykročit správnou nohou ve správný čas. Potřebuješ ujištění, že nastal. Píšeme ti (téměř) všechny, že ano.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist