Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Cestování s mimi?Cestování s mimi?
Anonym
20.4.2009 v 13:14:45

Dobrý den, já bych se chtěla zeptat, jestli už můžeme jet na dovolenou se tříměsíčním miminkem? Jestli ho nebudeme nějak zbytečně ohrožovat, ať už změnou prostředí, či cestováním? Byla by to dovolená asi tak hodinku a půl jízdy autem, nechtěli bychom ošidit staršího o dovču, ale zase nechceme nějak ohrozit mimi. Jo a byli bychom ubytovaní v krásném penzionu u Vranovské přehrady, s pitnou vodou, no prostě ne v polních podmínkách:-)
kajena

Stránky: [1] 2
JovankaJovanka
22.4.2009 v 16:22:49

Káji, taky cestujeme s dětmi od jejich útlého věku, jedna dcera takhle jezdí od 5týdnů (je prostě červnová) a vše je k naší plné spokojenosti. Musím říct, že na tu 5týdenní dovolenou vzpomínáme často, protože byla naše nejklidnější (a kamarádka nám dcerku záviděla) :-)),
Užijte si to a pak rodince ukazujte krásné fotky.
Jen pozor na klíšťata, u Vranova je jich prý dost.

Stepanka
22.4.2009 v 14:39:50

Cestování s malým miminkem je úplně pohoda – kojené děti jsou odolnější infekcím než větší a i změny snáší lépe. My byli s ani ne 3-měsíční a 3-kilovou Bárou ma horách – v hotelu u malé sjezdovky. Ráno lyžoval tatínek, po obědě jsem v lyžařském Báru nakojila, dala ji zabalenou tatínkovi do babyvaku a oni vyrazili na dvouhodinovou procházku a já lyžovat. První i druhé léto jsme byli 4 rodiny se stejně starými 10-měsíčními (posléze 21-měsíčními) dětmi a 1. s šátky prošli kus Krkonoš 2. s šátky a vozíky za kolo kus Českého ráje. Navíc jsme s kamarády a dvěma 22-měsíčníma holkama, vozíky a kolama projeli Podunajskou cyklostezku od Linze do Vídně a spali ve stanech v kempech (tam na hranice a zpět z Vídně vlakem). No a letos v únoru už jsme na horách byli dvě rodiny s dvěmi tříleťáky a dvěmi 5-měsíčními miminky (loni vlastně na Vánoce taky, ale to jsme o těch miminkách v bříšku ještě nevěděli …). Při všech těchto akcích (vlastně ještě byla spousta dalších) se děti královsky baví, rodiče občas též :o). Moc doporučuju ŠÁTEK nebo BABYVAK a VOZÍK ZA KOLO! No, a babičkám nejlépe dovolenou předem nehlásit .. :o). Jo ještě: před spaním v kempech mělo naše i kamarádů dítě už naočkované obě žloutenky …

janna2
21.4.2009 v 15:31:17

KAJENO-je to tak jakpíší holky.i to zahraničí by nevadilo.z vlastní zkušenosti vím moc dobře že takhle malé mimi skoro pořád spí,tudíž cesta autem v pohodě,na míste ti nikamneutíká,nemusíš ho furt nekde honit poslouchat šílený řev v autě vetšího dítka když se mu to treba nelíbí.roční díte uz je složitejší nacpT do auta když se mu nechce,veř mi,vim o čem mluvím,takhle je toi víc v klidu.naopak,mate poslední možnost klidné dovolené.
neboj,nasi takhle taky šíleli-TO NEKAM JEDETE S TAKHLE MALOU????????
BYLI VSTEKY BEZ SEBE I KDYZ SMES HOLKOU PŘIŠLI DOMU V DEVET VEČER,A TOJI BYL ROK A PUL,JENOD ZNAMÝCH Z DRUHÉHO KONCE MESTA.

Danniella
21.4.2009 v 15:20:51

Taky bych neviděla problém, jen by bylo lepší se přemístit brzy ráno nebo večer, aby miminku nebylo v autě horko. My jsme jezdili vlakem k manželovým rodičům 4 hodiny a bylo to v klidu, změna miminku neuškodí, když má nablízku rodiče. Jak jsme hodně jezdili, je malý velmi přizpůsobivý a změna prostředí je pro něj spíš zábavou, spí všude krásně a vůbec je v pohodě, když někam vyrazíme. Na reakce nedejte.

MANKAš
21.4.2009 v 12:39:08

Tak jak píše Ájík, miminko nebude potřebovat kromě kočárku a prsa:-) nic jiného, navíc když to nebudou polní podmínky a cesta daleká, také to u nás letos tak nějak bude:-)

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Ájík
21.4.2009 v 11:28:10

Přesně jak píše zuzina, jen bych oddálila cestování do zahraničí – nakonec z toho nemá nic ani mimi, ani maminka.
A z reakcí okolí si nic nedělej – u nás to bylo totéž…. jednou přece bez dovolené vydržíte ne????
Nedali jsme se a užili jsme si parádní týden na Moravě – v přírodě a u lesa – lépe než v paneláku. Stejně prcek nic jiného než kočárek a prso nepotřeboval :))
Tak si to krásně užijte :)

zuzina
21.4.2009 v 9:20:56

Kajeno, osobně ,když mě v loni kamarádka řekla,že letí s tehdy čtyřměsíčním synem do Řecka tak jsem na ni vykulila oči jestli to myslí vážně:-(Jeli a dopadlo dle očekávání..vesměs trávili pobyt v klimatizovaném apartmánu,na výletě byli jen jednou a s problémem,protože cestovali lodí po plážích kde nebylo žádné občerstvení,aby koupili čerstvou vodu,zkrátka po návratu usoudila,že mohla alespoň rok počkat,protože z oné posvatební cesty neměli skoro nic a to byla ráda,že kojila..Nejde o to samotné cestování,ale o to kam…

…láska na celý život :-)

Anonym
21.4.2009 v 9:02:30

jé jsem moc ráda, za takové reakce, nevím proč, ale ve svém okolí, jsem se setkala, spíše s negací, kam chci tak malé mimi tahat, že to jeden rok bez dovolené vydržíme a kdesi cosi, také si myslím, že je hlavní, aby bylo miminko s maminkou, pak už je snad jedno, kde se nacházíme, tak díky
kajena

Horempádem
21.4.2009 v 0:30:49

Taky se přidávám k tomu, že máte určo vyrazit. Zvláště pokud je to po Čechách :-) S holčičkou jsme cestovali od jejího prvního měsíce, a byla v pohodě. V půl roce absolvovala výlet za rodinou do Polska a to bylo 9 hodin autem. Byla ale zvyklá, takže to skoro celé prospala. Pro dítko je to vítaná změna a navíc podle mých zkušeností , když je pak trošánek starší , tak lépe snáší změny prostředí. Tak krásnou dovču :-)

Leenca
20.4.2009 v 22:17:44

Určitě jeďte a pěkně si to užijte :-)
Se starším synem jsme byli poprvé asi ve 3m v Krkonoších v penzionu, jen na prodloužený víkend. od nás je to asi 3hod cesty, ale zvládli jsme.
S mladším jsme vyrazili na hory v jeho 5t, máme to asi 1,5hod. Poprvé jen na den,prospinkal to téměř v kočárku, asi ve 2m na víkend.
Jen odjezdy jsme plánovali podle kojení – nakojit a vyjet, usnuli vždy :-) Přijde mi cestování s tak maličkými miminky jednodušší, to už holky psaly.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist