Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Jak na první zoubky?Jak na první zoubky?
LussyLussy
26.3.2009 v 8:15:41

Holky,prosím o rady a zkušenosti. Dceři bude příští týden 10 měsíců a nemá ještě žádný zub. Teď to vypadá,že snad už první roste-od soboty má teplotu kolem 37,5,dásně nateklé,míň jí,je uplakaná, v noci se budí. Dávám jí na střídačku Paralen čípky a Nurofen sirup. Dásně mažu Calgelem,ale to mi přijde že nepomáhá. Mě roste osmička,tak jsme to zkusila taky mazat a bolí to pořád stejně.Když jí dám z ledničky kousátko,tak se na něj vrhne,zakousne se a začne brečet,jak jí ty dásně bolí.
Tak by mě zajímalo,jak jí ještě můžu pomoc a jak to dlouho ještě bude trvat?

Stránky: [1]
PaKo
5.4.2009 v 13:29:29

Lussy, třeba to ani od zubů nebylo. Možná to byla jen nějaká virózka, malý měl taky pár dní jen teploty okolo 38 a nic jiného, jen asi pětkrát kýchnul. Já mám zkušenost takovou, že u obou holek jsem zjistila, že jim rostou zuby až když už jsem je našla. A řeči o teplotách a průjmech u zubů jsem považoval za bajky. A pak se po pár letech narodil syn, u prvního zubu dva dny skoro 39, u druhého průjem a všech dvacet ořval. Takže každé dítě je jiné a originální.P.

LussyLussy
4.4.2009 v 22:46:38

Matildo,
díky za podporu. Momentálně je klid,malá je naprosto v pohodě a zub nikde. Tak čekám,kdy se zase začne hlásit o slovo a užívám si,že celou noc spí:-).

MatildaMatilda
30.3.2009 v 14:14:14

Lussy, náš malý má 11 měsíců a 8 zubů. Od půl roku se mu derou vždycky dva zuby najednou. Dovedeš si to určitě představit. Trvá to vždycky zhruba týden, horečkuje, průjmuje, hodně pláče a vzteká se, dáváme na noc střídavě čípek a brufen sirup, přes den se chce jen nosit a kojit, já ti nic jiného neporadím, jen to, že se to dá vydržet a pak bude zase líp.

brigit
30.3.2009 v 13:59:07

Naší Magdalénce se prořezaly dva zoubky nedávno,bojovali jsme s tím skoro měsíc,kdy měla střídavě teploty 39 a víc a střídavě období klidu. V noci plakala,budila se,nechtěla jíst ani pít..mazali jsme dásně Kamistadem (doufám,že jsem to nespletla),jinak nechtěla ani kousátka ani nic jiného. No dva jsou venku a už se děsím až přijdou na řadu ty další..

JovankaJovanka
26.3.2009 v 12:01:16

Lussy, já s tím osobní zkušenost nemám, vždy, když holky plakaly, tak se ukázalo, že vytoužený zoubek to zatím není. Tak jen na dálku posílám spoustu trpělivosti Vám oběma…. (a určitě to u Vás nebude jako u Majiny kamarádky, to jsou hodně vyjímečné situace).

Anonym
26.3.2009 v 8:49:25

Tak moje děti neměli tento problém ale kamarádky malej ten řvával celou noc,měl strašně nateklé dásně a po třech měsících brečení ho děcká lékařka poslala na prožezání k zubaři.Nevím jak to přesně proběhlo ale určitě to bylo dost nepříjemné!Kamarádka o tom nechtěla ani mluvit.Taky měl hodně vysoké horečky ani krém ani kousátka nic mu nezabralo,proto ten zákrok.Co můžu poradit tak masírujte jí to svojím prstem i po hodině vždycky ze dvě minutky a uvidíte jek se ji uleví,přidejte i ten krém na prořezávání aby ste ty dásně nedrala na sucho.Holky určitě poradí víc….Držím palečky aby to bylo brzo venku!!
maja

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist