Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Opět nechce na nočníkOpět nechce na nočník
Anonym
9.5.2009 v 8:41:40

Ahoj holky. Jsem z té mé holky už na nervy. Má 2,5 roku. Od února začala chodit na nočník. Během 14 dní jsme to zvládly. Teď – po 2 měsících zase začala protestovat a nechce nočník ani vidět. Zase si neřekne, prostě se počůrá. Nevím vůbec co s ní. Už jsem z toho zoufalá.Připadá mi, že na to prostě úplně kašle, protože na všechno ostatní je šikulka. Děkuji za rady Lenka
Lenka

Stránky: [1]
Anonym
11.5.2009 v 7:27:10

Viš viciovko, ona je jinak na vše ostatní moc šikovná. Poskládá třeba puzzle, které neposkládá pomalu ani naše 3 letá sousedovic holka. Nebo dává tvary do kostky. To by asi už ale měla umět. Jen mě to prostě zamrzelo s tím nočníkem, že to už tak hezky uměla. No, tak jsme o víkendu vzali plínu, hlídali, připomínali a dařilo se. Takže nám to možná udělala (a ještě možná udělá) na truc, aby jsme to s ní neměli moc jednoduché…L.
Lenka

vicikovka
10.5.2009 v 14:06:54

No vidíš a já si ani nevšimla :-))). Uvidíš, že se bude všechno dařit jako dřív a s plenkami na noc to nakonec také nebude taková tragédie. Prostě to najednou bude vaše Velká slečna :-D…ach jo jak to příšerně letí :-(.

Anonym
9.5.2009 v 20:33:14

Promiň Vicikovko, nějak jsem Tě nechtě přejmenovala…..L.
Lenka

Anonym
9.5.2009 v 20:21:35

Viciovko, děkuji za útěchu. Dneska jsem ji hlídala, připomínala, jako na začátku. Večer už si sama stoupla k nočníku, sedla si a vyčůrala se. Takže to chce asi ještě neustále připomínat a ještě hlídat. Jiné řešení asi není. Možná si odvykla i tím (mojí pohodlností), že jsem na ni neměla minulý týden moc času, tak jsem ji nechávala hodně času přes den v plínce. A hold se mi to asi vymstilo. No, dobře mi tak. Od teď žádná plína!!!! No – krom noci. To bude asi taky horor ji odnaučit….
Lenka

vicikovka
9.5.2009 v 19:50:48

Leni, do října času dost a navíc léto na krku :-). Holčička vám ukázala, že už to umí, třeba je to jen truc a co nevidět to zas odezní. A co zkusit velký záchod – jako že už je velká a šikovná, naše Verča chodila na velký záchod od 2 let. Hodně štěstí a trpělivosti :-))). Určitě dejte vědět, jak jste to nakonec společně zvládly :-D.

Anonym
9.5.2009 v 17:04:49

Majo, manžel na ni párkrát zakřičí, protože je z toho na nervy, že dřív to uměla, a teď nic. A to bude asi ono. Já mu říkám, ať na ni neřve, ale znáte chlapa. A potom je veškerá moje snaha na houby. Pořád jí to připomínám, tak snad zapadne do starých kolejí. Od října půjde do školky, tak snad to do té doby bude OK. Jinak je na vše moc šikovná, udělá vše, co po ní chceme. Jen asi ten měsíc je nočník pro ni snad největší nepřítel. Ach jo. Jak říkáte – každý se to naučí. Někdo dříve, někdo později a všechno nejde podle našich představ. Jen mě zarazilo, že to tak hezky uměla a teď tohle….Lenka
Lenka

Anonym
9.5.2009 v 15:51:40

A nekřičela ste třeba na ni,ona se mohla urazit a ted to dělá na schvál?Moje dcera je stejně stará plenky nemá už od 18měsíců ani na noc.Je taky hodně tvrdohlavá a jak se na ni víc zakřičí tak natruc to neudělá,možná něco podobného se stalo a ani ste si toho nevšimla,člověk si to ten moment neuvědomí..-)))Podle mě se to zpraví nechce se mě ani věřit,že ji to mokro nevadí?Naša malá je tak háklivá i na flek na kalhotách nebo špinavé ruce od písku je hodně fajnová.Jinak pokud si neříká tak bych ji každou čtvrt hodinku připomínala,tak jako když ste ji to učila,dnes je venku krásně vysléct do trička a lítat nahatá.Hlavně se nestresujte je ještě malá,synovi to taky trvalo nekonečně dlouho a už sem si myslela,že se to nikdy nenaučí a naučil,člověk by chtěl prostě všechno hned ale ono to nejde.To by sme ten život měli moc jednoduchý,držím palečky aby ste to brzo zvládli.
maja

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist