Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » OČROČR
Anonym
7.4.2009 v 10:54:12

Dobrý den,mám nemocný dítě.Po 9 dnech,jelikož jsem vdaná jsem musela OČR ukončit, ale doktora mu dala po kontrole ještě jedny antibiotika, a když jsem se jí zeptala na paragraf, jestli mi vystaví nový, řekla že nemůže, protože dítě pokračuje v léčbě. Je možné, aby doktorka ukončila nemocnost dítěte jeden den a druhý den, jelikož je třeba dát ještě antibiotika mu začla novou léčbu a mě vystavila nový paragraf? Děkuji
Alena.

Stránky: [1] 2
Anonym
8.4.2009 v 18:33:22

ano, když se dítě vyléčí a posléze opětovně onemocní. ale ne že lékař ukončí v neděli očr a v pondělí nebo úterý napíše na tu samou nemoc další. neměl ukončovat, nebo to další je sic omluvené, ale ne placené. v tomto případě lékař neměl ukončovat paragraf, dítě nebylo zdravé, ale pokud ukončil, nemůže vystavit nový. pokud by vystavil nový a rodič ho chtěl platit, je to prostě podvod. v tomhle jsou si všichni rodiče rovni (až na tu výhodu „samoživitelek“ kdy je to dýl).
radka

Anonym
8.4.2009 v 17:26:52

Radko já to sice chápu,ale ne na jednu nemoc za rok,ne?:-)Co když se angína vrátí za 14 dní?I to se stává…a když je něco nedoléčené,vyléčit se to musí..je to u nás Kocourkov,který ale my tady nevyřešíme:-(
Zuzina

Anonym
8.4.2009 v 15:03:06

musela by napsat jinou diagnozu – no prostě musela by spáchat podvod. vždyť to píšu. legálně může být na jednu nemoc proplaceno 9 dní.
radka

mykes
8.4.2009 v 14:00:58

já jsem neřekla,že se mi Vaše odpovědi nelíbí,jen jsem řekla,že by jste trošku mohla zmírnit ton.Ale jak jsem četla jiné příspěvky,asi s Vámi nemám problém jen já.A to že je zaplaceno jen devět dní není pravda.Pokud půjdu na jeden den do práce a s doktorkou se prostě domluvím,že stav dítěte není ok a potřebova bych jít na další paragraf,jde to,jen by mi musela napsat jinou diagnozu(nebo alespon trošku podobnou té předchozí).
Radka

Anonym
7.4.2009 v 20:00:22

jde to nastoupit na jeden den a pokračovat, klidně obden chodit do práce, ale celkem je prostě zaplaceno 9 dní. jak vám připadám je mi celkem jednom, nemusíte mé odpovědi číst, když se vám nelíbí:-)
radka

mykes
7.4.2009 v 19:46:50

Však já jsem taky nemluvila o jedné nemoci,ale asi jsem se špatně vyjádřila,ale jde to nastoupit na jeden den do práce a pak pokračovat v paragrafu.Radko,zkuste trošku změnit ton odpovědí,připadáte mi občas,že jste až moc chytrá!!!

Anonym
7.4.2009 v 18:16:16

zkusit by to mohla, ale doktorka riskuje, protože na očr se píše diagnoza a prostě nelze proplatit více dní na jednu nemoc než 9. jestli je doktorka podvodnice, pak to je o domluvě a můžete se na podvodu domluvit:-)
radka

mykes
7.4.2009 v 17:05:35

Ahoj.
Je to podle mě,z mých zkušeností hodně o dohodě.Paragraf pro vdané je 9 dní,pro „svobodné“ 11 dní.Jedinné,co by jste mohla zkusit,je jít jeden den do práce a ten druhý k doktorce s tím,že by jste znova nastoupila na paragraf.
Radka

JovankaJovanka
7.4.2009 v 16:04:32

No to si myslím, že Lubik nemá pravdu…. nebo aspoň ne zcela. Třeba má ale jen samé výtečné životní zkušenosti.
Jinak souhlas s Alenou, taky se mi to nelíbí. Skoro bych se snažila s dr nějak dohodnout, protože prostě dítko zdravé není a je hlavně v jeho zájmu, aby se doléčilo.

Anonym
7.4.2009 v 12:52:19

No to máte pravdu.
Alena

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist