Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » antibiotikaantibiotika
Jessenka
15.4.2009 v 8:36:26

Prosím poraďte mi. Malý (20měsíců) má brát týden antibiotika ve formě sirupu. Sirup mu bohužel vůbec nechutná, plive ho, brání se, křičí jak o život. Zkoušela jsem mu to i zředit s pitím, ale bylo to ještě horší. Nemáte někdo nějaký fígl, jak to do něj dostat? Množství je asi jedna polévková lžíce. Díky moc za jakoukoli radu.

Stránky: [1]
Anonym
15.4.2009 v 14:02:53

Jessenko,já to měla to samé jako ty.Sirup jsem měla všude,absolutně nepozřel(malý má 21měsíců) a dávala jsem sirup přesně podle Lenčáč.V době krmení,nepozorovaně.Jěště jsem ho musela zabavit hračkou.Jinak bychom byli bez léků.Myslela jsem si,jak jsem na to vyzrála,ale vidím,že máme nápady stejné:-).Taky mi připadají různé fígle drastické,ale někdy není zbytí.Když jsme malého drželi,pusu dokořán,rychle vléli,on nic,nepolkl,jen se dávil,upustila jsem od toho.Tak se mi vážně osvědčila metoda mezi jídly.Přeji ti úspěšný boj a brzské uzdravení.

justyna
15.4.2009 v 11:59:03

my dávali Hylac, lékařka nám ho sama napsala, at dáváme, takže tím určitě nic nepokazíš.Brzo se uzdravte, venku je tak krááásně. Bohužel, ty nemoci si nevybírají podle počasí:((

Jessenka
15.4.2009 v 11:42:10

Díky moc, určitě Vaše metody vyzkouším. Jinak probiotika jsem malému taky koupila. Poradila mi to sama doktorka. Jenže teď má malý průjem a já nevím jestli to má z těch antibiotik nebo z těch probiotik. Nevíte, jestli mu můžu dávat při antibiotikách něco proti průjmu? Mám doma Hylak a taky Kulíška.

justyna
15.4.2009 v 11:10:32

Měli jsme stejnou metodu jako Radka. Možná to zní trochu drasticky, ale na mladšího syna nic jiného nezabíralo. Zkoušeli jsme do strříkačky po trochách a taky to vyplivoval. Takže do stříkačky a max. na dvakrát co nejdál do pusy a honem zapít.

Anonym
15.4.2009 v 10:32:05

rychle stříknout stříkačkou do krku.
radka

Lenčáč
15.4.2009 v 10:04:58

Jo a vřele doporučuju ihned nasadit i probiotika… nám to doporučila kamarádka a zpětně nás pochválila i doktorka… malá to zvládla skvěle… žádný zapařený zadeček, žádné zažívací problémy.

Lenčáč
15.4.2009 v 10:03:23

My dobrali atb teď v sobotu… malé je 10měsíců… ze začátku to byl boj… první dávku dokonce komplet vyzvracela… pomohlo to zamaskovat do rozmačkaného banánu… druhý den jsem zkusila zas samotný, ale ze stříkačky nechtěla ani náhodou a bránila se jako lev… teprve třetí den mě napadlo zkusit jí to dát na lžičce mezi jídlem… prostě ji krmit a místo jedné lžičky ovoce dát sirup… ale nevím jak dalece tohle spolkne 20měsíční kluk… takže vlastně nevím jestli sem ti poradila… ale snaha byla. Tak hlavně ať jste brzo zdravý !!!

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist