Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » starší a mladší dcera-jak na ně?starší a mladší dcera-jak na ně?
Anonym
28.4.2009 v 9:07:26

Aho maminky,máme dvě holčičky starší jsou 3 roky mladší je rok. Ta mladší je teď pořád většinou na zemi,leze a stoupá v postýlce moc nechce být,no a samozřejmě vše bere,když si starší něco dělá tak hned k ní,šahá jí na to,ta starší řve samozřejmě jak ďábel,nechce jí nic půjčovat-je na to hladová.pořád tu malou odstrkává,ať jde pryč a že jí nemá ráda-no hrůza. Pak zas někdy se s ní mazlí,pusinkuje,ale převládá to strkání a tak. Domlouváme jí,pořád vysvětlujeme,samozřejmě řekne někdy že už bude hodná,ale pak zas,že jí nemá ráda a odstrkuje ji. Už nevíme co s tím.Na jednu stranu když se do ní vžiju,tak vlastně si nemůže nic dělat,protože jí malé taky hned vše bere,ale na druhou stranu to nemůže. Jak to máte prosím vy? Děkuji za názory
Magda

Stránky: [1]
JovankaJovanka
29.4.2009 v 13:59:54

Magdi, tak snad jedině si děti, až přijde tatíček z práce, rozdělit? Nebo občas jednu půjčit tu jedné babičce, ondy druhému dědečkovi? Nebo kamarádce?
Prý si časem budou spolu hrát, taky se už na to těšíme :-)

Katie
28.4.2009 v 20:39:55

U nás je to stejné, Honzík (3 roky a kousek) taky nic mladšímu Matýskovi (1,5 roku) nedaruje, sice ho má rád a někdy ho chce pořád jen pusinkovat a objímat, ale většinou mu bere všechny hračky, s kterými si Matýsek chce právě hrát a ještě mu k tomu přidá šťouchanec….
Nejstarší Lucka (5,5 roku) si s Honzou začala hrát až asi před půl rokem, do té doby to byly právě ty tahanice, nyní si spolu docela vyhrají, ale někdy se jejich hraní taky zvrhne v strkanici. Tak pevné nervy:-)

Anonym
28.4.2009 v 14:50:16

Jenže ta malá spí jen venku v kočárku a v té době se snažíme být také venku,takže doma jsou pořád spolu a do vedlejší místnosti jít starší taky nechce,nechce tam být prý sama. No je to někdy děs. Brečení z obou stran
Magda

zuzina
28.4.2009 v 14:13:16

Magdi viděla bych to tak nějak jako Jovanka.Ona ta starší si chce hájit to své,ta maličká zrovna objevuje svět,tak automaticky chce to,co ta starší.Zkus se jí více věnovat v době kdy menší spinká a říkat jí,že je velká sestra a ta malá prostě malé dítě..Samozřejmě jen do určitých mezích a ne stále.To že říká že ji nemá ráda je přechodné a jen se zlobí,že už nemá svůj ,,klid“ Určitě se to tak během půl roku změní a budou si brzy hrát spolu:-))

…láska na celý život :-)

JovankaJovanka
28.4.2009 v 14:05:41

Magdi, my máme dcerky od sebe zhruba jako ty a podobné problémy. Řešíme to tak, že když si starší chce hrát s rozbitnými hračkami (nebo chce, aby jí to vydrželo a nikdo se jí v tom nevrtal), tak ji pošlu do ložnice, tam se zavře buď sama nebo s někým, a maličká si hraje ve zbytku bytu. Nebo si se svými hračkami hraje v době, kdy maličká spinká. Starší už to ví a tak někdy sama přijde, že „s tím si budu hrát, až bude Peťulinka spinkat“.
Hodně trpělivosti přeju :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist