Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » čaj,uzený ,vnitřnostičaj,uzený ,vnitřnosti
Anonym
31.3.2009 v 17:44:11

Dobrý den měla bych hned tři otazky .Od kdy může dítě normální ovocný čaj ,odky může povařené uzené maso a od kdy třeba játrovou omáčku(vnitřnosti).dceři bodou 2roky a zatím stále kupuji dětské čaje jak pytlíčkové tak granulované.Za odpovědi předem děkuji.
Věra

Stránky: [1] 2
Anonym
1.4.2009 v 18:36:57

Díky za odpovědi.S uzeným jsem to myslela tak když ho vařím pro nás tak jednou za půl roku tak snad by trochu mohla ne?jenom kousek.No a játra dělám tak 3krat do roka,2krát jatrový knedlícky do polévky a jednou omačku tak to zas tak často není. Rybu mi malá jí jak kdy někdy jí sni podruhé sní a vyzvrací a potřetí ochutná a řekne fuj.Takže se snažím maso střídat.Sladké obědy Kačce nejedou to si dá radši víc polévky.Ahoj Věra
věra

Ájík
1.4.2009 v 16:15:28

Souhlasím s majou – kupovaná kuřata jsou plná hormonů a hlavně antibiotik – což dělá docela paseku ve střevech (sama kuřata zdravotně nesnáším, rodinka ano, ale i tak se snažím jim je dávat co nejméně). To je opravdu lepší krůtí maso – je zdravější, nutričně výživnější a není tak rychle vyhnané.
Jinak – klasický ovocný čaj jsem dětem dělala tak od toho půl roku, z vnitřností hlavně játra nebo srdíčka, ale to až tak mezi 2.-3. rokem a opravdu jen jednou za čas. Na jednu stranu se vnitřnosti moc nedoporučují, na druhou jsou zas cenným zdrojem ¨železa – takže asi jako ve všem – všeho s mírou :)

Anonym
1.4.2009 v 12:50:40

Pozor, na sádkách se ryby taky musí přikrmovat, protože kdyby je chovali několik let, tak by se jim to pěkně prodražilo. I losos nemusí být losos, ale jiná podobná ryba, kterou krmili mrkví a tím se jí zabarvilo maso do růžova. Vysílali to v televizi.
Nejrozumnější bude od každé potraviny kousek, všechno střídat a nezaměřovat se jenom na jeden druh jídla.
Vnitřnosti se taky nedoporučují a přitom se jíst občas mají, protože obsahují látky lidskému tělu prospěšné. Zrovna nedávno byl o tom článek na netu, rozebírali tam úpravu a konzumaci jater a co všechno pro naše tělo dobrého obsahují.
Qinty

Anonym
1.4.2009 v 12:32:05

Máme rádi tuhle rypu protože není depovaná hormony tak jako kuřata.Sumec roste několik let než ho dají do prodeje a hormony to není(živí se rybama)u rybáře kde ho kupujeme zamraženého nám řekli,že je ze sádek.Stačí ti tahle odpověd Radko?
maja

Anonym
1.4.2009 v 12:01:21

majo – ano, pangasiuse, ale ze sádky nebo z lovu? protože ti z volného lovu jsou taky pěkně nacuclý, i když ne hormony, ale olovem a ropou:-(
Radka

MANKAš
1.4.2009 v 10:17:54

tak já pro malou kupovala dětské čaje skoro do dvou let, pak jsme přešly na sirup s vodou, nebo domácí šťávy. Uzené jsem jí ještě nedávala, z polévky bývá těžko i mě, tak si nedovedu přestavit co by udělalo jí. Vnitřnosti, teda játra jsem zkoušela s rýží, ale malé to nechutnalo, takže jí je také nedávám, ale je fakt, že se to nedoporučuje ani pro dospělé, ale člověk si z toho velkého množství jídla a možností, vždycky tu správnou prostě nevybere.

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Anonym
1.4.2009 v 10:10:10

Já kupuju amerického sumce je bez kostí a je štavnatější než ten českej.
maja

Anonym
1.4.2009 v 9:40:32

majo, a ryby ze sádek, nebo lovené?
Radka

Anonym
1.4.2009 v 9:33:33

Podle mě nejlepší je ryba než kuřecí(obsahuje moc hormonů na urychlení růstu u zvířat!!)co to pak dělá s lidma?Nebo krůta ta roste o trošku déle a není tak depovaná hormony na růst.Taky sem o tom nevěděla a jedli sme to co chvíla,ted si dávám pozor a raději tu rybu než to kuřecí….
maja

JOLLY
31.3.2009 v 18:37:13

Zdravím vás paní Věro!Ovocný čaj může dítě od 4 měsíců.Našemu malému chutnal fenyklový čaj,který je dobrý proti nadýmání.Povařené uzené maso tak až od 6 let dříve ne,protože je to těžké do žaludku.Vnitřnosti bych nedávala vůbec,nejlepší je kuřecí masíčko,které jde připravit na tisíc a více způsobů a je také ditnější než vnitřnosti.Vždytˇ ani pro dospělé není dobré konzumovat často vnitřnosti.
Mnoho zdaru při vaření.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist