Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Hypotéka nebo stavební spoření?Hypotéka nebo stavební spoření?
mykes
18.4.2009 v 14:12:42

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat,co je při plánované koupi bytu výhodnější,hypotéka nebo stavební spoření?
Radka

Stránky: [1]
DanaKoty
24.11.2015 v 10:24:32

Ahoj..No, pokud nemáte nic naspořeno, tak to bude celkem problém, protože 100% hypotéka je hrozně drahá a ještě k po skončení fixace úrokové sazby můžou vyletět splátky ještě výš než byly. My když jsme si brali hypotéku, tak jsme se byli radit u Finance Albatros, protože jsme byli úplně bezradní..naštěstí jsme měli něco napořeno, ale ještě k tomu jsme si brali stavebko právě kvůli toho, že se pak změní splátky a my na to nebudeme. Proto na menší půjčky (rekonstrukce) doporučuju nejprve si založit stavebko a potom si vzít překlenovací úvěr nebo úvěr ze stavebního spoření, ale pokud by se jednalo o větší, tak jsou asi teď díky nízkým úrokových sazbám lepší hypotéky. Danka

LussyLussy
18.4.2009 v 20:38:40

Radko,
tak doporučuji založit stavebko,třeba jen na pětistovku,hlavně aby běželo. Nereálné to není,momentálně jsou splátky na milion něco málo přes 6000 měsíčně na 25 let.
Čím dýl běží spoření,tím líp. Je jasný,že tam za rok moc nenaspoříte,ale jde o vaši historii.Dnes se půjčí i lidem tzv. z ulice,kteří založí smlouvu a hned žádají o úvěr. Ale pokud spoříš nějakou dobu,banka si o tobě udělá obrázek a můžeš např.využít akce pro stávající klienty apod.

mykes
18.4.2009 v 17:09:06

Ahoj Lussy.
Díky moc za radu.Já se v tomhle vlastně vůbec nevyznám.Už delší dobu uvažujeme o tom,že bychom do budoucna,tak do roka a něco,koupili byt ve městě(bydlíme na vesnici).Mladší holka bude od příštího roku nastupovat do speciální školy,musela by dojíždět,starší čeká nějaké učení či škola a oba děláme,zatím,ve městě.
Tak proto takhle.Manželovi jsem říkal,že by bylo dobré si založit stavebko,jestli už ale na to není pozdě.Jednalo by se o částku zhruba 1 miliónu.Šílená cena,ale naspořené nemáme.Možná je to nereálné.
Tak díky za radu.
Radka

LussyLussy
18.4.2009 v 14:20:10

Mikys,
to záleží na spoustě okolností.Podle mě obecně je lepší úvěr ze stavebního spořeni a to např. proto,že:
-poplatky za vyřízení jsou mnohem nižší než u hypotéky
-vedení účtu stojí kolem 25,- měsíčně,u hypotéky je to kolem 150,- měsíčně
-úvěr můžeš kdykoli předčasně splatit bez sankcí, u hypotéky,pokud máš např. 5 letou fixaci,tak jí můžeš umořit jen vždy po pěti letech
U překlenovacího úvěru ze stavebního spoření získáváš státní podporu a úroky na vkladech,ale úroky platíš z celé půjčené sumy. To zase u hypotéky splácíš úroky jen z toho,co aktuálně opravdu dlužíš.
Je to těžké,byla by to diskuze na hodinu,záleží na spoustě okolností.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist