Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » neposlušnostneposlušnost
Anonym
26.3.2009 v 17:28:38

Dobrý den, mám 2 letého syna a venku mě vůbec neposlouchá, doma je to lepší , ale taky žádná sláva. Snažím se mu vše vysvětlit, ale on to vůbec nebere a pomůže jedině zakřičet nebo dát na zadek. Nechci ho bít,ale už vážně nevím jak na něj. Tak co dělám špatně. Jsme třeba venku a on se vrtá klacíkem v kaluži, tak mu říkám ať to nedělá, že bude mít mokré nožičky, to vůbec nebere , dělá že neslyší, pak musím zvýšit hlas , pak křičím a nakonec, když už do té kaluže dupe, tak dostane na zadek. Nebo nechce chodit, prostě se někde zasekne u nějaké „zajímavé“ věci a nic s ním nehne. Schválně šlape v blátě, máchá si rukavice v kalužích, dokonce pil vodu z lavičky, leze na plory, zdrhá mi na cizí zahrady, všechny dvířka od zahrádek se pokouší otevřít….. Co mám dělat, na kočár ho dát nemůžu,tam mám mimčo.
Lucie

Stránky: [1] 2 3
babkabylinkářka
11.4.2009 v 9:15:36

A já zase naopak slyšela, že čím horší období vzdoru, tím lehčí průběh puberty, tak nevím. Asi to nejspíš bude záležet na osobnosti. Pevné nervy všem a spoustu sluníčka.
PS: A nechte děti ve špinavých teplácích, ať se aspoň o prázdninách (velikonočních) pomějou!!

Anonym
11.4.2009 v 0:24:07

Dobrý den – večer. Nyní mám také dvouletého vnoučka. Provádí přesně to samé : loužičky, kamínky, válení po zemi, trucování, špinavé tepláky….opravdu to chce trpělivost, upoutání na jiné věci. Většinou to pomůže a později i přejde ( nechci strašit, horší to bude za pár let – puberta ). Věřte mi. Mám zkušenosti – tři děti nyní již dospělé
Marie

Anonym
10.4.2009 v 14:00:33

No já mám kamarádku, která má skoro dvouletého klučinu, ten chodí ve značkových krásných hadrech, ale ona ho nepustí. Jakmile začal chodit, tak ho pevně držela za ruku a on je tak zvyklý, takže chodí jen za ruku, i když se vzpouzí a chce jít sám, tak ho nepustí a táhne ho za tu ruku. To já teda neuznávám, to dítě je podle mě nešťastné a ochuzené, ale každého věc. My máme volnost.
Lucie

babkabylinkářka
10.4.2009 v 11:19:30

Špinavé tepláky apod. je to poslední, co jsem u svých dětí řešila. No a co. Přeci je nenavlečeš do bílých oblečků a nebudeš je nutit chodit po chodnících. To prostě nejde. Děti jsou děti. Koneckonců, my jsme taky chotili zvenku domů špinaví, ale šťastní. Kašli na ty kolem. A zkušenost – občas není třeba prát, stačí když to necháš uschnout a vykartáčuješ. Vypadá to dobře a stojí to míň času, energie a peněz. Pa a pevné nervy.

Anonym
10.4.2009 v 10:06:04

Moc všem děkuji za rady, skejt máme, ale když je něco zajímavého, tak mi sléze dolů, nepomůže ho ani přivázat. Já už to taky beru jako dětskou zvědavost, a když mi nedávno soused říkal “ ježiši ten je ale špinavý “ , tak jsem mu jen odvětila „ale je šťastný“. Absolutně neřeším špinavé tepláky, snažím se mu dávat čisté oblečení, ale on si hned klekne k nějaké květince nebo klacíku a je to. Tak prostě peru a peru, ale to je to poslední. Když máme čas na procházku,tak je zlatej, takže hlavní problém je čas.
Lucie

justyna
10.4.2009 v 6:54:51

Mě to taky až tak nepřijde jako zlobení než spíš jako normální dětská zvědavost. Je normální, že děti rady běhají v kaluží, hážou tam kamínky, že je něco zaujme a dovedou tam strávit hodiny a nechtějí se hnout z místa…

ctiradkactiradka
9.4.2009 v 22:52:39

no, jsou situace, kdy se dítko usměrnit fakt musí – jde se kolem cesty, jezdí tam auta..apod…. Ale když jdu se svům synem na procházku (podotýkám když nespěchám někam, ale jdu prostě na procházku…), tak je mi jedno, že si třeba hopsá v kalužích… (pít vodu z lavičky bych mu zase nedovolila, to je fakt..).
Ale třeba když jsou kaluže, tak můj syn do nich schválně chodí – jako každé dítko… Já mu to ale nezakazuju, jenom občas nějakou „dost hlubokou“ nedovolím, ale jinak at si klidně skáče po kalužích, když má z toho radost…. (jak říkám, v rámci mezí, jsme venku , nespěcháme, vím, že nebude v mokrém celý den…). A třeba některé kámošky tohle taky „nechápou“, jejich dítko nesmí do kaluže stoupnout…. a vznikají z toho potom zajímavé situace,když jsme na procházce spolu, kámošky vysvětlují, že do kaluží se „nesmí, že to dělají jenom zlobidé děti…atd…“ a já zase nevidím důvod, proč to synovi zakazovat, když mu to normálně dovoluji… A o špinavé boty mi taky nejde…

Kdyby se mi „válel v parku na zemi s cílem docílit toho, že někam nechce jít“, tak a´t se klidně válí, jeho problém, pochopí, že tím nic nezmůže, rozhodně mu neustoupím…a tak mi to nedělá…

Ale je fakt, že třeba v obchodě se můj syn chová vzorně, pobíhání a nahánění mezi regály by mě opravdu dost vytáčelo…..

Kamínky a klacíky sbíráme venku taky, syn je nosí domu „tatínkovi jako dárečky“…

A třeba má pár branek (jedna tady do zahradní restaurace),kterou musí vždycky zavřít… Ale třeba na soukromé zahrady bych mu běhat taky nedovolila, nějak ho to ještě nenapadlo… :-)

Můj syn má 2 a půl roku…. Když jsem někam spěchala a ještě neměl dva roky (nebo tak nějak kolem), tak jsem brala ještě kočár….
Pokud máš další dítko, tak to nejde..ale co třeba pořídti skate na kočárek a syn by se vezl?třeba by se mu to líbilo a nedělal by problémy….

Brmbulka
9.4.2009 v 22:30:25

Proc se nemuze rypat klacikem v kaluzi?

babkabylinkářka
9.4.2009 v 20:03:44

Holky, já osobně si myslím, že příčinou většiny těchto problémů je žárlivost. Jen nevím, jak na to. Někdo prostě žárlí a absolutně mu nevysvětlíš, že to nemá cenu, že není důvod. Já se to marně snažím již 4 roky vysvětlit své starší dceři, ale ona dělá, že tomu nerozumí, že to nechápe a to se fakt snažím být maximálně spravedlivá. Prostě pořád má pocit, že má všechno horší, atd. Nevím, proč to tak je, ale je. Zkuste si obalit nervy čokoládou, třeba to trochu pomůže ;-)

Anonym
7.4.2009 v 18:08:21

Mám 2letou dceru a prožívám stejně velký horor jak ty.NEPOSLECHNE absolutně v ničem dokonce mi i vběhla pod auto a mohu to omýlat pořád dokola že se to nesmí atd.apřipadám si tak akorát zralá na blázinec.Asi to fakt musíme vydržet ale po tom dnešku co mi zas předvedla jsem ji musela několikrát seřezat a to mě pak hrozně mrzí protože jsem říkala že nikdy své dítě neuhodím ,ale to prostě jinak nejde.Tak pevné nervy.
mamina

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist