Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » jak dostat zpět své peníze???jak dostat zpět své peníze???
Anonym
9.5.2009 v 22:59:16

Dobrý den, prosím o radu, jak získat zpět půjčené peníze. Bývalému příteli jsem půjčila 10 000,- Kč. Bohužel jsme se rozešli ještě předtím, než mi peníze vrátil, a peníze z něho nemůžu dostat. Na policii mi taky nepomohli. Můžu se obrátit na exekutora, nebo to musí jít přes soud?
Děkuji všem za jakoukoliv připomínku.
Petra

Stránky: [1] 2
Anonym
16.12.2011 v 7:13:02

DOBRY DEN POTŘEBOVAL BYCH PORADIT OHLEDNĚ PENĚZ KTERE MI NEBYLI VYPLACENY OD FIRMY PRO KTEROU SEM DŘÍVE PRACOVAL TA FIRMA MI DLUZI ODSTUPNE UŽ 3 ROKY A NEMOHU TO OD TE FIRMY DOSTAT ZPET PORADIL BY MI NĚKDO JAK BYCH SVE PENIZE DOSTAL ZPĚT? DÍKY KOTLÁR FILIP

Anonym
16.12.2011 v 7:12:17

DOBRY DEN POTŘEBOVAL BYCH PORADIT OHLEDNĚ PENĚZ KTERE MI NEBYLI VYPLACENY OD FIRMY PRO KTEROU SEM DŘÍVE PRACOVAL TA FIRMA MI DLUZI ODSTUPNE UŽ 3 ROKY A NEMOHU TO OD TE FIRMY DOSTAT ZPET PORADIL BY MI NĚKDO JAK BYCH SVE PENIZE DOSTAL ZPĚT? DÍKY KOTLÁR FILIP

Anonym
10.6.2009 v 13:42:00

Dobrý den, mám taky problém s dluhy. Jedné známé jsem v lednu půjčila 20tis.kč s tím, že mi bude splácet 2tis.měsíčně. Jediné co jsem udělala je,že jsem napsala papír na kterém obě stvrzujeme,že víme o dluhu. Jsou tam č.našich OP + rodná čísla. Není tam ale úplně vše o čem jste tu debatovali,např.paragrafy,doba splácení atd. Je tam jen že já jsem jí půjčila tolik a tolik, info z OP a podpisy. Nevím, jestli s tím můžu něco dělat. Mám i podezření, že mi dala špatné číslo OP a RČ. (ona mi ty údaje diktovala). Vím,že jsem hloupá,ale prostě jsem věřila. Můžete poradit? Děkuji. Magdy
Magda

radka2
11.5.2009 v 18:15:07

Horempádem, nevím, proč se rozčiluješ. já jen prostě píšu, že nemusí být smlouva u notáře a rozhodně není postup – právní cesta – soud- exekuce. tady se ptají co dělat, když už půjčili. já píšu – pokud je doložka vymahatelnosti zakotvena ve smlouvě – ihned exekuce. pokud ne – ihned žaloba na soud. promlčení je tři roky, takže pokud byly domluveny splátky – tři roky po prvním datu splátky nárok propadá, pokud nebyla vymáhána atd atd…z tvých příspěvků by mohli nabýt dojmu, že když není smlouva u notáře, nemá cenu žalovat. ono i u ústní smlouvy lze úspěšně vymáhat, pokud je doklad o předání peněz, svědci apod.
až se někdo zeptá, jak půjčit peníze, odepíšu – jestli je chcete někdy ještě vidět tak nijak, případně jak má vypadat smlouva a co musí obsahovat aby byl dluh vymahatelný:-)

Horempádem
11.5.2009 v 16:01:46

Radko jen jsem chtěla říct tím vším, že bez opory právníka bych se do ničeho nepouštěla, nehodlám se učit celou legislativu od toho tu máme tebe.

Horempádem
11.5.2009 v 15:59:00

Radko promiň , už se ti do toho motat nebudu a své smýšlení si nechám pro sebe, nejsem právník a peníze nikomu půjčovat nehodlám

Přeji ti hezký den a právničinu nechám na tobě a už se raději na žádné otázky tohoto typu v poradnách nebudu snažit reagovat

Anonym
11.5.2009 v 14:56:58

ani ten postup nepíšeš správně. v první řadě záleží na smlouvě – pokud je tam doložka vymahatelnosti, může se rovnou exekuovat, pokud ne, podá se rovnou žaloba o zaplacení s návrhem na vydání platebního rozkazu, a vůbec nechápu, co myslíš tím – nejdříve se to řeší právní cestou a pak to postupuje k soudu.
žaloba na soud není právní cesta?
radka

Horempádem
11.5.2009 v 13:41:30

Radko, to je můj osobní postoj, po tom co jsem si vyslechla okolo půjček mezi lidmi od známého, který je právník. Pokud někdo chce, aby případná půjčka byla opravdu vymahatelná, je nejlepší využít právních služeb (např. pro sepsání smlouvy), smlouvy podepsat třeba před notářem, který následně provede ověření podpisů (ověřit podpis si můžete samozřejmě i na místní matrice) a hlavně vystavit doklad o předání peněz, pokud není zakotveno ve smlouvě, že k předání peněz došlo v hotovosti při podpisu smlouvy. Zkrátka, pokud někdo chce mít alespoň 90%ní jistotu návratu peněz, bude se raději jistit.

Nevím, bylo by asi dost jednoduché sepsat si smlouvu fingovaně na někoho, koho důvěrně známe a tvrdit, že jsem mu nějakou částku půjčila. Určitě by toztroskotalo na podpisech nebo by se muselo prokazovat, zda při uzavření smlouvy byla i třetí osoba, která to může dosvědčit. Tak asi proto. Lidé, zvlášť v Čechách, jsou vynalézaví, ale o tom asi nemusím vyprávět.

Anonym
11.5.2009 v 13:32:57

já tam nějak nevidím nic o notáři:-( ani o ověření podpisů:-(
radka

Horempádem
11.5.2009 v 13:17:27

Ale tady je namontována do toho zástava, která se tohoto případu netýká.

Každopádně při případném domáhání se pohledávky právní cestou je dobré mít tyto věci prokázány. Tj. platná smlouva o půjčce, ověřené podpisy na smlouvě, nejlépe ještě s podpisem nezávislé osoby, která uskutečnění této půjčky dosvědčí, doklad o skutečném předání peněz… to vše je základ pro úspěšné vymáhání pohledávky.
Pokud se nemýlím, tak nejdříve se to řeší právní cestou, pak se to postupuje soudu a až na základě rozhodnutí soudu může přijít exekuce.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist